Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha csak a gyerekrő...

Mit tegyek, ha csak a gyerekről, házimunkáról tudok beszélgetni másokkal, amióta megszületett a baba?

Figyelt kérdés

6 hónapos. Mindennapunk ugyanolyan, onnan tudom, hogy hétvége van, mert akkor a párom itthon van, egyébként összefolynak a napok.

Semmi nem történik, semmiről nem tudok senkivel beszélgetni. Párom is hazajön, megkérdezi, hogy mit csináltam ma, és csak ugyanazokat tudom mondani, 2 mondatba letudom (házimunka, bolt, séta, gyerek), és ennyi. Anyósoméknál is meg se tudok szólalni, kajákról beszélgetünk, hogy ki hogy csinálja, de az már unalmas. Mindenki mondja, hogy mesélj valamit. Városban vagyunk, és nem történik semmi. Néha ki szoktunk beszélni mást (szomszédokat, kellemetlen rokonokat, stb.), de másról nem tudok beszélni, csak másokról.


És engem ez idegesít. Főleg amikor egy szóf.osó ember is kifogy a szavakból, és rám néz, hogy mesélj valamit, mondj valamit. Ez fusztrál engem, és az utóbbi időben nem merek elmenni egy programra se a barátnőkkel, mert ott ülök, mint egy kuka.


2022. júl. 5. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok, csak nekem 9 hónapos a kicsi. Pedig imádok beszélgetni, de mivel 0-24 vele vagyok, egyszerűen nem nagyon tudok másról beszélni. Ilyenkor inkább nagy általánosságban elmondom velünk mi van, aztán rakerdezek a masiknal, hogy meséljen ő, aztán ahhoz már hozzá tudok szólni. De én is utálom ezt a helyzetet, nem akarok egyfolytában csak a gyerekről beszélni, de tényleg annyira semmi nem történik , kb minden napunk egyforma.
2022. júl. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szerintem kezdj el olvasni, vagy valami hobbit találni, és akkor talán másról is tudsz majd beszélni. Én pl legszívesebben a sógornőmmel beszélgetek: lelki dolgokról, róla, a munkájáról, az én hobbijaimról, zenéről, sorozatokról. Férjemmel szívesen beszélek a munkájáról (én is hasonló körben akarok visszamenni dolgozni), a kerti dolgokról (alakítjuk a kertet), számítógépes játékokról, amiket olvasunk híreket, stbstb. Másokkal csak a gyerekről lehet beszélni, én ezt rohadtul unom, ezért minimalizálom ezeket a találkozásokat.
2022. júl. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Érdekes, én is voltam otthon, de mindig volt témám és hozzá tudtam szólni a dolgokhoz. Igaz, távol tartottam magamtól a többi anyukát, mert nem akartam csak a gyerek témán leragadni.
2022. júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kezdj el egy hobbit amit gyerek mellett is tudsz csinálni, pl olvasás hasonlók, de gondolom erről nem fogsz tudni túl sokat beszélni a rokonokkal.


Egyébként ez általános "probléma" a fiatal családoknál, környezetemben is tapasztalom ezt.

2022. júl. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Csinálj valami programot. Egy 6 hónapossal is lehet mászkálni.

Keress hobbit: olvass, tanulj meg kötni, horgolni, varrni, bármilyen hobbit kitalálhatsz. Menjetek kirándulni, és fotózz egy csomót. 3 hónapos gyerekkel voltam strandon. Nyilván nem úszkáltam, őt sem lehet még vízbe vinni, de napozni tudtam, a zuhany alá be tudtunk állni együtt, hogy ne süljünk meg, gyerek meg pluszban élvezte, hogy a pléden szellőztethette a popóját.

A gyerek nem 0-24 elfoglaltság, hiába szeretnék sokan ezt elhitetni. 6 hónapos azért még napközben is bőven eleget alszik (jó esetben; rossz esetben nem, de a programok lehet, hogy tetszenének neki is és máris nem lenne olyan nyűgös). Főzni nem kell minden nap, ha csak 2 naponta takarítasz, akkor sem fog megenni a kosz.

2022. júl. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!