Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tud miattam egy...

Miért nem tud miattam egy szabadnapot kivenni??

Figyelt kérdés

Jó pár hónapja kérem tőle, hogy kérjen szabit arra az egy napra ebben a hónapban, ami nekem fontos lenne, hogy jöjjön velem. Elvileg kért, aztán a munkahelyén mégsem engedik el. Normális ez? Hivatalos munkahely, ha kér szabit miért nem tudják megoldani, hogy eljöhessen? Vicc, hogy hónapok óta folyamatosan a munka és annyi ideje nincs, hogy fél órát velem legyen. Ti mit tennétek a helyemben, hogy lehet ezt elfogadni?


20L



2022. márc. 22. 06:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem is akarja. Nemakarásnak nyögés a vége.
2022. márc. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Miért, mid lesz?
2022. márc. 22. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Olyan munkahely nem létezik, ahol hónapokkal előtte sem lehet kikérni egyetlen napot!

Ha nagyon akarná, meg tudta volna oldani!

Valószínűleg, nem akarta annyira ezt az egy napot...

2022. márc. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
9%
Van csaja a munkahelyen!
2022. márc. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Munkajog szerint a munkáltató rendelkezik a szabadság nagy részével. Van X nap, ami a munkavállaló joga, de ezt nem az egynapokra szokták elszórni.

Simán lehet, hogy nem engedték el, én is jártam már úgy, hogy meg volt beszélve, de utolsó pillanatban mondta a főnök, hogy hátizé, inkább most ne, sok a munka.

Megteheti.

2022. márc. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
11%
Hát sok a munka..... Tudjuk.... Akkor ott a főnöke azzal is le lehet feküdni. Sőt a kollégák között is lehet nemi partnert keresni.
2022. márc. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Miért kellene szabadnapot kivennie, mi történik most? Meg milyen munkája van a párodnak?

Másrészt komolyabb munkahelyeken nem úgy megy, hogy valaki kivesz egy napot, mert olyan kedve van.

Illetve még megbeszélt esetben is közbejöhet sürgös munka, ami miatt nem mehet.

2022. márc. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Ez normális. Nekem szabadságról is volt, hogy be kellett mennem dolgozni. Mondjuk kárpótoltak is érte.
2022. márc. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez nagyon munkahelyfüggő.

Pl. van ahol tavasztól őszig nem nagyon engedik el az embert, mert akkor van a munka dandárja. Januárban kiadják neki a szabadságot. Síelni el tud menni, nyaralni legföljebb hétvégén.

Ismerősömnek tavaly nyár elején mondták, hogy irány Németország, a cég anyavállalata 3 hónapra. Az alatt nincs szabadság. Vagyis a feleségével és két kisgyerekével tavaly nem tudott elmenni nyaralni. A fia már iskolás, vagyis hiába tudott volna mondjuk szeptemberben szabadságra menni, a gyerekének akkor már iskolába kellett járnia. És persze ők is hajtják a pénzt, mert próbálnak a kétszobás társasházi lakásból nagyobba (vagy családi házba) továbblépni.


Szóval sokféle munkahely van.

Látatlanban nem tudhatjuk, a párod munkahelye milyen. De azt sem, hogy ha másikat akarna keresni, milyen lehetőségei lennének.

2022. márc. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy megkérdezem ha dokihoz mentek vagy bármi akkor is ez van?
2022. márc. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!