Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyetemista vagy idősebb...

Egyetemista vagy idősebb Fideszes budapesti fiatalok! Titeket ér sok támadás a pártállásotok miatt? (Nem fizikai támadás.)

Figyelt kérdés

Azért emelem ki hogy budapesti, mert nagyon sok ellenzéki, liberális fiatal él a fővárosban.

Fideszesként, ha kimondjátok a véleményeteket a politikai témákról, sok támadás ér?


Hogy kezelitek?

Idegenektől engem nem érdekel, de egyetemen, baráti körben, stb..., ahol nem idegenektől kapja az ember, engem eléggé bánt.


Illetve tudtatok már meggyőzni másokat, hogy miért a jobboldal irányvonala a helyes? (Én igen.)



2022. ápr. 12. 22:50
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
19%

10:

"Hiába na, liberálisoknak akkor van demokrácia ha ők nyernek, és akkor sajtószabadság, ha övék az összes sajtó."


Ez aztán meggyőző érv, tekintve a sajtóban lévő erőviszonyokat.


Egyébként miben nyilvánul meg a jobboldaliságod? Pl. manyup államosítást hogyan nézted el? A hatósági árakat?

2022. ápr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
42%

11. Nyilván ez egy poénos megjegyzés volt. Egyébként meg ha megnézed, nálunk van komránypárti és ellenzéki sajtó is szép számmal, amíg nyugaton nem nagyn fogsz találni jobboldali sajtót, csak a mainstream liberlis dolgokat nyomatják mindenhol.


Abban nyilvánul meg, hogy nekem fontos, hogy nemzeti, keresztény, a hazáért kiálló kormányunk legyen, és ne egy "merjünk kicsik lenni", mindenben az EU-nak magunkat alávetni akaró kormány legyen.


Hatósági ár- gyakorlati jelentősége konvergál a nullához, ez egy politikai fogás volt.


Manyup államosítás- itt lehet vitatkozni, hogy melyik nyugdíjrendszer a jobb-rosszabb. Illetve, hogy az akkori helyzetben ez egy jó lépés volt-e össztársadalmilag. Még az is lehet, hogy nem. A fidesz sem tökéletes.


A lényeg szerintem, hogy ma a jobboldaliság és a jobboldali kormányok a nemzeti függetlenségért kiálló, konzervatív kormányokat jellemzi, míg a baloldaliság a globális-nemzetközi hálózatokat, egyesüléseket, gyenge nemzetállamokat, egyesült Európai Uniót és ezeket a modern agymenésekt (LMBTQ+, BLM, illegális migráció stb.) jellemzi

2022. ápr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
Naná kirekesztés
2022. ápr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
28%

#10, #12: A jobboldaliakkal semmi bajom nincs. A fasisztákkal már igen.


Az imádott Fideszed Ukrajna szuverenitásáért valahogy nem akar annyira kiállni, nehéz is lenne az oroszok seggéből kilógva. Az meg minősíthetetlen, hogy a "baloldal" szerinted támogatja az *illegális* migrációt. Ez rágalmazás, mivel bűncselekménnyel vádolsz valakit.

2022. ápr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
28%

"én jobboldaliként el tudom fogadni, hogy valaki balos, de a balosan gondolkódok (ironikusan) sokkal kevésbé tudják elfogadni a másik oldalt"


Igen, elég nehéz elviselni, hogy egy fasiszta pöcegödröt csinál az imádott pártod a hazámból. Tudod, ez a hazaszeretet, nem az ultranacionalista lózungokat nyomatni putyin seggéből kilógva.

2022. ápr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
65%
15 A valóságnak közé sincs ahhoz, amit írtál, szomorú hogy ezt veled elhitetik és te el is hiszed.
2022. ápr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
21%
Nem kell elhitetni senkinek semmit, épp elég, ha bármilyen kisebbség tagja vagy, és ebbe az is beletartozik, ha kicsit hangosabban vagy ellenzéki, és rendkívül érdekes dolgokat tapasztalhatsz.
2022. ápr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
39%

Jaj, e kár, hogy csak most olvastam, amik ide jöttek, amíg nem voltam.


#10

"általában az én érveim a meggyőzőbbek"

Sajnos ez pont ostoba kijelentés. Te mint elfogult személy, nem tudod megítélni, hogy melyik érv a jobb objektíven.


"én jobboldaliként el tudom fogadni, hogy valaki balos, de a balosan gondolkódok (ironikusan) sokkal kevésbé tudják elfogadni a másik oldalt"

Ez simán azért hazugság, mivel nem jobb-baloldalt van a törés.

A törés jelenleg demokrácia és diktatúra pártiság közt van.

MZP és a jobbik is egyértelműen jobboldali, ahogy más nemzetközi személyek is, akikkel az ellenzék tárgyalt és jóban van. Vagyis nem a jobboldallal van a baj.


Ez egyébként pont a fidesz egyik propagandája, hogy elhitesse, hogy ez jobb-baloldali vita.


"akkor sajtószabadság, ha övék az összes sajtó."

Jah, ahogy most, amikor a fideszé az összes.

Egyébként akármennyire próbálod előadni, 2010 előtt nem az mszp-é volt az összes sajtó, számtalan független sajtó volt, amit a fidesz is beismert pl. amikor az index cikkével kampányolt Brüsszelben.

A fidesznek az volt a baja, hogy nekik nem volt propaganda lapjuk, míg az mszp-nek volt.


#12

"nálunk van komránypárti és ellenzéki sajtó is szép számmal,"

Nincsen. Nálunk van 400-500 kormánypárti. Van kb. egy tucat ellenzéki (ami igazábóol nem ellenzéki, hanem az ellenzék egy-egy pártjáé) és egy tucat független.

Az ellenzéki olyan, mint pl. a nyugati fény, ami nem ellenzéki, hanem pontosabban DK-s. És van pár független, mint pl. telex.


"Abban nyilvánul meg, hogy nekem fontos, hogy nemzeti, keresztény, a hazáért kiálló kormányunk legyen"

Szóval fogalmad sincs, hogy mi a jobboldali.

A jobboldali érték az, hogy rúgjunk bele a szegényekbe, amiket felsoroltál azok közül ténylegesen max a keresztény lehetne jobboldali.

Ez a nemzeti meg hazaszeretet dolog pont azért rossz, mivel a baloldali intézkedések ugyanúgy a nemzetérdekét szolgálnák. A kettő közt a különbség az, hogy a baloldal a szegények felzárkóztatásában és segítésében látja ezt, míg a jobboldal nem.


"és ne egy "merjünk kicsik lenni""

Mellesleg ez a kijelentés pont fontos volt, mivel arra utalt, hogy tudnunk kellene, hogy mire vagyunk képesek és ennek megfelelően dönteni.


"mindenben az EU-nak magunkat alávetni akaró kormány legyen"

Egyetlen párt sincs, ami ezt képviseli.

Illetve, a fideszes alaptörvényben pont az van, hogy az EU-val együtt KELL működnünk. Vagyis igen, a fidesz politikája alaptörvény ellenes.


"Hatósági ár- gyakorlati jelentősége konvergál a nullához, ez egy politikai fogás volt."

Ez elmondható a fidesz összes nemzeti és keresztény intézkedésére. Lásd családtámogatások, legtöbb direkt úgy van kialakítva, hogy kevesen vehessék fel, vagyis tényleges jelentősége nincs.


"Manyup államosítás- itt lehet vitatkozni, hogy melyik nyugdíjrendszer a jobb-rosszabb"

Nem arra gondolt, hogy ezek az intézkedések jók-e vagy sem, hanem arra, hogy mint jobboldali miért nem ítéled el az egyértelműen baloldali intézkedéseket.


"A lényeg szerintem, hogy ma a jobboldaliság és a jobboldali kormányok a nemzeti függetlenségért kiálló"

Simán nem, és a fidesz nem is jobboldali.

A fidesz, pont a fentebbi intézkedések miatt is, vegyíti a bal- és jobboldali elemeket. Ekkor két opciónk van.

Vagy centrumpárt, ami nem mivel szélsőséges, vagy pedig harmadikutas.


ÉS igen, a fidesz egy harmadikutas fasiszta párt. Magyarországon amúgy annyira nem meglepő, hogy ezt benyelték, mivel itt kifejezetten ostobák az emberek. Amerikában ez sokkal meglepőbb volt, miközben ők 80 évvel ezelőtt pont ezen ideológia ellen harcoltak.


"baloldaliság a globális-nemzetközi hálózatokat, egyesüléseket, gyenge nemzetállamokat, egyesült Európai Uniót"

Egyébként, elmondod, hogy ez miért rossz?

Mármint gondolom te is fel tudod fogni, hogy a "gyenge nemzetállam" az EU előnyére gyengülne, ami annyit jelent, hogy az EU, ami a bolygó MÁSODIK legnagyobb gazdasága, az hatékonnyabban fel tudna lépni olyan szereplők ellen, mint Kína vagy USA.


Amúgy az szintén vicces, ahogy ezt előadtad, miközben a multikat is a fidesz támogatja, nem kevés pénzzel, miközben a kkv szektort kivéreztette.


#16

"A valóságnak közé sincs ahhoz, amit írtál, szomorú hogy ezt veled elhitetik és te el is hiszed."

Egyébként de, igaza van.

Fel lehet csapni a fasizmus wikopédia szócikket, kiválasztani egy tetszőleges definíciót. Én személyszerint az Umberto Eco-sat szoktam ajánlani, mivel ott a legelemibbek a jellemzők, és ha valaki nem elvakult, akkor kb. Orbán idézetekkel lehet majdnem minden pontot igazolni.

2022. ápr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
21%
#14 Miért kellene nekünk egy másik ország szuverenitásáért harcolnunk?
2022. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

#16 Nincsen köze hm nem úgy tűnik!!!!!!



https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..

2022. ápr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!