Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit lehet tenni ha valaki...

Mit lehet tenni ha valaki zaklat neten?

Figyelt kérdés

21 éves srác vagyok, és valami 40-es b#zi írogat nekem Facebookon.

Először csak azt láttam hogy bejelölt valami számomra ismeretlen de több közös ismerőssel rendelkező és itt a városban lakó 40-es fazon. Nem tudtam kicsoda így rá írtam hogy honnan ismerhetem, erre bele kezd hogy lenne-e kedvem ismerkedni meg hogy ő ugyanoda járt suliba ahova én meg mindenféle random marhaságot. Hiába mondtam hogy nem érdekel ő tovább írogatja a szokásos szöveget hogy nem akar zavarni meg csak ismerkedni szeretne erre mondom neki hogy de zavar, erre hogy ő tényleg nem akar zavarni. Megsokalltam és letiltottam, fél órára rá egy másik profiljáról megint rám írt hogy lenne-e kedvem szexelni meg ilyenek, mikor lehordtam hogy menjen már a francba megint kezdte a "bocs hogy zavarok de..." szöveget, ismét letiltottam. Aztán jött egy harmadik profilról, mikor onnan rám írt hogy "szia" már csak annyit írtam vissza hogy "ne nyüzsögj már ennyire rajtam" és tiltottam azonnal. Ma már jött volna egy negyedikről is.


Mit lehet ezzel tenni? Egyik haverom is rám írt tegnap hogy rá is írt ugyanezzel.



2021. dec. 14. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelentsd a Facebooknak az összes profilját!

A fószernek meg legközelebb ígérd be, hogy feljelented a rendőrségen zaklatásért!

2021. dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kései Sirató ***** válasza:
44%
Le lehet tiltani.
2021. dec. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Állítsd be, hogy csak az ismerőseid írhassanak neked üzenetet.
2021. dec. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Tiltsd le ahányszor csak kell. Előbb-utóbb megunja, nincs gondolom neki se kapacitása 50 profilt készíteni.

Unatkozó majom, majd tovabbáll..

2021. dec. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Ne válaszolj. Előbb-utóbb megunja, és keres mást.

Másik lehetőség:

[link]

2021. dec. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy hiába nem írok, ez egyre csak írogat.

Ugye ha megnyitom a Messengert akkor mutatja hogy ki mit írt, és ha nem is válaszoltam neki 20-30 percenként írt valami marhaságot, hogy "nem akarlak zavarni" vagy hogy "te is abba a suliba jártál" meg ilyeneket, hiába nem válaszolok mindig írt valamit.

2021. dec. 14. 10:54
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Én egyszer írnám neki, hogy azt hiszem, azt tenném, hogy világosan megírnám neki, hogy zavar, zaklat, és attól, hogy odaírja, hogy nem akar zavarni, attól még megteszi, tehát ha nem akar zavarni, akkor ne tegye. Ellenkező esetben megteszed a szükséges jogi lépéseket, a bizonyítékok folyamatosan gyűlnek, és ez az utolsó figyelmeztetés a feljelentés előtt. Hozzátenném, hogy nem akarsz több választ, bocsánatkérést se semmit, csak azt, hogy ne írjon többet rád, minden mást zaklatásnak veszel, aminek már jogi következménye lesz.
2021. dec. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Ha már haverokat is keres, akkor többen is vagytok. Keressétek fel személyesen, és verjétek meg. Az ilyenek ebből tanulnak.
2021. dec. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
8-as fantasztikus tanács, gratulálok.
2021. dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Hívd a nane-t. igaz, ők nőknek adnak általában tanácsot, de az internetes zaklatás is inkább nők ellen szól, talán segítenek tanáccsal

Ügyvéddel lehet feljelentést tenni, akkor nagyobb eséllyel foglalkoznak vele.


Egy magánnyomozó egyébként hatékonyabb segítség. Akkor már lehet rendes feljelentést tenni.



Amúgy egy személyt letiltani és jelenteni mindig kisebb meló, mint új profilt létrehozni.

2021. dec. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!