Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Oltatlanként nem féltek hogy...

Oltatlanként nem féltek hogy ahogy telik az idő egyre nagyobb veszélyben leszünk ?

Figyelt kérdés
Alapból már sok ember szinte gyűlölettel beszél arról aki oltatlan, a média meg a politikusok is már óvatosan de kezdik egyre jobban "megutáltatni" őket. Ha az emberek így haladnak, főleg ha a politikusok meg a média még jobban elkezd úszítani, sőt talán még simán összemossa az oltatlan embereket Gyurcsánnyal, Sorossal meg a migránsokkal (Még George Clooney-t is képesek voltak rá :D) még azt is elképzelem hogy rendesen félni kell majd, akár meg is támadhatnak ha éppen olyan ember jön rá valahogy (elszólod magad, stb)
2021. nov. 17. 08:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos sok az idióta. Én ugyan be vagyok oltva, de sose bántanék senkit, azért mert nincs. Mindenkinek a saját döntése. Bár hozzátenném, hogy mindkét oldalon vannak buta emberek, oltottól is hallottam már agresszív megnyílvánulást az oltatlan felé, de fordítva is. Az oltatlanok közt is rengeteg olyan van, aki lehülyézi, lebirkázza azt, aki be van oltva. Szóval ez nem azon múlik, hogy ki oltott és ki nem, hanem, hogy kibe mennyi értelem szorult. Ezzel pedig egyik tábor sem büszkélkedhet, hiszen rengeteg a buta ember, itt is, ott is.
2021. nov. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%

Nálam mindig van önvédelmi eszköz, mert olyan helyen lakok..amúgy inkább tartok a pénztelenségtől mint a támadástól.

A munkahelyemen papíron nem kötelező az oltás, de ténylegesen viszont igen. Januártól nem lesz munkám, lejár a védettségim. Semmi sincs a környéken, csak sz4ros nettó 120 ezres műszakozós droid munkák. Inkább megyek lomizni vagy valami.

2021. nov. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hát én már inkább azt látom hogy aki oltatlan az azt akarja hogy hagyják csak békén, inkább az oltottak között van már több elvakult.
2021. nov. 17. 08:23
 4/20 anonim ***** válasza:
62%

De igen félek! És látom is 1-2 régi ismerősömön, hogy nem tetszik neki, hogy nem vagyok beoltva.

Én magamat nem féltem, de ha tudnám biztosra, hogy oltva nem lehet elkapni, akkor kérném az oltást, hogy vigyázzak a családomra, barátaimra.

De ez már bebizonyosodott, hogy az oltottak is elkapják, és ha elkapták, akkor fertőznek is! Még a virológusok is beismerik, hogy az oltásnak egy előnye van, az, hogy nem lesz olyan súlyos lefolyású a betegség, kevesebben kerülnek kórházba, nem terhelik le annyira az egészségügyet!

Én ezen a víruson átestem úgy, hogy észre sem vettem! Oltás nélkül! Innentől kezdve nem érzem szükségét, hogy beoltassam magam ellene!


34 éves vagyok, utoljára gyerekkoromban voltam orvosnál. Nem emiatt fogok elkezdeni járni!

2021. nov. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. nov. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
32%

"az oltásnak egy előnye van, az, hogy nem lesz olyan súlyos lefolyású a betegség, kevesebben kerülnek kórházba, nem terhelik le annyira az egészségügyet!"

Plusz nem halnak meg annyian, kevésbé is fertőznek, és ráadásul azzal, hogy beteg voltál, csak az ellen a változat ellen véd jól, a többi ellen nem, és rövidebb ideig is, mint a vakcina.

Úgyhogy mindenképpen érdemes oltatni, de neked 1 adag is elég, és jó védelmet kapsz tőle.

2021. nov. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

Én tényleg csak nyugalmat akarok.

Többször voltam covidos, egy megfázás jobban megvisel.

Sok oltott fele annyira se védett mint én, szóval engem hagyjanak bèkén.

2021. nov. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
25%

"Sok oltott fele annyira se védett mint én"


Ezt nem tudhatod. Senki sem tudhatja, hogy mennyire védett. Az "én bízok az immunrendszeremben" mondatot pl. kifejezetten nevetségesnek találom. Ne az immunrendszeredben bízz, hiszen akkor nagyon nagy bajba is kerülhetsz akár, hanen a tudományban és a nálad okosabb emberekben, orvosokban pl.

2021. nov. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

#8


"szóval engem hagyjanak bèkén"

Melyik része nem volt érthető?

2021. nov. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
11%

Továbbra is az a baj, hogy ha megbetegszel, veszélybe sodorhatsz másokat is.

Ez NEM magánügyed!

És - amint látod - az egyik betegség nem véd meg a másiktól.

A vakcina jobb lenne, az több változat ellen is véd.

2021. nov. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!