Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Magyarországon mindenki a...

Magyarországon mindenki a saját szintjén nyomorog?

Figyelt kérdés

elképesztő, a gyári munkástól a BMW-s vállalkozóig mindenki panaszkodik és sírrí, hogy nincs elég pénze, ebben az országban nem lehet megélni, itt csak nyomorogni és éhezni lehet és hasonló bulsittek.


ilyet én egy országban sem láttam, tapasztaltam, pedig jártam nem egy valóban szegény országban, de ott sem panaszkodnak folyamatosan az emberek, inkább megbecsülik azt ami van nekik és örülnek neki.



2022. márc. 23. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Én is sok országban jártam turistaként, de más kijárkálni 1-2 hétre és más életvitelszerűen kint lakni. Londonban ugyanez van és Ausztriában is, csak nem látod ha nem kint élsz és dolgozol. ;)


Hiába keresnek kint 3x annyit, ugyanolyan búvalbaxott egyedek élnek ott is, mint itt.


Talán Svájcban nem, de az inkább olyan, mintha egy másik bolygó lenne.

2022. márc. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Humor Herold ***** válasza:
100%

Az ember alapból ilyen.

Mindig a jobbra és jobbra vágyna, és azokat veszi észre, akik sokkal jobban élnek nála.

Ezzel amúgy nincs is gond, mert jó ha törekednek az emberek a jobb és könnyebb életre.Ez normális.

De annyira ez foglalkoztatja őket hogy nem látják a saját helyzetüket olyan szemmel, hogy bizony lehetne sokkal rosszabb is az életük.Mert mindig mindennél van rosszabb is.

Ezért nem tudják kellőképp értékelni az aktuális életszínvonalat.

2022. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyomorog, csak nyavalyog, nagy különbség.
2022. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert mindig a másikét nézzük, és örülünk, ha a másik rosszabb helyzetben van.
2022. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ettro válasza:

Ilyennel én is találkoztam. 2021-ben sírt nekem egy ismerősöm aki targoncásként dolgozik, hogy nem tudja hogyan lesz meg a hónapban mert csak 280 ezret keresett, pedig ő minden hónapban 340-et visz haza nettóban.


Ott helyben majdnem visítottam a röhögéstől, de próbáltam empatikus maradni. Én aki ugyanebben az évben 140-ezer forintot kerestem, vígan el voltam és egyszer sem panaszkodtam hogy nem tudok megélni. Persze félretenni nem tudtam ebből a pénzből semmit.

Szerencsére már nálam is rengeteget javult a helyzet és nem a minimálbér emelés miatt.


Tudom, aki többet keres többet is költ, de az említett ismerősöm aki a két szatyor sörön kívül meg a panellakás rezsijén kívül semmire nem költ, hova tünteti el azt a rengeteg pénzt azt még most sem tudom. (bár mondják, hogy a pia drága.)


De tényleg fura hogy sokan sírnak. Olyanokat is látok rengeteget akik külföldön dolgoznak és 500-600 ezreket keresnek havonta és úgy kifolyik a pénz a kezük közül hogy a hónap végén szinte éhen halnak.


Meg vagyunk néhányan akik nem panaszkodunk hanem örülünk mindennek ami van és sokszor jobban élünk mint az aki nálunk jóval többet keresnek.

2022. márc. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jóhogy.
2022. márc. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!