Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnék programokat...

Hogyan tudnék programokat szervezni vagy javasolni az egyetemen?

Figyelt kérdés

Negyedik éve járok egyetemre, de eddig inkább negatív tapasztalataim vannak az egyetemi élettel (és igazából a várossal) kapcsolatban, számomra ez nagy csalódás volt mikor odakerültem. Amióta egyetemre járok szinte csak és kizárólag kétféle sémára épültek az egyetemi rendezvények (amelyek bármely magyar hallgató számára korlátozás nélkül látogathatóak): bulizás (bulik, koncertek, ivós játékok, mini fesztiválok minden formában) és a tudomány (tudományos előadások, konferenciák, beszélgetések). Nem mondom, hogy ezeknek ne lenne helye a programok között, ne lenne rá igény, ne szeretnék sokan stb., de én unalmasnak és egyhangúnak tartom, hogy csupán ennyi szabadidős, közösségi, szórakozási lehetőség van az egyetemen, évről évre ugyanazokkal a programokkal. Rengeteg ember tanul itt és biztos vagyok benne, hogy sokféle érdeklődési körrel, hobbival, készséggel, képességekkel stb. rendelkeznek és ki lehetne még találni csomó más programot is ezeken kívül. Például nekem egyértelműen hiányzik a programok közül a művészet-kultúra (pedig én BTK-s vagyok, de a karunkon abszolút nincsenek ilyenek), pl. abszolút el tudnék képzelni kreatív “művészeti” foglalkozásokat, közös múzeum- vagy színházlátogatást, könyvklubot, nyelvcserés programokat. Vagy el tudnék képzelni akár társasjáték estet, túrázást - kirándulást, közös önkéntes programokat is, de szerintem egy borklub vagy más gasztro program is elférne. Szóval nekem is lenne pár ötletem, de biztos sokaknak másoknak is és igazából nem is értem, hogy erre miért nem történt még kezdeményezés. Pláne úgy, hogy a városban sincsenek ilyen lehetőségek, közösségi vagy társas formában.

Én ezen szeretnék változtatni, viszont mint egyszerű, átlag hallgató nem tudom milyen lehetőségeim lennének vagy hogyan tudnám ezt meglebegtetni, hogy egyáltalán csak tudjanak róla emberek és elinduljon valami.


2021. dec. 27. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj másik városba egyetemre, Szegeden speciel rengetek ilyen program volt, a TIK-ből lehetett társast is kölcsönözni, amit átvihettünk a szemközti kocsmába is akár..Rengeteg program volt. Kecskeméten,ahol lakom semmi sincsy gondolom az egyetemi élet is ilyen sz.r itt
2021. dec. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kiírod az üzenőfalra, hogy pl. kirándulásos klubbot szervezel, csinálsz neki egy fb csoportot, teszel szórólapot a büfébe aztán hajrá.
2021. dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1# Mivel tavasszal diplomázom, ezért gondolkozom azon, hogy a mesterképzést majd az ELTE-n, Budapesten kezdjem el (más vidéki egyetemvárosban vagy más egyetemben nem gondolkozom). Viszont nagyon szeretem ezt az egyetemet, a tanáraimat, az óráinkat stb., tehát magával az oktatással kimondottan elégedett vagyok és emiatt nem szívesen váltanék. Van olyan oktatóm is, aki már marasztalt és mondta, hogy örülne ha maradnék a mesterre, szívesen tanítana továbbra is, megdicsérte a munkám stb., ezt is egy pozitív dolognak tartom. Illetve amellett sem mennék el, hogy anno a gimnázium után ugyanígy az ELTE volt a másik opcióm és a nyílt napok alkalmával kimondottan negatív képet kaptam róla, egyáltalán nem volt szimpatikus. Emiatt is gondolkozom azon, hogy hogyan lehetne változtatni a kialakult helyzeten.

Amúgy én kifejezetten szabad, bárki számára (akár egyénileg is) látogatható közösségi programokra gondolok, tehát nem feltétlenül arra, hogy pl. kikölcsönzünk egy társast a barátokkal és akkor társasozunk a kocsmában. Most ezt nem részletezem meg gondolom érted mire gondolok, de szerintem az egyetemi éveknek valahol arról is kellene szólniuk, hogy minél több ember megismerj, kapcsolatokat építs, nyitottabbá válj, legyél kíváncsi, befogadó, minél több dolgot ki tudj próbálni stb. és ez a jelen körülményeket tekintve nálunk nem igazán valósul meg. Én is pl. csak azt az egy-két embert ismertem meg, akikkel egymás mellett ülünk az órákon, de még a szaktársaim nagy részével sincs semmiféle kapcsolatom, nemhogy más szakon vagy más karon tanulókkal mert nincs olyan közeg, ahol egyáltalán csak találkoznánk egymással. A kérdésben felsoroltakon kívül pedig csak egyénileg tudsz valami programot összehozni magadnak vagy a barátaiddal karöltve. Viszont én mindenképpen valami olyasmiben gondolkozom, ami embert is be tudna vonzani akár közös érdeklődés, ötletek stb. alapján, nem csak egy ilyen zárt, kötött kis klikk jöhetne létre általa, és platformot biztosítana egymás megismerésére, barátkozásra, további programok vagy akár projektek szervezésére.

2# Mivel nincsen olyan barátom, ismerősöm stb., aki tudna nekem segíteni a szervezésben, a program lebonyolításában, népszerűsítésében stb., ezért ezt a lehetőséget elvetettem. Nem hiszem, hogy egyedül össze tudnám hozni mindezt úgy, hogy ne az legyen a végeredmény, hogy két ember téblábol ide-oda és csak azt keresi hogyan tudna lelépni. Ezért gondoltam arra, hogy jó lenne ezt valahogyan az egyetemen belül, esetleg a Hallgatói Önkormányzat segítségével megoldani, hiszen akkor minden (a hirdetés, az eszközök, a hely stb.) adott.

2021. dec. 27. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!