Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyetemista vagy idősebb...

Egyetemista vagy idősebb Fideszes budapesti fiatalok! Titeket ér sok támadás a pártállásotok miatt? (Nem fizikai támadás.)

Figyelt kérdés

Azért emelem ki hogy budapesti, mert nagyon sok ellenzéki, liberális fiatal él a fővárosban.

Fideszesként, ha kimondjátok a véleményeteket a politikai témákról, sok támadás ér?


Hogy kezelitek?

Idegenektől engem nem érdekel, de egyetemen, baráti körben, stb..., ahol nem idegenektől kapja az ember, engem eléggé bánt.


Illetve tudtatok már meggyőzni másokat, hogy miért a jobboldal irányvonala a helyes? (Én igen.)



2022. ápr. 12. 22:50
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
0%
#30: Most hazaárulóztál le alsóhangon 2 millió embert, te náci szardarab.
2022. ápr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Az O1G és a mocskos fidesz jelmondatokra annyira nem lennék büszke. Ennyiben nagyjából ki is merül a mostani ellenzék teljesítménye. Vannak rossz dolgok a fideszben is, de ők eredményeket is tudnak felmutatni.
2022. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
55%
#32: Sorold azokat az eredményeket.
2022. ápr. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Családtámogatások, lakásfelújítási támogatás, közmunka program, egykulcsos adó, 25 év alattiak szja mentessége.

+A kontraszt a "te náci szardarab" álértelmiségiekhez képest

(Amúgy az előző válaszoló elég nyilvánvalóan az ellenzéki politikusokat hazaárulózta le, nem a szavazókat. A másik oldalon bevett szokás az ellenség teljes szavazótáborát mocskolni és fenyegetni.)

2022. ápr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
0%

"Családtámogatások, lakásfelújítási támogatás, közmunka program, egykulcsos adó, 25 év alattiak szja mentessége."

Igen, ezeket egy kormányváltás után kukázni kellene, kb. mindet.


A családtámogatásról annyit, hogy most jött ki a friss KSH-adat, és soha nem született ilyen kevés gyerek az első negyedévben, mint most. De még kicsit torzítsuk az ingatlanpiacot meg gerjesszünk inflációt a családoknak osztogatott pénzzel meg támogatásokkal, nagyon jó lesz. (Engem személy szerint teljesen hidegen hagy egyébként, hogy hány gyerek születik, csak a "családtámogatások" léte zavar, és mellesleg még eredménye sincs.)


A közmunkaprogram egy eszköz a fidesz kezében a vidéki nincstelenek szavazatának megszerzésére. Nem szavazol a fideszre, nincs közmunka. Nem mondom, hogy az ötlet teljesen rossz, de nem lenne szabad függőségi viszonyt kialakítani a közmunkával.


egykulcsos adó - akibe szorult minimális szociális érzékenység, annak számára elfogadhatatlan, legalább a minimálbért adómentessé kéne tenni.


25 év alattiak szja mentessége - nem vagyok a híve annak, hogy életkor, családi állapot, gyerekek száma alapján adókedvezményt osztogassunk. Az adód meghatározásánál nagyon leegyszerűsítve egyetlen dolog számíthat: hogy mennyit keresel. Ha van mindenféle kedvezményre fedezet, akkor tessék általános adócsökkentést végrehajtani (egyébként nincsen rá, a választások előtti osztogatások hitelből mentek, most jönnek majd a nemmegszorítások, amik megszorítások lesznek, csak majd máshogy fogják hívni, hogy tovább lehessen nyomni az agyatlan propagandát, hogy a "baloldal" megszorít, a fidesz meg nem).


Na, ennyit a nagy eredményekről, ha ezek a legjobbak, amik eszedbe jutottak, akkor az égvilágon semmit nem ért el a fidesz a 12 év alatt.


+"A kontraszt a "te náci szardarab" álértelmiségiekhez képest" - LOL, Kövér László, a parlament házelnöke, több alkalommal lehazaárulózta az ellenzéki politikusokat, ahogy a válaszoló is ezt tette. Ez neked nyilván nem probléma, de ha valaki megjegyzi, hogy ez náci tempó, azon egyből triggerelődsz. Ja és nyilván csak az ellenzéki politikusokat tartja hazaárulónak, engem, aki rájuk szavazott, biztosan nem.


Remélem még 20 évig fidesz lesz, és teljesen szétbarmolják az országot, akkor talán neked is leesik, hogy mit támogatsz. Én majd külföldről végignézem, így még talán vicces is lesz. A nemzet fogalmát már úgyis kisajátítottátok magatoknak, ahogy a 30. válaszoló válaszában is látszik.


Arra azért válaszolhatnál még, hogy mi a terv 15 éves távlatban oktatás, egészségügy, nyugdíjrendszer területén? Pont az lesz az országgal, ami ezekkel a területekkel történik. A jelenlegi állapotok nem túl biztatók.


Ja, és hadd tippeljek: jól kereső, felsőközéposztálybeli vagy. Ők szoktak annyira odalenni azért, hogy a minimálbért kereső gyermektelenek finanszírozzák a gyerekvállalásukat.

2022. ápr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Az adókedvezmények és a közmunka alapjaiban jobb koncepciók, mint az ész nélküli segélyosztogatás, amit az ellenzék művelt. Utóbbiból jellemzően tovább is lépnek az emberek, mert ha már úgyis dolgozni kell, motiváltabbak arra, hogy legalább annyi energiát fektessenek bele, hogy jobb körülmények között tehessék. Vannak képzések bőven azoknak, akik akarják. Csak azok maradnak függőben a programtól, akik lusták többhöz. Egyáltalán nem tartom jó ötletnek őket jutalmazni, ennek érdekében pedig a dolgozókat büntetni többkulcsos adóval.

Nem keresek átlagon felül, de igényem van arra, hogy tegyek magamért és lehetőségem is van rá. Akármennyire szeretnek a magyarok panaszkodni a rendszerre, aki akar, az boldogul. Akkor is boldogultam, amikor az ellenzék volt hatalmon, de lényeges a különbség.

Vannak hibák a rendszerben, például az oktatás helyzetét én is rossznak látom. Az egészségügyben jelentős fejlesztések történtek, de valóban több kellene. Az összkép viszont lényegesen jobb, mint az ellenzék alatt, akiknek még saját bevallásuk szerint sem volt semmilyen intézkedésük, amikre büszkék lehetnének.

Most azzal igazolod a sértegetésedet, hogy de a Kövér László is csinálja. Erre azt tudom mondani, hogy ha annyira csodálatos felsőbbrendű intellektuális értelmiségiekből áll az ellenzék, mint mondják magukról, akkor a Fidesz minden hibája egy lehetőség lenne a számukra, hogy megmutassák, miben jobbak ők. Én nem vagyok elkötelezve a kormány iránt. Ha jobb alternatívát látok, akkor arra fogok szavazni. De nincs. Ahelyett, hogy elmondanák, miért jobbak ők, arról beszélnek, hogy miért ugyanolyan rossz a Fidesz. Ezzel maximum azt tudják elérni, hogy az emberek mindkettőből kiábrándulnak és kisebb pártoknál keresnek alternatívát, vagy el sem mennek szavazni.

Ahhoz képest, hogy szerintük én egy buta alkoholista vidéki paraszt vagyok, aki egy zsák krumpliért megvehető, én le tudtam írni a véleményemet sértegetés nélkül. Azt is megértem, aki nem szereti a Fideszt, de azt határozottan állítom, hogy a társadalom számos csoportjának ők az ésszerű választás.

2022. ápr. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
55%

"Az adókedvezmények és a közmunka alapjaiban jobb koncepciók, mint az ész nélküli segélyosztogatás, amit az ellenzék művelt."

Nem állítottam, hogy _ész nélkül_ segélyt kellene osztani. Egyébként az MSZP idején is volt hasonló rendszer (Út a munkába), érdemi változást az sem hozott, ahogy a Fidesz-féle közmunkaprogram sem, elhanyagolható azoknak a száma, akik ki tudtak törni a közmunkából. Legfeljebb annyi pozitív hatása volt, hogy a gyerekek azt látták otthon, hogy apa-anya elmegy dolgozni, és talán nekik lehetne esélyük feljebb jutni, bár a magyar iskolarendszer pont ez ellen dolgozik.


Egyébként a mai ellenzék pedig már nagyobbrészt nem a 2010 előtt kormányon lévőkből áll. Még a 2010 előtti kormánypártokban, illetve utódjaikban (MSZP, DK) is vannak politikusok, akiknek semmi köze a 2010 előtti kormányzáshoz.


"Erre azt tudom mondani, hogy ha annyira csodálatos felsőbbrendű intellektuális értelmiségiekből áll az ellenzék, mint mondják magukról, akkor a Fidesz minden hibája egy lehetőség lenne a számukra, hogy megmutassák, miben jobbak ők."

Nem vagyok ellenzéki politikus, nem érzem feladatomnak alternatívát nyújtani. Természetesen ha egy ellenzéki politikus beszél így, az is elítélendő. De az, hogy az átlag ellenzéki vagy fideszes szavazó mit mond, az önmagában nem minősíti azokat, akikre szavaztak. Egy politikusnak mindig nagyobb a felelőssége ilyen téren.


"a társadalom számos csoportjának ők az ésszerű választás"

Ebben az a vicces, hogy pont az a réteg, akiknek a saját, személyes anyagi helyzetüket tekintve valóban a Fidesz lenne az ésszerű (rövidtávon mindenképpen), nagyrészt a Fidesz ellen szavazott. Azok pedig, akik a legrosszabbul járnak a Fidesz kormányzásával, ők nagy arányban rájuk szavaztak. Ha 16-20 éve valaki azt mondta volna, hogy egyszer lesz majd olyan, hogy a Hegyvidéken nem a Fidesz nyer, de teljes BAZ megyét letarolják, akkor azt hülyének nézték volna. Márpedig ez történt. Szóval én annyira nem keresném a racionalitást ebben, amellett, hogy elismerem, hogy az ellenzéki politikusok messze nem tökéletesek, és sok dologban nem értek egyet velük sem. Ettől függetlenül a Fidesz kormányzása, és főleg a teljhatalma kifejezetten káros az országra.


"Ahelyett, hogy elmondanák, miért jobbak ők, arról beszélnek, hogy miért ugyanolyan rossz a Fidesz"

Ez a mondat viszont teljesen igaz, nagyon elhibázott kampányt csinált az ellenzék. Nem azért, mert egyébként ne lenne igazuk szerintem sok dologban, hanem mert ezzel nem lehet senkit meggyőzni a keménymagon kívül, akik úgyis elmennének bárkire szavazni, ami nem a Fidesz.

2022. ápr. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Az iskolarendszer problémái valóban a kormány felelőssége. A közmunkaprogram esetében azonban nem hagyhatjuk figyelmen kívül az egyéni felelősséget. Aki nem akar változtatni a helyzetén, azon semmilyen kormány nem tud segíteni. A lehetőséget viszont megadja a Fidesz. Valóban az előző kormánynak is volt ilyen törekvése, az ő idejük alatt viszont túlzottan kényelmes alternatíva volt a segélyen élés. Ebben a kérdésben jó irányba mozdult el a Fidesz. Lehetne sokkal jobb is, de ez az embereken is múlik.


Ellenzékváltás nem történt. Igaz, hogy sok az új arc, de pont annak a keménymagnak van a legnagyobb szerepe, akik benne voltak már a 2010 előtti politikában is. Másrészről akik nem, azok körül is többen rendelkeznek olyan kapcsolatokkal, amik mégis csak az előbbiekhez fűzik őket (pl. Donáth Anna). Nyilván túlzás, hogy mindent és mindenkit Gyurcsány irányít a háttérből, de egyáltalán nem alaptalan az emberek félelme, hogy ő és a haveri köre akar visszatérni a hatalomba. Márki-Zay Péterrel némileg szimpatizáltam, ez viszont nem mondható el az elvileg mögötte álló pártokról. Nem hiszem, hogy a győzelmük esetén működött volna az Összefogás.

Nyilván nem te felelsz az ellenzék kommunikációjáért, ahogy én sem a Fideszéért, (számos jellemzője nem szimpatikus) de reagáltam a felvetésedre.

Az alapvető problémának azt látom, hogy van egy réteg a Fidesz szavazótáborán belül, akikről az ellenzék nemlétezőnek tekint. Úgy gondolják, hogy aki a Fideszre szavaz, az vagy milliárdos oligarcha bűnöző, vagy buta vidéki paraszt. Nem vesznek tudomást a középosztálynak arról a részéről, aki saját jól felfogott érdekében szavaz a Fideszre. Sejtésem szerint ez azért lehet, mert nincs elfogadható magyarázatuk arra, hogy miért lennének ők jobban a számukra, ezért inkább ignorálják őket. Ennek ellenére ismerek embereket, akik bár nem szerették az ellenzéket, mégis oda szavaztak, ám választás után megbánták, amikor lehullott az összefogás álarca. Ezt is teljesen meg lehet érteni.

Szerintem egy erős identitású pártra, vagy kisebb koalícióra lenne szükség az ellenzéki oldalon, ami valóban összetartó és a Fideszhez hasonlóan megvan a saját identitása. Jelenleg a DK áll a legközelebb ehhez.

2022. ápr. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
55%

17:38 vagyok. Még jó, hogy kértem, tegyük félre a politikát!

Utánam következőnek: örülök, ha a migránsok és lmbtq emberek 90 % a normálisak közé tartozik. Valószínűleg igazad is van ebben.


Jelenleg a világ legalább 90% békét akar. Sőt, inkább 99,99%-a. Mégis, lehet, hogy az a 0,01% okozza a harmadik világháborút.


Ez nem normális.

2022. ápr. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
55%

#38: Nem tudom mit neveznél pontosan ellenzékváltásnak. Ez egy folyamat, egyre kevesebb 2010 előtti ember van jelen ma a politikában, ami tök természetes, mert senki nem lesz fiatalabb. Szerintem is haladhatna gyorsabban ez a folyamat, de ha valaki elégedetlen a Fidesszel, akkor bőven megvannak azok az új arcok, akiket támogatni lehet.


Én a DK-ban és a Momentumban látok potenciált az ellenzéki oldalon. A többi őszintén remélem, hogy az EP-választáson 2 év múlva nem éri el az 5%-ot, és megszabadulunk tőlük, az értelmesebb mszps, párbeszédes arcok betagozódhatnak a DK-ba vagy a Momentumba, a többiekre pedig nincs szükség. Ez szerintem MZP-re és a tervezett új pártjára is vonatkozik, szerintem neki nagy felelőssége van ebben a súlyos vereségben. Azzal ugyanis soha nem lehet választást nyerni, hogy a Fidesz az jó, csak én nem lopnék.


A DK és a Momentum pedig nem áll ideológiailag olyan távol egymástól (sőt), inkább személyi ellentétek vannak, de biztos vagyok benne hogy ketten működőképesebb konstrukciót tudnának létrehozni 2026-ra, mint ami a mostani hatpárti volt.

2022. ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!