Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van olyan ismerősöd,aki...

Van olyan ismerősöd,aki figyelemzavarban (ADHD) szenved?

Figyelt kérdés

Ha van,akkor hogy viselitek/viselkedtek el?

Ugyanúgy bántok vele mint másokkal?

Mi a véleményetek erről?



2022. ápr. 15. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Lehet megismertem egyet

Autustának hittem de lehet akár ez is. Kikészít, más világban él, mintha király lenne és irreális dolgokat vár el, nem vesz téged komolyan, kénye-kedve szerint csinálja vagy legalábbis csinálni akarja a dolgokat.

2022. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Nyilván nem veszem normális szinten de nem bínám hosszútávon.
2022. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én figyelemzavaros vagyok, de annyira nem észrevehető külső szemmel szerintem.

Ugyanúgy bánnak velem, mint másokkal.

2022. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az unokaöcsém. Borzalmasan rossz gyerek. 7éves. Nem tud koncentrálni semmire huzamosabb ideig. Mindent tönkretesz, a tesóit piszkálja, idegesíti őket és nagyon kárörvendő. Ezenkívül rendkívül eleven, mindenhová szeret felmászni. Viszont vannak időszakai, amikor szeret elvonunulni, egyedül elüldögél magában. Ilyenkor általában mindig ugyanarra az eldugott, csendes kis helyre megy.
2022. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ha eltekintünk attól, hogy életben kell maradni ebben a világban, akkor az adhd cool dolog. csomó minden érdekli, intenzív, szóval az adhd hátránya leginkább a praktikus dolgokban van nem a társasban.
2022. ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem SNI-s ismerősöm volt, normális felnőtt lett, de kamasznak borzalmasan erőszakos volt, nem nagyon tudta, hogy hol vannak a határok, ami természetes egy kamasznál, de ő túltett rajtuk is, ez nem feltétlenül volt az ő hibája, apuka otthagyta a családot, anyuka egyedül tartotta el, sokszor éjszakáig dolgozott, nem tudott figyelni rá és a suli sem volt specializálódott a gyerek gondjára, így a tanárok is elkönyvelték problémás gyereknek és inkább átrúgdosták mindenből, mert x tanuló mellett nem volt se idejük, se energiájuk külön figyelni rá, az ő tempójához igazodni, lekötni a figyelmét, stb.
2022. ápr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 adhdra is jellemző, hogy magas a kockázatvállalás, mégha nem is ezt akarja, de ilyenekbe keveredik.
2022. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mivel adhd-s vagyok,és mivel nem veszem észre vagyis nem jellemzőek rám amik sztereopitia..

Én inkább elvagyok magamban,de amúgy nagyon nyugodt gyerek vagyok.

Csak ha engem felidegsítenek rendesen akkor leordítom,meg elküldöm melegebb éjhajlatra az adott csávót.

Bár minden hülyeséget kitalálnak rólam,és köztudott hogy egy adhd-ra sokkaltabb könnyebb rá húzni mindent marhaságot.

2022. ápr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én magam vagyok ADHD-s, felnőttként egyáltalán nem is sejtik rólam, rendesen élem az életem mint bárki...😑🧐
2022. ápr. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!