Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az idősebb felnőttek ('60-as,...

Az idősebb felnőttek ('60-as, '70-es, '80-as években született emberek) szerint miért a fiatalok hibája az, hogy fejlődik a technológia?

Figyelt kérdés
Mielőtt megkapnám: nem szeretnék általánosítani, csupán unom már egy kicsit, hogy az idősebbek bizonyos csoportja mindig azt hajtogatják, hogy a mi generációnk lusta, folyton a telefonjainkat "nyomkerásszuk", meg hogy "Régen nem volt ám okostelefon, meg ilyen sz*rok, mégis túléltük!" Az, hogy feltalálták az okostelefont, amit amúgy az idősebb generáció is ugyanúgy használ manapság, miért a fiatalok hibája sok ember szerint? Persze nyilván vannak, akik szó szerint hozzá vannak nőve a telefonjukhoz, de ez az általánosítás elég idegesítő számomra. Mit gondoltok?
2021. szept. 17. 07:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

[link]

Ez a cikk inspirálta a kérdésemet egyébként.

2021. szept. 17. 08:04
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Soha nem hallottam olyat, hogy hibáztatnának bárkit is a fejlődés miatt.

Amiket írsz példaként, az nem hibáztatás, hanem bizonyos fokig ténymegállapítás. A technológia fejlődése és a fejlettebb technológiák használata nagyon nem ugyanaz. Attól, hogy fejlődés van, még nem lenne kötelező eszetlenül használni. Szóval a fejlődéssel semmi baj nincs, annak megfelelő használatának hiánya viszont elég komoly probléma lehet.

Idegesítőnek érzed az általánosítást, közben te magad is azt teszed az általad kipécézett korosztállyal. Hiába írod az elején, hogy nem szeretnél általánosítani, mégis azt teszed. Egyébként az tipikus: ha valaki nem akar általánosítani, akkor nem is érzi szükségét ezt előre leszögezni. Mert nincs rá szükség, ugyanis a mondanivalójából egyértelműen kiderül.

2021. szept. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám a harmincas évek szülötte. Azt mondta nekem nemrég, hogy ha lett volna internet a gyerekkorában, MÉG SZÉP!!! hogy ő is azon lógott volna egyfolytában! :D
2021. szept. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Na, a WMN és a feminista cikkei...

Ezek az oldalak semmi másra nem jók, csak hergelni a népet valami ellen, valami frusztrált, kisebbrendűségi komplexusos írónő agyszüleményei.

Felültél rá rendesen, sajnos.

2021. szept. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

85-ben születtem, nem gondoltam volna, hogy már az "idősebb felnőtt" kategóriába tartozom. Tartós tejet azért szerinted még vehetek, vagy nincs értelme annak se?

A kérdésedre a válasz: amíg lesznek idősek (pl.hozzám hasonlóan vén harmincasok) és fiatalok, addig mindig ez lesz. Néhány évtized múlva neked nem fog tetszeni, ami akkor lesz.

2021. szept. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A 80-as években születtem, nő vagyok és az informatikában dolgozom. Szerinted zavar, hogy fejlődik a technika, mikor ebből élek? :-D


Olyanok meg minden korosztályban vannak, akik betegesen hozzá vannak nőve a telefonhoz, közösségi oldalakhoz, tévéhez, szerencsejátékhoz... Ez nyilván probléma, de nem egy adott korosztály sajátossága, és sokszor a szülők rontják el azzal, hogy nem foglalkoznak rendesen a gyerekkel, csak beültetik a tévé elé, kezébe adják az okostelefont, mert addig is csendben van, a gyerek kénye-kedve szerint ugrálnak, csak hogy ne hisztizzen. De ilyen régen is volt, az én szüleim/nagyszüleim korosztálya is nevelt életképtelenné gyereket.

2021. szept. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bakker, '84-es vagyok, de soha nem volt bajom azzal, hogy fejlődik a technika. Max van olyan, amiből még nem kérek (mint pl. az elektromos autók). Amúgy minket Y generációsokat is mindig mindennel csesztettek, és a mai napig is csesztetve vagyunk, hogy a mi liberális gyereknevelésünk miatt lesznek még gázabbak a következő generációk. 🤷‍♀️ Szóval ne gondold, hogy mi nem kapjuk az ívet, mert de, nagyon is. Viszont normális ember tojik mások frusztrált fröcsögésére, nem éri meg ezen pörögni.
2021. szept. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

4es, ezt jól benézted... megnyitottad egyáltalán a linket, te észlény?

"Szóval hadd mondjam el, mit gondolok erről. Doffek Gábor véleménycikke."...

2021. szept. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is ment az "ezek a mai fiatalok" károgás. Amikor ők voltak fiatalok, akkor is! Ne vedd a szívedre!
2021. szept. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%

Néhány sötét senki még mindig a kapálással jön, abban méri az értelmes munkát. Sok ilyen szerencsétlennek megmondtam már, hogy drágám, ha te a 21. században kapáltatni akarsz bárkit, pedig a traktor azért nem egy új technológia, akkor egyszerűen megbuktál az életben, mert ugyanazt a hatékonytalan, emberromboló szart hajtod, amin már rég túlfejlődtünk.


Én nem azért nem fogok kapálni, mert büdös a munka, hanem mert nem vagyok idióta, hogy bruteforce-al akarjak valamit megoldani.


Lényegében ez a különbség köztük és köztünk és ez nem kortól függ, hanem intelligenciától. Az intelligensebb emberek nem maguk ellenségei, nyitottak olyan dolgokra, amik megkönnyítik az életüket és nem vágyuk szenvedni az életben.

2021. szept. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!