Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen fogadócsaládnak lenni?

Milyen fogadócsaládnak lenni?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok tapasztalata érdekelne, akik fogadtak már huzamosabb időre cserediákot. Szülő, akár fogadótestvérek válasza is érdekel.

Milyen volt, hogy bővült a család? Milyen volt a viszony a diákkal?

Kiknek ajánljátok? Kiknek nem?

Minden érdekel.


Esetleg valaki barátja/ismerőse csinált ilyet? Rengeteg vélemény érhető el cserediák szempontból, de engem a fogadás érdekelne most.



2021. okt. 30. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak 1-2 hétig voltak párszor.

Kb. a fele nagyon jól beilleszkedett, tényleg volt kölcsönös rokonszenv stb. A másik fele meg motelként használt minket: kaja + szállás, különben meg főleg csak a szobájában punnyadt és barátaival chatelt meg levelezett. A minimumot azért ők is hozták, abbab a tekintetben, hogy ha kedvesek meg érdeklődőek nem is voltak, legalább nem zavartak.

2021. okt. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt egy lany 3 hetre(eredetileg 2lett volna,csak valami valtozas miatt maradt). Elsore visszahuzodobb,felenkebb volt,de aztan feloldodott. Mi nagxon nyitottak voltunk,ezert o is szivesen volt velunk pl. vacsorazni.

Anyukamek is szerettek a lanyt,en a mai napig szoktam beszelni vele. (En vagyok a "fogadoteso" szerepbe)

2021. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm és családja folyamatosan fogadja a cserediákokat. Általában fél-1 évig maradnak náluk. Rengeteg programot szerveznek, kirándulnak, hasonlók. Elmondás alapján nagyon megszeretik az összes cserediákukat. Az összes eddigi cserediákkal tartják a kapcsolatot, sőt meg is látogatják őket Koreában. :)
2021. okt. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ, várom még őket.

Egy hetes cserediákjaink nekünk is voltak, kb 8-10 eddig. A vírus miatt most több cserediákprogram is le lett mondva sajnos, amiben részt vettünk volna.

Viszont a családban még nem volt több időre cserediák. Szóval főleg az ilyen fél év- egy év, de akár csak pár hónapos élmények érdekelnek. Amikor már nem csak egy izgalmas utazás az egész, hanem hétköznapokról van szó, a diák itt tanul, felépít egy itteni életet, a család részévé válik bizonyos szinten.

2021. okt. 30. 13:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hónapot voltam Amerikában 10.-ben és az ottani fogadó családomból a “fogadótesóm” szintén eljött hozzánk 2 hónapra. Mi szinte legjobb barátnők lettünk, a szüleim is szerették, tartjuk a kapcsolatot a mai napig. Ameddig itt volt, szerveztünk programokat hétvégenként, mentünk étterembe, vásárolni, mint amúgy tettük volna. Szerintem mindannyiunknak jó élmény volt. Teljesen be tudott illeszkedni közénk, és én is közéjük, amikor én voltam kint.
2021. okt. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Honnan szoktatok fogadni?
2021. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!