Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyennek látjátok a csendes...

Milyennek látjátok a csendes embereket?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek, mit gondoltok pl. egy olyan lányról, aki nem szól senkihez, csak magában ül és foglalkozik a maga dolgával, egyedül is elvan. Csak érdekel, mi jut az emberek eszébe, ha egy ilyen embert látnak.

2021. aug. 29. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Csendesnek. Ennél több ez alapján még nem derül ki.
2021. aug. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Őszintén, semmi, nem igazán szoktam ilyan jellegből emberekről véleményt alkotni, inkább azokról szoktam, akikkel valamilyen interakcióba kerülök.

Nagyon-nagyon ritkán van időm elmélázni, és az emberek között szétnézni, max csak ha barátnőkhöz megyek át csacsogni, akkor lenne, de akkor se lesem az embereket, messengeren csacsogok kollégákkal, más ismeőrsökkel, férjemmel.

Általánosságban az a véleményem a csendesebb emberekről, hogy csendesek. Ennyi.

2021. aug. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

A csendes emberekkel óvatosan kell bánni több okból is.

Van, aki egyszerűen csak nem szeret középpontban lenni - ill. ott érezni magát, - vagy nem szeret, nehezére esik, nem tud jól kommunikálni. A többségük általában bölcs szokott lenni és éppen ezért ritkán szólal meg, de amikor megszólal, akkor nagyon is oda kell figyelni arra, amit mond, mert annak többnyire súlya van.

Aki semmire nem reagál, semmibe ne vonható be - még ideiglenes jelleggel sem, - és állandóan magába mélyedve dereng a semmibe, azok azért problémásak, mert senkinek nem hajlandóak megnyílva, őszintén beszélni az olyan jellegű problémáikról sem, amikor erősen megalapozott lenne, hogy oda figyeljen rájuk valaki. Néha tesznek egy-egy savanyú megjegyzést, - amelyet lényegében egy figyelmeztető "célzásnak" szánnak, - aztán ha az általuk megálmodott időn belül azt érzik, hogy nem találtak meghallgatásra, akkor cselekszenek: öngyilkosságba menekülnek. Az öngyilkosságra valóban hajlamos emberek a tragédia bekövetkezésének napjáig többnyire csendesek, nem fenyegetőznek, nem zsarolnak senkit érzelmileg, nem vagdossák magukat vagy gyógyszerezik be magukat úgy, hogy "véletlenül" üzennek erről valakinek, egyszerűen véget vetnek az életüknek minden különösebb figyelmeztetés nélkül. :(

Tehát ha valaki kínosan csendes a környezetedben, akkor jobban figyelj rá, mint a többiekre!

2021. aug. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
nem célpont a zaklatóknak, nem érdekes az osztálytársaknak.
2021. aug. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
A nagymamámamúg csendes ember volt annak idején és, még mielőtt jött a demencia, nagyon jól tudott úgy fogalmazni, hogy egyszerre dorgált meg és volt megértő egy mondaton belül.
2021. aug. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
En alapvetoen csendes vagyok egy uj, idegen tarsasagban egesz sokaig. Ennek az az oka, hogy figyelem az embereket, figyelem az apro jeleket, az egymashoz valo viszonyokat, probalom kiismerni a szemelyisegeket es kesobb ebbol tudok epitkezni, hogy ki az, akivel vigyazni kell, ki az, akihez lehet kozeledni, es ki az, akivel egeszen egy hullamhosszon vagyok.
2021. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
Nagyon veszélyesek.
2021. aug. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Én is ilyen vagyok. Nagyon jó, hogy ő biztosan nem fog hozzám szólni, és egymagam maradhatok.
2021. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Alapvetően semmi, de az egyik válaszolónak igaza van, hogy csendesebb, zárkózottanb emberekre jobban oda kell figyelni, közülük kerül ki a legtöbb gyilkos, pedofil, öngyilkos, stb. szerintem egy csendes ember ritkán "csak úgy csendes", valami baja van a legtöbbnek, gyerekkori/kamaszkori traumák miatt szoktak kialakulni a fent említettetek, traumás emberek pedig magukba zárkozottak.
2021. aug. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem mindegyiknek van traumája.


Az én egyetemi legjobb barátnőm mesélte, hogy soha senkivel sem beszélt a gimiben, elvolt a kis világában, inkább írogatott, rajzolgatott. Semmi baja sem volt, csak a művészet ezen ágai jobban érdekelték, ezért volt el magában.


Soha senki sem piszkálta.

2021. aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!