Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi segít legyűrni a társasági...

Mi segít legyűrni a társasági szorongást?

Figyelt kérdés
Idei tanévben lettem egyetemista. Sajnos eddig képtelen voltam barátokat szerezni, beszélgetni. Azt reméltem az év kezdete előtt, hogy megváltozok, sokkal nyitottabb ember leszek és félreteszem a visszahúzódó, szótlan énem. Mindig is ez volt a problémám, hogy túlságosan aggódtam attól, mit fognak rólam gondolni az emberek. Féltem, hogyha kibontakozom, akkor megbántok valakit. Ezért mindig kellemetlenül éreztem magam a bőrömben. Ha meg is szólaltam, mindig a lehető legrövidebbre vettem a szót, valamint még az is lehet, hogy szándékom ellenére bunkón szólalok meg. Csak is akkor tudtam valamennyire kiadni a személyiségemet, amikor valami kreatív feladat volt, és elvárt volt, hogy beszéljek valamiről. Nagyon félek a kezdeményezéstől, pedig tudom, hogy sokan vannak hasonlóan, és az emberek csak jól akarják magukat érezni, nincsenek ellenem, vagy nem akarnak nekem közvetlen rosszat. Viszont minden alkalommal azt érzem, hogy nem kedvelnek engem az emberek, ha nem szólnak hozzám, ami valljuk be, elég irracionális tud lenni. Nem tudok mit kezdeni ezzel az eszmei állapottal.

2022. márc. 10. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Mi jól el lennénk, mert én már ott tartok ahol te tartani szeretnél és ugyanonnan indultam ahol most vagy.
2022. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Neked mi segített?
2022. márc. 10. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Én
2022. márc. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

A szorongás egyetlen ellenszere: tedd ki magad annak, amitől szorongsz. Menj bele a helyzetbe.

A szorongás jelentése a pszichologiaban az, hogy felkészíted önmagad a veszélyre (fizikai tünetek), számítasz a bajra.

Megértem, hogy félsz az elutasítástól. Ha valaki próbálkozik, akkor ez is benne van a pakliban. Ilyenkor az ember az önbecsülés segítségével túl tud rajta lépni. Önszeretet, önbecsülés és önelfogadás tud ebben segíteni.

De az első lepes az, amit először írtam. Meg tudod csinálni, sok sikert kívánok!

Ajánlom egyébként, hogy jelentkezz egy pszichodráma önismereti csoportba, aminek a lényege, hogy a csoport segítségével megismerjük önmagunkat és jó kis közösségek tudnak létrejönni. Meglepődik az ember, mennyi mindenki érez legbelül hasonlóan, mint ő. 😊

2022. márc. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem csatlakozz valami túracsoporthoz, akár az egyetemen kívül.

Ott nem kell locsogni, ha nem akarsz, és a mozgással egyben ledolgozod a feszt. Legyen valami plusz pótcselekvés, pl. fotózzál az út során, akkor annak is betudják a visszahúzódásodat, de meglátod, előbb-utóbb jó beszélgetésekbe keveredsz. Miért ne?

2022. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!