Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szeptembertől cserediák...

Szeptembertől cserediák leszek Németországban. Iletlenség volt egyből letegezni a fogadócsaládomat?

Figyelt kérdés

E-mailben beszéltem a "fogadóanyukámmal" párszor, aki egyébként 49 éves. Először én is elgondolkodtam rajta, hogy tegezzem vagy magázzam, de végül arra jutottam, hogy nem akarok távolságtartónak tűnni és 1 évig egy házban fogunk lakni, akkor minek magázzam?

Utólagosan kikértem anyám véleményét és azt gondolja, hogy nagyon illetlen voltam, mit fognak gondolni rólam stb. Szerintetek?



2018. aug. 16. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem anyukádnak nincs igaza, a németek ilyen szempontból sokkal közvetlenebbek. Boltban is mindenki mindenkinek Hallo-fal köszön. Szerintem rendben van, bar lehet a következő beszélgetésnel megkerdezheted hogy nem gond e.
2018. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Náluk tudtommal az önözés eléggé hivatalos forma, mivel ők lesznek a befogadócsaládod, nyilván nem önözni fogod őket, így szerintem semmit sem csináltál rosszul.
2018. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Tehát a németek hivatalokban meg egyértelműen feljebbvaló személyekkel (mondjuk a kancellár) önöznek.
2018. aug. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Örülök, hogy akkor ezek szerint nem voltam tiszteletlen. :)

2018. aug. 16. 13:11
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
Ezek szerint bizony tiszteletlen voltál ! Engedélye nélkül ne tegezz felnőttet. Szegény édesanyád, tanítása falra hányt borsó lett...
2018. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%
Ilyen bunkó viselkedés után számíthatsz arra, hogy visszamonják a cserediák-projektet.
2018. aug. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Az óvatosság kedvéért a helyedben bocsánatot kérnék, hogy rögtön tegeződtél, nem akartál tiszteletlen lenni... A reakcióból látni fogod, mit szólnak hozzá.
2018. aug. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Mostmár tényleg nem tudom, mit kellett volna írnom. :D

Azért az túlzás, hogy emiatt lemondanák a cserediákprogramot, ők is tudjak, hogy számomra ez egy új szituáció (meg egyébként nekik is az, mert én leszek az első cserediák, akit fogadnak), ha esetleg ez zavarja őket, akkor majd szólnak. De ha elvileg családtagként fognak rám tekinteni 10 hónapig, fura lenne ha elvárnák, hogy végig magázzam őket.

2018. aug. 16. 22:01
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
Családtagként biztosan nem fognak tekinteni rád, max. cserediákként. Az lenne a fura, ha tegeznéd őket.
2018. aug. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Miért? Ha te az otthonodba fogadnál valakit 1 évig, elvárnád, hogy végig magázzon? Véleményem szerint ez túlzott konzervativizmusra utal. Egyébként meg attól, hogy tegezek valakit még tisztelhetem sokkal jobban olyan embereknél, akit magázok.
2018. aug. 16. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!