Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha úgy érzem nem...

Mit tegyek, ha úgy érzem nem éltem meg eléggé a középiskolát/kamaszkort?

Figyelt kérdés
Idén nyáron ballagtam el a gimiből, 18 éves vagyok, és nagyon sokat gondolkozom azon, hogy mennyi minden lehetett volna másként az elmúlt 4 év alatt. Úgy érzem, hogy szinte teljesen kimaradt az életemből a kamaszkor és ennek az időszaknak a velejárói. A 9.-es évem egy szenvedés volt, utáltam a sulit, ahová mentem, az osztályt, sok magánéleti problémám is volt akkoriban, egész évben nem csináltam semmit, amire szívesen emlékeznék. 10.-re el is mentem egy másik suliba, ahová 2 barátom is járt, (pontosabban egy osztályba kerültem velük) és ott már nagyon jól éreztem magam, de kb egy hónappal a sulikezdés után belementem egy párkapcsolatba, ami nagyon toxikus volt. A fiú fokozatosan nagyon sok mindenben bekorlátozott, a végére már szinte azt sem akarta engedni, hogy a barátaimmal legyek, semmi időm nem volt magamra, kb semmit nem csinálhattam nélküle, körülötte és az ő igényei körül forgott az életem. Ezt a kapcsolatot sajnos 2 évig elviseltem, és tudom, hogy hülye voltam, de hát ezen már nem tudok változtatni. A legrosszabb az egészben, hogy a fiú az osztálytársam volt, így az osztályközösségen belül sem tudtam kialakítani baráti kapcsolatokat. Újabb 2 év ment a kukába. (Utolsó év szeptemberében szakítottam vele) A végzős évhez reményekkel telve álltam hozzá. Szabadnak éreztem magam, elterveztem, hogy ezt az utolsó évét kiélvezem, bulizom, barátokat szerzek, élményeket szerzek.. Aztán ugye jött az újabb covid hullám, és novemberben bezárták az iskolát. Szeptembertől novemberig volt circa 2 hónapom, amikor úgy éreztem, hogy igen, ez az amit kerestem, ezt az érzést szerettem volna megélni. Nagyon jó emlékeim vannak abból az időből. De többé már nem mehettünk be az iskolába, a szalagavató is elmaradt.. Szóval hiányérzetem van. És tudom, hogy még fiatal vagyok, és van lehetőségem szórakozni, de specifikusan ezek a gimis évek már nem jönnek vissza, nem lesz ugyanaz. Veletek esetleg volt hasonló? Mi segít ilyen helyzetben? Nem lesz ez befolyással rám a későbbiekben, hogy nem éltem ki magam? (És itt nem a pasizásra vagy hasonló dolgokra gondolok)

2021. nov. 29. 01:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem maradt ki neked semmi, a közoktatás mellett jártál az élet iskolájába is. Ennél mit akarsz többet:-)?
2021. nov. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Én pont fordítva vagyok. Nagyon durván kiéltem magam úgy kb.22 éves koromig. Aztán hirtelen egyedül lettem. Külföldön élek, megkoptak a barátságok itt kint. Szinte mindig itthon vagyok, facebookon sem beszélgetek senkivel. Csak a párom van. Ha hazamegyünk az ő társaságába szoktam bekapcsolódni. A munkahelyemen is sokszor mondják, hogy milyen csendes vagyok, pedig régen én voltam a társaság közepe. Engem ez a külföldi lét tett ilyenné sajnos.
2021. nov. 29. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Menj egyetemre.
2021. nov. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!