Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Érdemes lenne pszichológushoz...

Érdemes lenne pszichológushoz mennem?

Figyelt kérdés

Lassan már 3, de lehet inkább 4 hete nagyon szenvedek az iskolával, pontosabban a társasággal és a légkörrel. Egészen idáig semmi baj nem volt, de elkezdtek más barátságok is kialakulni a megszokott barátságokon kívül, egyik hozzám nagyon közel álló barátnőm is nagyon megváltozott mióta osztálytársunkkal összejött. Átvette a pesszimizmust, mások lenézését és a nyílt utálkozásokat. Pár napja kezd visszatérni mióta hanyagolja a palit de nem az igazi... Őszintén szólva elidegenedtem az osztályban lévő emberektől, azoktól is akiket barátomnak hívok. Van egy általános iskolai legjobb barátnőm, vele mindent megbeszélek és ő az egyetlen oka hogy nem omlottam össze a magánytól. Vele igazán nyíltan tudok viselkedni és nincs rossz kedvem. A mostani osztályommal is felszabadult kapcsolatom volt de kialakult egyfajta szorongásom, kisebbség érzésem. Semminek, egyszerű levegőnek érzem magam akinek semmi jelentősége nincs abban a közösségben. Rengeteget fúrják egymást a másik háta mögött, a hűséget pedig hírből sem ismerik, az állítólagos mostani belső köröm is otthagy engem simán sokszor, rengeteget szoktam sírni itthon, volt hogy ott is majdnem. Hétvégente legjobb barátnőmmel és ha úgy van még egy pár régebbi baráttal vagyok. Ilyenkor újra a réginek érzem magam és észrevettem, hogy már szinte furcsállom ha valaki tényleg odafigyel arra amit mondok/rám. Nagyon megszoktam az általános sulis baráti köröm, akikkel mindent megbeszéltünk és nem hagytunk el soha senkit csak sajnos ritkán tud az egész csapat találkozni. Hétvégente hiába éledek újra ha vasárnap este már sírhatnékom van és az egész hét egy kínszenvedés, teljesen ki vagyok téve annak, hogy aznap hogy bánnak velem, mennyire zárnak ki vagy mennyire nem. Egy éve voltam pszichológusnál vagdosás miatt, csak egyszer voltam mert a szüleim reakciója erre az incidensre nagyon lesokkolt és nem is mertem volna többet. Mostani állapotomban egyre többet gondolok rá még ha meg sem merném tenni. Ezért sírok annyit, hogy kiadjam valahogy a frusztráltságom. Evészavarom is volt, de legjobb barátnőmön kívül senki nem tudja és 80%-ban már tényleg kimásztam belőle. Viszont a mostani rossz kedv és az osztályban lévő dolgok és a kisebbségi érzetem miatt szükségét érzem picit hogy eljárjak a doktornőhöz. Nem tudom velem van e baj, vagy tényleg csak hozzá kell szoknom ehhez az egészhez...itt viszont nem értem akkor, hogy év elején miért ment simán és miért most szorongok?

Tudom, kicsit katyvaszos ez az egész és nem tűnik túl összefüggőnek de bennem is ez van, egyszerűen csak nem értem mi van mostanában, miért fordulnak el tőlem és vesznek semmibe.



2020. márc. 1. 19:39
 1/6 A kérdező kommentje:
16 éves gimnazista lány
2020. márc. 1. 20:57
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak barátaid, mégha azok nem is a jelenlegi osztalytarsaid, örülj ennek!

Sulit letudod,le kell xarni az arcokat.

A felnőtt életedben is lehet lesz olyan, hogy nem fogsz mindenkivel kijönni a melohelyen, ettől ezt még el kell tudni viselni.

Persze van az a helyzet, amikor lépni kell.... munkahely váltás pl.

Itt nem olyan durva azért a helyzet.

Nem kell mindenkivel jóban lenni, elég, ha 1-2 emberrel megtalálod a közös hangot.

Pszichológushoz meg járj el bátran,nem szégyen, jót fog tenni egy kis beszélgetés egy felnőttel,aki ravilagithat bizonyos dolgokra.

Fel a fejjel :)

2020. márc. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Igen, biztos jót tenne... Főleg az a gond hogy megvolt velük a közös hang, de akivel ott voltunk egymásnak, jelenleg leszar engem (és sokszor az egész társaságot is) mert van egy másik lány aki az előző klikkjétől eltávolodott mert nem talált biztos pontot/embert magának. Ez a lány rávetette magát barátnőmre és ez a "barátnőm" Sajnos tipikusan az az ember aki imádja ha valaki közeledik felé és pillanatok alatt el tud fordulni a többi embertől. Tőlem is elfordult, pedig saját bevallása szerint is próbál nem ilyen lenni. Ez kissé zavart de hozzá tudok majd szokni...

Van a "társaságunkban" Egy csaj aki szintén legjobb barátnő nélküli, nagyon aranyos, vele voltam ma sokat, így a társaságtól sem szakadok el és vele is lehetek. Csak sajnos nagyon érzékelem a kívülállóságomat így is, annyi olyan ember van itt aki 2 perc alatt elfelejt...én pedig személyesre veszem. Minden reggel erővel kelek fel de suli végére érzelmi roncs leszek, este pedig sírok. Sokszor magam sem értem... Oké, ezeket a regényeket látva tényleg rámférne a segítség...anya is észrevette, megérzi az ilyeneket. Nagyon gyorsan változnak az osztályban ezek a kapcsolatok, nagyon nem szoktam hozzá és ráment a lelkemre ahoz eddig biztonság volt és állandó barátok.

2020. márc. 2. 17:03
 4/6 anonim ***** válasza:

"annyi olyan ember van itt aki 2 perc alatt elfelejt...én pedig személyesre veszem."


"Sajnos tipikusan az az ember aki imádja ha valaki közeledik felé és pillanatok alatt el tud fordulni a többi embertől."


1.nem kell szemelyesre venni,ilyen embereket nem.

2.pillanatok alatt előfordul mástól,az ilyennel nem kell barátkozni.

Azt is írod,a dolgok gyorsan változnak,ez egy ilyen társaság....nem kell velük különösebben barátkozni, vannak barátaid, velük foglalkozz.


Pszichológushoz mész?

Anyukádat beavattad?

2020. márc. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még meglátom mi lesz ezen a héten, hogyan viselem stb. Tegnap már könnyebb volt mint pénteken. Ma is könnyebn volt. Talán kezdek majd hozzászokni és nem veszem olyan komolyan. Ha végül el is megyek pszichológushoz, anyukámnak nem biztos hogy meg tudnám mondani, konkrétan miért van ez. Őszintén szólva szégyellem magam hogy alul maradtam így ismerősnek nem szeretnék beszélni erről.
2020. márc. 3. 18:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha elmész pszichológushoz,azt anyudnak azért elmondod, nem?


Nincs a környezetedben olyan felnőtt, akiben megbizol, akár szülők,akikkel tudsz időnként beszélgetni?


"szégyellem magam hogy alul maradtam így ismerősnek nem szeretnék beszélni erről."

Ezt nem tudtam értelmezni.

Miben maradtál alul?

Valami vetélkedőben,vagy síkfutásban...??? Ez nem verseny.

2020. márc. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!