Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan reagálnál az alábbi...

Hogyan reagálnál az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Kényelmesen elhelyezkedsz a fotelban vagy a heverőn, de közben megszólal a mobilod, hogy az ismerőseid vagy a rokonaid mennének hozzád, vagy te menjél el velük valaminek. De ők amúgy itt vannak a ház előtt és rád várnak. (nem volt előre megbeszélve) Szóval hogy kezeled a spontán találkozókat?
2022. febr. 11. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
De hát mit akarnak? Bejönnek, kapnak egy italt, aztán mehetnek. Ha nem terveztem, én nem megyek sehová. Még ha akarod, előkapod a porszívót, székeket az asztalra, és mondhatod, hogy bocs, takarítok, segítetek? 😃
2022. febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Mi házunk előtt idősek ülnek, mikor velük találkoztam, akkor kaparták a sorsjegyet. Illedelmesen köszönünk, aztán ennyi.
2022. febr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Letagadnám, hogy otthon vagyok. Én sem megyek senkihez bejelentés nélkül és elvárom, hogy ők se jöjjenek így hozzám. Sőt felajánlkozni sem szoktam, hogy látogatóba mennék, ha ők kérik, hogy menjek és van is hozzá kedvem, akkor megyek.
2022. febr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig a szájába rágom mindenkinek, hogy szóljon időben, ha menni akar velem valahová, mert nem 2 perc alatt készülök el. A többség meg is érti, a maradék meg pontosan azt csinálja, amit leírtál. Nekik általában megmondom, hogy most nem alkalmas.

Olyan még nem volt, hogy spontán jönni akartak "vendégeskedni", ennyire azért nem illetlenek.

2022. febr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elküldeném őket a rákba
2022. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
"Bocs, most nem érek rá, legközelebb szóljatok időben."
2022. febr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez tahosag. Megmondanam, hogy tul varatlan.
2022. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szépen mehettek is haza, mert nem beszéltük meg, hogy jöttök.
2022. febr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Rokonaim szerencsére ilyent nem csinálnak, barátok/ismerősök se annyira, 1-2 kivétel volt azért. Azután fogalmaztam meg, hogy ha szeretnének valahová hívni, akkor ne az utolsó (utáni) pillanatban szóljanak, mert én sem a félperces összekészüléseimről vagyok híres.

Ilyen helyzetben amúgy én is azt mondom, hogy most nem alkalmas.

2022. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!