Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak ebben a helyzetb...

Mit csináljak ebben a helyzetben? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Két témában, de elsősorban az egyik kapcsán döntést kellene hoznom, de már nagyon régóta őrlödök rajtuk és egszerűen tanácstalan vagyok.


Szóval, kilncedikes vagyok, tehát gimi, de ez csak nekem új osztály, mivel egy másik suliból mentem át és ez a osztály pedig 6 osztályos, tehát már 2 éve ismerték egymást.

Nem igazán tudok beilleszkedni, mivel nem tudják, milyen háttérrel jövök (mentális, néha családi problémák) és sokszor kibeszélnek, kiközösítenek (feltűnően, direkt emlegetik előttem, hogy nélkülem bulizgatnak stb.) és csendesebb típus vagyok, félek kezdeményezni.


A ,,probléma" az, hogy most lenne egy 5 napos osztálykirándulásunk június végen, amire nem tudom, hogy elmenjek-e, mert valószínűleg rosszul érezném magam (az ostálykirándulásokon rosszul szoktam magam érezni, mivel nagyona komfortzónámon kívüpe esik, ha nem tudom pontosan, mi fog történni), mert nem akarnak nyitni felém, de ha nem megyek, még távolabb kerülök majd és lesajnálnak, hogy ,,nem mertem" menni. Szerintetek mennem kellene?


A másik ügy pedig, hogy viszont a párhuzamos osztályban van egy pár lány, akikkel joban lettem. Feljött ötletként, hogy átmenjek jövőre, de nem biztos, hogy a suli engedné (más a tanterv és nagyon sokan vannak abban az osztályban) és tudom, hogy akkor 12.-ig a ,,lúzer picsa" lennék aki elment a másik osztályba (év közben egy fiú elment tőlünk a harmadik (3 osztály van az évfolyamon) és azóta elmondják fűnek-fánk emiatt...


Bármilyen tanácsot, tippet elfogadok én köszönöm, ha elolvastad! Legyen szép napod!



2022. máj. 24. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Kicsit a valószínűsége, hogy ilyen patkányokkal jól tudnád magad érezni, sőt végig feszengenél, ami eleve ellehetetlenítené a dolgot.

Én mindenképp megpróbálnék váltani egy másik osztályba. A lényeg az, hogy azzal beszélj ez ügyben, aki kompetens.

Igen fognak miatta szekálni, de mégsem az ő fejüket kell elviselned napi 6 órákat.

1-2 év múlva meg már kutyába sem fognak venni, ha te is ignorálod őket.

Szerintem ha ott maradsz, szép lassan még mélykebbre kerülsz majd.

Remélem javul a helyzeted idővel.

Egyelőre csak a közhely csimborasszóval tudlak ellátni:

- ez a bizonyos társaság suli után szét hullik, mindenki más merre megy...ezek nem barátok

- amikor majd fősulira mész, senkinek nem lesz ideje ilyenekkel foglalkozni plusz felnőttebbek

- ezt most ki kell bekkelned.

2022. máj. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a probléma ezekkel a szituációkkal, hogy nem veled van probléma ,hanem a többiekkel. Átérzem a szitut, anno tiniként nekem is kb ilyen korban történt iskolaváltás. Ugyanúgy kibeszéltek, szivattak stb...Ha elmész a kirándulásra, akkor sem leszel beljebb. Nálam is az élő fába belekötöttek. Vannak ilyen természetű emberek.

Amit tehetsz, hogy nem reagálsz ezekere a helyzetekre. Minél inkább látják, hogy érdekel a dolog/magadra veszed, vérszemet kapnak és tovább folytatják.

Visszatérve az osztálykirándulásra, ha mész is, vigyél magaddal zenét, könyvet stb-t. Figyeld meg ki, hogy viselkedik, és megfogod látni, hogy van pár vezérember, akik körül csak "csicskulnak" mások, nulla egyéniséggel rendelkeznek, talán még önálló gondolatuk is kevés van.


Összességében rohadt nehéz beilleszkedni, de erre csak az idő tud megoldással szolgálni és a közöny. Idővel máson is csattani fog az ostor és akkor már mindjárt nem te leszel az utolsó helyen.

2022. máj. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én hatosztályosba mentem, ott kiközösítettek (szemét egy osztály volt), de 9.-ben iskolát váltottam, és onnantól kezdve szép 4 gimis év várt rám. :)


Én a helyedben mindenképp váltanék. Lehet, hogy beszólnak, és visszahalasz ezt-azt, de akkor sem velük leszel egész nap összezárva.

2022. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem mennék a kirándulásra, és átmennék a másik osztályba.
2022. máj. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válszokat!
2022. máj. 25. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!