Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan álljak ki magamért?

Hogyan álljak ki magamért?

Figyelt kérdés

Ha felismerem, hogy egy rokon, munkatárs, vagy barát hosszabb ideje mintha bántana, csak nem akartam ezzel szembesülni, akkor mit tehetek? Amikor kitisztul, hogy az egész kapcsolatot, egy alá-fölé rendeltség működteti. A kínos szituációkban mit mondanátok? Illetve, ha támadnak, erőszakosak, mi lenne a helyes viselkedés, a visszatámadás helyett?

Például azt monják, hogy

"neked semmi dolgod nincs, nem lehet nagy problémád se, mert nincs gyereked, úgy mint nekem."



2022. ápr. 17. 11:55
 1/6 anonim válasza:
100%

Én is voltam ilyen kapcsolatban, nekem az akkori legjobb barátnőm volt ilyen. Sokáig tűrtem/ nem akartam észrevenni ezt a fajta bántást, alá-fölé rendeltséget. Majd mikor betelt a pohár/ összegyűjtöttem minden bátorságom akkor kibeszéltem magamból mindent neki, és elmondtam, hogy nekem ilyen barátságra nincs szükségem és megszeretném szakítani a kapcsolatot.

Szóval ha a te helyedben lennék, akkor elgondolkoznék azon, hogy valóban megéri-e nekem egy ilyen kapcsolat? Ha a válasz nem, akkor szakítsd meg vele a kapcsolatot (nehéz lépés, de megéri).

Ha kicsit nehezebb a helyzet mert az illető rokonod és nem tudod vele csak úgy megszakítani a kapcsolatot, akkor mondd el neki ami benned van, hogy neked bizonyos dolgok nagyon rosszul esnek. Ha erre is támadással reagál és tényleg nem tudod vele megbeszélni ezt, és a kapcsolatot sem tudod megszakítani, akkor szerintem csak hagyd rá, ne állj le vele vitatkozni, próbálj vele minél kevesebb kontaktot kialakítani.

Nem tudom, hogy hasznos volt-e amit írtam, de azért reménykedek, neked pedig kitartást!

2022. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ne hagyd, hogy a fejedre szarjanak! Van neked szád is...
2022. ápr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Yoda m. ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!


Pontosan úgy állj ki magadért, ahogyan eddig nem merted megtenni. Tedd az ellenkezőjét annak, amit eddig tettél.

Konfrontálódj vele. Bárki is legyen az.


Az ember akkor maradhat ember (és nem csak egy kutya, akibe bármikor bele lehet rugni!), ha hitelesen tükrözi a másikat.


Tehát... ha pl. negédesen, téged átkarolva érkezik a megbántás, akkor te is karold át és legyèl vele negédesen bántó. Csak egy kicsit... nem szabad túlzásba vinned.

Ha viszont ilyeneket mondanak: -Neked semmi dolgod... nincs gyereked, egyebek... olyankor mondd azt, hogy DE VAN dolgom. Más dolgom van, mint gyermeket nevelni és eltartani... és tedd ezt éppoly hangsúlyosan, mint amilyen hangsúlyosan kaptad az "igét".


Magyaràn: legyél asszertív.

Csak úgy tudsz kiállni magadért.


(Röviden: Ne hagyd, hogy a fejedre kakiljanak! Ahogyan Senior Séf is megüzente.)


Az ERŐ legyen veled!

2022. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Yoda m. ***** válasza:

De... mondhatsz ilyet is az utolsó idézetedre reagálva:


- Nem tudtam azt, hogy neked (nektek) akkora nagy probléma a gyerek(ek). És azt miből gondolod, hogy nekem nem lesz soha gyermekem? És ha lesz... az nekem is annyi problémát fog okozni, mint neked(nektek)? -


Az ilyen jellegű válaszokon több, mint valószìnű fönn fog akadni a szeme, azaz a füle.

És terád fog haragudni, hogy őszintén mertèl vele szembe helyezkedni. De... ez se zavarjon téged.

Ami a legfontosabb, hogy lássa: már nem úgy reagálsz rá, mint ahogyan eddig megszokta tőled.


És ez a legfontosabb, ez a lényeg. Mert CSAK akkor VÁLTOZTAT a hozzáállásán (attitüdjén) bárki is, ha a "hallgató" is változik. Azaz Te magad.


Az ERŐ legyen Veled!

2022. ápr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Yoda m. ***** válasza:
53%

Amit még figyelmedbe ajánlok:

Ne várj el gyors és tuti sikert magadtól. Semmi sem történik azonnalra tökéletesen. Tehát ne légy türelmetlen se magaddal, se a másikkal szemben.

Ne várj csodát.


Gyakorlás... kitartó gyakorlás mindennek a kulcsa. Az asszertivitást is gyakorolni kell. Tedd magad, ha lehet... éles helyzetekbe.

(A szinészek, táncosok pl. tükör előtt gyakorolnak! Rengeteget. Nem véletlenül)


Ha ezt megfogadod... akkor meglásd, eredményt fogsz elérni. És, ha valami nem úgy sül el, ahogyan vártad volna, akkor csináld másképp! Kicsit másképp, csak ne ugyanúgy, mint legutóbb.


Nem igaz az, hogy az ember más hibáiból tanul. Hanem ami saját hibájából NEM tanul, az válik legközelebb is a kárára.


És ez ugyanúgy vonatkozik rád is, meg arra is, aki veled bàntóan viselkedik. 😌

2022. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a tapasztalatom, hogy az ilyen típusú kapcsolatokat nem lehet rendezni. Vége lesz ahogy kiállsz magadért. Mihelyst megteszed, lehet bármilyen kedves és asszertív a kommunikációd, ezek a típusú emberek rögtön áldozatként tekintenek magukra, te pedig bántó és gonosz vagy. Légy erős és ne dőlj be!
2022. ápr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!