Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik támogatják a külföldi...

Akik támogatják a külföldi segélyeket azok miért őket segítik és miért nem a saját hazájukat? Mindíg mindenki azt mondja hogy sok a szegény magyarországon de akkor miért másokat segítenek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 25. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
ezt én is kérdeztem, de megkaptam, hogy embergyűlölő vagyok, meg szar szemétláda, hogy én elsőnek a magyarokon segítenék utána meg a többin.
2010. jan. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Honnan tudod, hogy nem segítenek a saját hazájukon?
2010. jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy elmondhassuk magunkról milyen egy segítőkész ország vagyunk, hogy ilyen helyzetben is másokon segítünk.

A szörnyű ebben az, hogy annak nincs nagy hírverése, hogy milyen szegények vannak nálunk és segítsünk nekik. Legtöbben sajnos letojják saját honfitársaikat. A másik meg, hogy a magyar alapítványok elteszik maguknak a lóvét és töredék jut el a ténylegesen rászorulóknak.

Az UNICEF ezt nem teszi meg, ezt is csak itthon merik.

Na én ezért adok előbb tuti helyre, mint haza, ahol a vezetők zsebébe vándorol a pénz, ilyen olyan jogcímeken, meg kiadások révén satöbbi hülye dumák...

2010. jan. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem meg az rtl t meg a tv2 őt is sokan nézik, miért nem csinálnak olyat, hogy minden héten pl. vasárnap este bemutatnának egy családot akinek tényleg szüksége lenne egy kis segítségre és gyűjteni lehessen nekik de a család számlájára.
2010. jan. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Honnan tudod, hogy nem segítenek a saját hazájukon?" Onnan hogy én is közéjük tartozok(tartoztam). És ha mi segítséget kérünk akkor az a válasz hogy nincs pénzük viszont ha külföldiek kérnek segítséget akkor meg egyből van pénz?....

erről enyit vissza a kérdésre :) Köszönöm

2010. jan. 25. 19:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi befogadjuk a külföldi menekülteket is meg a külföldi rabot is elrakjuk a börtönünkbe, de miért nem mennek fejlettebb, gazdagabb országokba, miért kell nekünk , egy szegény országnak eltartani, segíteni mindenkin...
2010. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű: a honfitársainknak nyújtott állami segélyeket ténylegesen "segélyeknek", vagy épp "kedvezménynek", különböző "juttatásoknak", "nyugdíjnak", "TB"-nek és más hasonló dolgoknak nevezik. Ezek rendszeres dolgok, amikből az ezekre jogosultak folyamatosan részesülnek mindaddig, amíg a jogosultságuk fennáll. Ezzel szemben a külföldi, katasztrófát vagy más hasonló egyszeri nagy tragédiát szenvedett népeknek juttatott segély/támogatás az eseménynek megfelelően egyszeri/alkalmi dolog, ami csak addig tart, amíg a károkat valamelyest sikerül enyhíteni nemzetközi összefogással.


Nyugodt lehetsz, ha nálunk lenne ilyen országos, vagy legalább egy egész várost érintő tragédia, mi is kapnánk a külföldi segélyeket azonnal. Szerencsére azonban ilyesmitől nem kell tartanunk, mert a legnagyobb katasztrófa, ami Mo.-n előfordulhat, az árvíz, amivel viszont már úgy-ahogy megtanultunk együtt élni, többé-kevésbé tudjuk kezelni, ezért nem is követeli minden évben százezrek életét. Ugyanígy, egy túl száraz nyár is katasztrofális hatással lehet ugyan a hazai termésre, de erre is felkészültünk jól-rosszul, mivel szintén nem példa nélkül álló eset, szintén tudjuk kezelni úgy-ahogy, és szintén nem követeli százezrek életét minden alkalommal.


A katasztrofálisan rossz gazdaság sajna csak akkor számít már valóban külföldi segélyre szoruló tényezőnek, ha totális és végképp menthetetlen (még IMF-hitelekkel is) államcsőd üt be, ha az egész gazdaság úgy, ahogy van, összeomlik, máról-holnapra milliók válnak éhezőkké, stb. . Erre azonban - egyelőre - még nem került sor.

2010. jan. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
30%

"Akik támogatják a külföldi segélyeket azok miért őket segítik és miért nem a saját hazájukat?"


Bármire lehet azt mondani, hogy "Miért ... , miért nem inkább ...?" A 2x3 pont helyére pedig akármilyen mondvacsinált ökörség beírható.


Aki adakozik az árvák javára, az miért nem segít a rokkantakon? Aki segít a rokkantakon, az miért nem támogatja a környezetvédelmet? Aki támogatja a környezetvédelmet, az miért nem inkább a vakokat támogatja? Aki a vakokat támogatja, az miért nem inkább a békák megmentéséért akcióprogramot? Stb. stb. stb.


Az összes "miért... miért nem inkább..." kérdés értelmetlen, amint ezt bárki beláthatja 5 perc gondolkodással.

2010. jan. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!