Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha kávézok egyszer eljön az...

Ha kávézok egyszer eljön az az idő, hogy nem tudok majd nélküle felkelni? Mert sokan azt adják be nekem, hogy még a szememet sem fogom tudni kinyitni, ha nem hozzák ágyba a kávémat.

Figyelt kérdés

2021. dec. 17. 06:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Nehogy elhidd, ez hülyeség:D
2021. dec. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Azért nem kemény drog. De hozzá lehet szokni és hiányozni fog, ha nem iszod.
2021. dec. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Engem is ezzel etetett anyám, miközben csak lusta volt.

Én kávézom, mert jól esik, de sokszor nem jut rá idő, lehetőség, de ugyanúgy végzem a dolgom.

2021. dec. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ennyire nem drasztikus, hogy be kell hozni ágyba, de kialakulnak komoly elvonási tünetek. Legalábbis én 15 év kávézás után így éreztem.
2021. dec. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
5 éve kávézok, természetesen meg tudok lenni nélküle. Ha keveset alszok, és nem kávézok, na akkor szokott fájni a fejem, dekoncentráltabb vagyok a szokottnál, de kellő pihenéssel még ezeket sem annyira tapasztalom. Ha több napot kihagyok, akkor azért kezd hiányozni, de nem az van, hogy egy reggelt se bírok ki.
2021. dec. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Életemben már nagyon sok kávét megittam, 45 éves vagyok és napi kettőt, esetleg hármat iszom. Ha nem iszom kora reggel, a szervezetem fejfájás formájában mutat elvonási tünetet. Nagyon szeretek kávézni, elsősorban az íze miatt, a megszokás miatt is, otthon is, máshol is. Főzni is szeretem, mindenféle módon. Az életem része, nem akarom elhagyni. Mint egy függő, mint mondjuk egy nikotinfüggő (gondolom, de ez csak feltevés, mert nem dohányzom), gyakran már az ivás alatt arra gondolok, innék még egyet, ne érjen véget ez a csésze. Nap közben is van, hogy eszembe jut, mikor fogom inni a következőt, szóval gondolok rá, foglalkoztat. Reggel általában ez az első, amit teszek, fontos és szeretem ezeket a pillanatokat. Ennyi kávéivás után se következett be az, ami másnál esetleg igen: nem tudok felkelni enélkül. De, fel tudok, általában fitten ébredek, éber vagyok, aktív. Kávét főzni és inni egyszerűen jól esik reggel, van, hogy ágyban iszom meg, van, hogy a lakásban járkálok vagy ülök valahol. Mindenhogy szeretem. Jól esne az is, ha valaki főzne nekem és ágyba hozná, de nem nagyon történt ilyen. Ha valami miatt otthon nem iszom reggel, hiányzik és később pótolom máshol, de azért ez nem olyan szenvedős, kibírom. Az rosszabb, amikor unatkozásból jut eszembe, és otthon vagy valahol útközben beugrom valahovás és csak hogy elfoglaljam magam, azért iszom.
2021. dec. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Költői túlzás
2021. dec. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha elhiszed a kérdésedbe foglaltakat, vigyázz, ne maradj egyedül, mert akkor nem lesz ki ágyba viszi neked a kávét - és nagyon furcsa lenne, ha azért kéne felkened, hogy megfőzzed kávédat, hogy ágyban ivás után fel tudj kelni!
2021. dec. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Itt egy páran viccelnek, de a kávé valóban függőséget okozhat.

Eleve nem hat már az az adag, emelni kell.

Ha pedig nem iszol, fejfájástól kezdve minden lehet.

2021. dec. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9:

Viszont nem mindenkinek, rám soha semmilyen hatással nem volt, pedig a mai napig natúrba (feketén, minden nélkül) iszom, ha iszom. A szüleim is le tudtak róla "szokni". 😊

2021. dec. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!