Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyetemista vagy idősebb...

Egyetemista vagy idősebb Fideszes budapesti fiatalok! Titeket ér sok támadás a pártállásotok miatt? (Nem fizikai támadás.)

Figyelt kérdés

Azért emelem ki hogy budapesti, mert nagyon sok ellenzéki, liberális fiatal él a fővárosban.

Fideszesként, ha kimondjátok a véleményeteket a politikai témákról, sok támadás ér?


Hogy kezelitek?

Idegenektől engem nem érdekel, de egyetemen, baráti körben, stb..., ahol nem idegenektől kapja az ember, engem eléggé bánt.


Illetve tudtatok már meggyőzni másokat, hogy miért a jobboldal irányvonala a helyes? (Én igen.)



2022. ápr. 12. 22:50
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
77%

Sosem beszégetek és sosem beszélgettem arról, hogy mi a véleményem a politikáról, pláne nem olyanokkal, akikkel nem volt egy mély baráti kapcsolatom, valahogy ez mindenkinek a magánügye volt, ráadásul, ahogy írod, mindenkinek más a véleménye a politikáról, feleslees is lett volna spontán vitákat kirobbantani.


Teljesen jól elvoltunk úgy, hogy másról beszélgettünk, és tudtunk normális, komoly témákról beszélni, nem arról, hogy ki mivel sminkel, ki mit látott a tv-ben, hanem diskuráltunk az irodalomról, a történelemről, a természettudományokrók, a nyelvészetről, más országok kulináris szokásairól és kultúrájáról, stb.


Ráadásul sok munkahelyen arról is alá kell írnod egy papírt, hogy mást nem inzultálsz se a nemi beállítottsága, se a vallása és se a politikai nézetei miatt, ebből kiindulva senki sem fog belemenni politikai vitába, mert, ha visszajut a HR-re, jobb esetben egy írásbeli figyelmeztetést kapsz, rosszabb esetben meg repülsz.

2022. ápr. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
14%
Nem hangoztatom és a legtöbb ismerősöm sem. Nem véletlenül van a közösségi médiában ellenzéki túlsúly, hiszen aki nem ért egyet, azt cancel-elik. Számomra ez egy okkal több, hogy ellenük szavazzak. Fideszesként sosem származott problémám abból, hogy ha valamivel nem értettem egyet, amit Orbánék csináltak. Sosem tapasztaltam olyan agresszív dühkitöréseket a környezetemben, mint amiket másik oldalon látni.
2022. ápr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
58%
A fideszesekre jellemző (tisztelet a kivételnek) az erőszakos fellépés ha valaki más véleményen van.
2022. ápr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
66%
En el sem mondom a barataimnak, hogy a fideszre szavaztam.
2022. ápr. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 meszike91 ***** válasza:
100%
Engem átműtöttek.
2022. ápr. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
67%
Ez is olyan, mint a b***zulás, hogy normális esetben mások nem tudnak róla, magánügy.
2022. ápr. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
82%

"Illetve tudtatok már meggyőzni másokat, hogy miért a jobboldal irányvonala a helyes? (Én igen.)"

Győzz meg: jó, hogy minden pénz a haverok zsebébe landol.

Jó, hogy megkéselnek a buszon, mert Free SZFE-s maszkot hordok

és ez csak a jéghegy csúcsa.

2022. ápr. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
80%

"Fideszesként, ha kimondjátok a véleményeteket a politikai témákról, sok támadás ér?"

Én sokat mozgok a fővárosban és egyébként vidéken is, mivel vidékről járok be és ilyenért SOHA nem láttam senkit, hogy támadás ért volna.

Olyanért igen, hogy bizonyítottan hazugságot állított be véleménynek és azt hangoztatta, amiért normális is, ha leszólják.


Szóval ne keverd össze a kettőt. Nagyon kevés olyan téma van, amiben a fidesz és ellenzék között véleménykülönbség van és nem ténybeli.


"Illetve tudtatok már meggyőzni másokat, hogy miért a jobboldal irányvonala a helyes?"

Innentől kezdve vagy komolytalan. A fidesz nem jobboldali, vannak benne jobboldali elemek, de baloldaliak is, mindkettőből a szélsőségek leginkább.

Ezért lehet viszonylag könnyen harmadikutas fasiszták közé sorolni őket.


Mellesleg a jelenlegi "jobboldali" irányvonal a legtöbb esetben teljesen helytelen, mivel a legtöbb témájuk gyakorlatilag már bizonyított tudományos munkáknak mond ellent, ami elég sokat elmond az értelmi szintjükről.


"(Én igen.)"

Nem csak #7-eske, de egy ilyenre én is kíváncsi lennék, mert én fideszestől helytálló érvet még nem hallottam, pedig nem keveset vitáztam fideszessel.



Egyébként nem tudom, hogy mit vársz az emberektől. Egy kormánynak az lenne a feladata, hogy a teljes társadalmat képviselje, aki pedig ellenzéki szavazó, az jelenleg el van hordva belpesti bunkó parasztnak, hazaárulónak, akit egyébként 12 éve nem képvisel a saját kormánya és teljesen semmibe veszi őket.

A demokrácia nem az erősebb kutya b*szikról szól, hanem kompromisszumkeresésről. Minél nagyobb társadalmi rétegnek legyen jó, egyébként ezért sem beszélhetünk nálunk demokráciáról.

2022. ápr. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
82%

Igazából ez Budapesten is fordítva szokott lenni. Ellenzékiként gyakran ért verbális támadás, pl. mikor tüntetni voltam, és láthatóan onnan jöttem haza, akkor beszólogattak a buszon idegen emberek. Vagy pl. feleségemnek szóvá tette a munkahelyén a nagyfőnök, mikor feltett a Facebookra egy képet, ahol tüntetésen voltunk, hogy ez így akadályozni fogja a karrierjét.


Régen suliban is volt tanítás agresszíven politizáló Fideszes tanárunk, fordítva egy sem.


Fordítva meg nem igazán van ilyen, mi is, és az ellenzéki ismerőseink is diszkrétek vagyunk, amíg lehet, nem is hozzuk szóba a politikát, mert mindenkinek a saját dolga. Sok olyan Fideszes van, aki ugyanezt nem ismeri, és teljesen mindegy, hogy Budapesten milyenek az arányok, nem számít.

2022. ápr. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim válasza:
31%

Én fideszes vagyok, a legtöbb barátom ballib. Ha feljön a politika, és vitára kerül sor (normális hangvétel) általában az én érveim a meggyőzőbbek.

Továbbá érdekes azt megfigyelni, hogy én jobboldaliként el tudom fogadni, hogy valaki balos, de a balosan gondolkódok (ironikusan) sokkal kevésbé tudják elfogadni a másik oldalt. Hiába na, liberálisoknak akkor van demokrácia ha ők nyernek, és akkor sajtószabadság, ha övék az összes sajtó. :D 23/f

2022. ápr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!