Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az ilyen emberekben nincs...

Az ilyen emberekben nincs szégyenérzet, nem félnek, hogy lebuknak? Mit tudok tenni én?

Figyelt kérdés

Teljesen le vagyok döbbenve és nagyon rosszulesik, amit magam körül látok.


A történet röviden annyi, hogy tavaly felvettek egy egyetemi szakra, ahol főleg férfiak vannak. A járvány miatt most ősszel láttuk egymást először, viszont volt egy közös discordunk, ahol sokat beszélgettünk egymással és azért valamennyire már összeszokott csapat lettünk.


Mikor először találkoztam velük, nagyon örültem, mert sokan kedvesek és közvetlenek voltak és én is velük. Sokan házasok, kisgyerekesek, nekem is van párom, akit nagyon szeretek.


Órák között beszélgettünk és azóta többen írtak nekem privátban is különböző okokból adódóan. Egy ideig ez nagyon pozitív volt és sok emberrel a mai napig az. Viszont több ember okozott csalódást.


Eleinte több emberrel voltam úgy, hogy furcsának tartottam néhány gesztust, például hogy mindenáron segíteni akar vagy hogy puszizkodva köszön, esetleg perverz vicceket tol, de úgy voltam vele, hogy mind házasok, nagyon sokuknak van kisgyerek is, az is köztudott, hogy mi is az esküvőt tervezgetjük a párommal, szóval igyekszem nem félreérteni a kedvességüket, hiszen le vannak fektetve a keretek ezáltal. Biztos csak furák, nem tennének ilyet, főleg nem velem, aki rájuk sem néz, a gyerekük lehetne kis túlzással és még foglalt is. Aztán sok emberrel elfajultak és félreérthetetlenné váltak ezek a beszélgetések.


Nem telt el alig két hét és kapásból három családot tudnék tönkretenni, ha lenne gyomrom belemenni abba, amit ők akarnának. Volt, aki szolidabban próbált közeledni és a házasságáról panaszkodott meg az én kapcsolatomról faggatott és szólta le a házasság jelentőségét, más egyértelműen megkérdezte, hogy milyen bugyi van aznap rajtam és megbizonyosodhat-e róla, de olyan is volt, aki átkarolt és úgy kísért órára vagy épp az utcán már utánam futott és elkezdett elég nyomulósan hazakísérni (szerencsére a párom elém jött, mert mentünk valahova épp, de a legdurvább, hogy utána sem állt le a fickó). Szóltam finoman, hogy légyszi ne, igyekeztem nem balhézni, de nagyon rosszul érzem magam. Legutóbb úgy mentem órára, hogy megkértem egy barátnőm, hogy várjon meg az épület előtt, mert nem akarok egyedül bemenni. Eleinte nyitott voltam, de már kétszer meggondolom, kivel beszélek. Csalódott vagyok, hogy ennyi embert ismertem félre. Csak próbáltam jóhiszemű lenni... A barátnőm a szakról szintén panaszkodott, hogy páran rá is rámozdultak (ő szingli), aztán mikor volt egy óránk online, a szóban forgó fickó, aki neki irkált hasonlókat, úgy jelentkezett be, hogy a gyerekét ringatta épp meg cuki páros képek voltak a Facebookján a feleségével.


Teljesen ki vagyunk akadva, főleg én. Tudom, hogy csak 5-10 emberről beszélünk (a 100-ból), de szerintem van több is, csak legfeljebb nem kezdeményez ennyire pofátlanul, mert legalább annyi van benne. Tudtam, hogy van ilyen, de nem akartam elhinni, hogy ennyire gyakori és tényleg ennyire nem tisztelnek senkit és semmit. Már azon is gondolkodtam, hogy elküldöm azt a beszélgetést a feleségnek, amiben a bugyimról akart a delikvens mindenáron beszélni... De nem akarok ellenségeket szerezni a szakon és nem is vagyok benne biztos, hogy nem ártanék csak. :/ Barátságos, közvetlen ember vagyok, de egyre inkább bezárkózom.


2021. szept. 19. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ezt a túlzott közvetlenségednek is köszönheted részben.

Adódnak ilyen helyzetek az életben,de ha túl sok,akkor egy kicsit neked is meg kell húzni a határt hamarabb.

Ezzel nem téged akarlak hibáztatni,de idővel majd rájössz te is,hogy mennyit számít,ha egy kicsit tartózkodóbban viselkedsz.

2021. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igazad van. Csak szomorúnak tartom, hogy egyeseknek ennyi elég ahhoz, hogy félrelépjenek. Hát még akkor milyen arányok lennének, ha valaki rájuk is mászna! :(
2021. szept. 19. 21:13
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Azok a házasságok már régen tönkre voltak. Szóval még jót is teszel a vak feleségeknek, ha megszabadítod őket ezektől a gerinctelen férgektől.
2021. szept. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nagyon sok embernek rossz a kapcsolata, de ahelyett, hogy dolgoznának rajta (és magukon), inkább keresik ezeket a "lehetőségeket" vagy legalábbis nyitottak rá.


Férfi szemszögből tudnék egy hasonló storyt mesélni, hogy lássad, hogy nem csak a férfiak ilyenek. Egyik haverom elszólta egy lány barátja előtt magát hülyeségből (akinek egyébként van párja és el van jegyezve és szintén esküvőt terveznek), hogy én szexuálisan kiéhezett vadállat vagyok. Aztán egyre többet beszélgettünk és nagyon hamar kiderült, hogy nem teljesen kerek az a kapcsolat. Végül megbeszéltük, hogy az egyik nap beugrik értem, mert mentünk valahova, de hozzátette, hogy "előtte azért szeretnélek meglepni valamivel", szóval képzelheted, hogy mi lett a vége.


Sokaknak teljesen mindegy, hogy van párjuk vagy nincsen, csak a saját kielégülésüket keresik. Önzőek. Aztán van az a szűk réteg, akik azért nem hajítanának el egy jól működő hosszútávú kapcsolatot, de látják, hogy ez a monogámia dolog nem működik, szóval megtudják beszélni, aztán eljárnak swingerezni, találnak maguknak harmadikat, stb... Ha már valaki mindenáron az ösztöneinek, vágyainak akar élni, akkor a másik hátamögött félrekefélés helyett az utóbbi felvázolt eset az ideálisabb.


Amúgy meg csak azt tudom mondani amit az 1-es, idővel majd megtanulod, hogy hol húzzad meg a határt ahhoz, hogy ezeket a helyzeteket elkerüld.

2021. szept. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam egy interjút 1 híres pszichológussal, ahol arról kérdezték, mi a legnehezebb a munkájában. Azt mondta, hogy a bizalomvesztés, mert ő ugye végighallgatja, ahogy az emberek valójában vélekednek a kapcsolataikról, stb. És látja azt is, hogy ehhez képest mi a külvilágnak mutatott kép. :/


Sztem a kérdésben szereplő paliknak ez egy szórakozasi forma, játék, élvezik, hogy egy fiatal nő közelében lehetnek. Talán még jobb is nekik, hogy kapcsolatban vagy, így bármikor azt mondhatják, ők nem is akartak semmit. Ha meg mégis összejön valami, annál jobb. A feleségüket nem hagynák ott emiatt, akkor mi lenne a "képpel"?


Elhárító technikákat én se nagyon tudok, azon kívül, hogy zárkózottabb vagyok, gyakran csak szakmai témákra szorítkozom a kommunikációban, így legtöbbször elkerülnek ezek a helyzetek (de nem mindig).

Talán ennyi van a hatáskörünkben: határhúzás.


Bocsi, hogy hosszú és kusza lett. :D

2021. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek a részletes választ. Szomorú, de igaz dolgokat írtok sajnos.
2021. szept. 19. 22:04
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én fiatal nőként férfiakkal teli gyárban ugyanezt tapasztalom. Az én megoldásom is a zárkózottság lett. :/
2021. szept. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%

Üdvözlet a való életben! :D Mennyi idős vagy?

Számomra ezek a dolgok olyan 12-3 éves koromban váltak nyilvánvalòva, pedig én csúnya zárkózott gyerek voltam.

Vagy az van hogy túl vonzó is vagy és emellett még nyitott is? Vagy csak simán túl kedves voltál velük? Vegyél példát a többi nőről, levegőnek nézik a férfiak többségét. Persze ha olyan jön aki tetszik nekik akkor mindjárt kint van a nyitva tábla még kapcsolatban is. :D

2021. szept. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
Azért az üzenet elküldésével ne kavarjál már bele egy házasságba se. Ha nem tetszik, akkor építsd le őket, de a házasságokat ne tedd már tönkre. Az a része a dolognak rád egyáltalán nem tartozik. Az csak kettőjük dolga.
2021. szept. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szerintem az teszi tönkre a házasságot, aki hűtlen.


Nem az a baj, hogy kiderül, hanem az, hogy megtörténik.

2021. szept. 20. 01:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!