Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan viselkedjek az emberekk...

Hogyan viselkedjek az emberekkel?24/F

Figyelt kérdés

Könnyen létesítek kapcsolatot a kollégákkal, tehát nem félek odamenni valakihez kérdezni. (Kollégák stb.)

Ellenben a válasz után nem tudok olyan témát fenntartani amiről csak úgy elcsevegnénk. Hamar elhal a beszélgetés és csak kínos csönd van.


Sajnos emiatt sok esetben csak egyedül sétálok mondjuk ebédhez, míg a többi kollégák csak cseverésznek. Nem közösítenek ki csak szimplán nem tudom hogy és mivel lehetne fenntartani a beszélgetést.


Gondolkodtam már kommunikációs trainingen is.


A segítő és építő válaszaitokat előre is köszönöm!



2021. szept. 20. 17:24
 1/5 HARE_KRISNA válasza:

Szia,

Szerintem ez normális. Én sem tudok mindegyik kollégával jókat ebszelgetni, csak a sima sablonos szöveget: meleg van, hideg van, sok munka van? stb.. :)

Csak olyanokkal szeretek és tudok jókat beszélgetni, akik hasonló témákat szeretnek mint én. Próbalj olyan témával ami Téged érdekel, és ha valaki kapós lesz rá, akkor valószínű, hogy fogtok tudni miről beszeélgetni :D.

Szép napot :)

2021. szept. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Orulj neki nem kell a sok idiotat hallgatni
2021. szept. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"Gondolkodtam már kommunikációs trainingen is." Ez egy támogatni való ötlet. Vágj bele.
2021. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tréning jó dolog, de érdemes kicsit eőre tanulni. Vannak jó könyvek a téméban. Alapvetően érdemes kezdeményezőnek lenni, beszéltetni a másikat, ehhez pedig kérdezni kell. Ügyesen. A lényeg a nyitott kérdések, amiket nem lehet egy szóval megválaszolni, azaz kifejtősök. Aztán persze neked is érdemes hozzátenned a magadét, egyensúlyban kell tartani az információáramlást. Illetve asszociációkkal lehet előrehaladni, témát váltani. És persze fokozatosan a távoli-személytelen témáktól el kell jutni a személyesebbekig.

Nagy előny még a humor

És hát arról sem szabad megfeledkezni, hogy a tabukat/nehéz témákat kerülni kell, ha jót akarsz (politika, vallás, pénz, stb...), illetve mindig a pozitív oldaladat krll mutatnod, el kell fedni a rossz tulajdonságokat.

Egy kivétellel... embernek kell maradnod, amihez az kell, hogy megmutasd, te is hibázol, vannak hibáid. De nyilván ezt is a szimpátiakeltés jegyében kell csinálni, tehát nem egy elítélendő hibád van, hanem egy olyan kis valamicske, amin elröhögcsél az ember, amin te magad ia nevetsz.

És mindezt meg kell spékelni a testbeszéddel is.


Szóval egyszerűen az a lényeg, hogy tegyél jó benyomást, elégítsd ki a másik fél társas szükségleteit, és ha ez sikerül, akkor már ők fognak keresni téged, és segítenek kielégíteni a te társas szükségleteidet. Nyilván idővel az ember megnyílik, és majd feljön a politikai, világnézeti, pénz kérdések is. De sokkal nehezebb lerombolni az első néhány benyomás alatt kialakult képet, mint hinnénk. Ezért kell jó első benyomást tenni. Utána már inkább levakarni kell az embereket.


Összefoglalónak demarais - első benyomás c. könyvét ajánlom. Amúgy meg lényegében bármit.

2021. szept. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 HARE_KRISNA válasza:

Ez már inkább egy "Vegyél fel egy álarcot és próbáld eladni magad" szitu. Nem őszinte, és ez előbb utóbb ki is derül a másikról. Azután már nem fogják kereseni a társaságodat. Szerintem az őszinteség nagyon fontos, és felejtsd el az álarcot, amit mindig magunk elé teszünk attól függően, hogy éppen kivel beszélgetünk. Más álarcot használunk a tanárunk előtt, mást a szüleink előtt, barátaink, szerelmünk stb. Nincs értelme.

égy őszinte, akkor a világ is őszinte lesz veled. Amit adsz, azt kapsz vissza. :)

2021. szept. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!