Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket csinál az 5 hónapos...

Miket csinál az 5 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Mivel játszik? Mivel foglalja le magát? Ti hogyan tudjátok mellette végezni a dolgotokat? Mennyire szokott unatkozni?

2022. júl. 4. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Hát az enyém már elmúlt 5 hónapos, de emlékszem, miket csinált akkor. Nagyon sokat kellett vele foglalkozni, sokat volt lent a földön, játszószőnyegen, ekkor volt, hogy amint letettem, már hasra is pattant, de visszafordulni nem tudott, csak pár nappal 6 hónapos kora előtt jött rá, hogy hogyan kell (és valamiért sokáig csak az ágyban volt hajlandó, a földön nem), úgyhogy mindig reklamált, ha elfáradt, úgy 10-15-20 perc után. Persze megfordítottam, fordult is vissza :) Ekkor már ügyesen körbepörgött a hasán, úgyhogy a körépakolt játékokat kóstolta-rágta, imádta a fém cukorkásdobozt, amibe egy csörgőt tettem, és a tükör meg a leporellók voltak a nagy kedvencek. Sokat énekeltem, mondókáztam, kukucsoltunk. Volt egy habtapija, amit hordtam körbe a lakásban, ahol voltam, ott letettem, meg a játékait is hoztam, mert egyedül egy percre se volt el, mindig beszélnem kellett hozzá, mindig látnia kellett. A babakocsit nem szerette, úgyhogy karikás kendővel jártunk sétálni, meg itthon is sokszor magamra kötöttem, amit tudtam, abban végeztem el. Sokat volt kézben, sokat sírt és cumizott, nyűgös baba volt, nehezen aludt el, rosszul is aludt akkoriban, teljes embert igényelt. Főzni nem tudtam, ilyen pár perces megszakítható dolgokat végeztem, mint mosás, teregetés, kézi porszívóval egy gyors porszívózás, ruhák hajtogatása, rendrakás, mosogatógép ki-bepakolása. A férjem sokat segített akkor is.
2022. júl. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szorgalmasan gyakorolja az új mozgásformákat. Forog sokat, kúszással próbálkozik. Néha csak néz valamit és gagyog. Rázza magának a csörgőt. Kint van mellettem a konyhában, azt is szereti nézni ahogy teszek veszek. Meg így én is rálátok hogy mit csinál. Este felé már jobban igényli a társaságot és hogy csak rá figyeljek. Házimunkát alváskor és két evés között csinálom. Kevésbé vagyok hatékony, lassabban is haladok. Nem csillog mindig minden, de azért nagyjából rend és tisztaság van, illetve heti 2-3 alkalommal főzni is szoktam. Ami még nagy segítség, hogy fürdés előtt a férjem foglalkozik vele, én olyankor szoktam magammal törődni.
2022. júl. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első választ, mintha csak a fiamról szólna, ugyan így voltunk! :)

Annyi különbséggel, hogy akkortájt már tudott fordulni, de nem gyakorolta, mert hason érdekesebb volt, meg szerintem bosszantotta, hogy nem halad előre. Rengetegett gagyogott akkor, azt olyan jó volt hallgatni :) Babakocsiban szeretett aludni, főleg az udvaron, de nem jó alvó, se éjjel se nappal, azóta sem.

2022. júl. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lányom 5 hónapos.

Eddig az istenért sem lehetett letenni, vagy elmenni mellőle, mert állandóan igényelte a társaságot, csakhát van egy 2 éves tesó is, aki szintén szeret játszani :D

Mostanában kezdett javulni a helyzet; hason egész sokáig el van, fordul jobbra, balra mindenhogy, azzal elfoglalja magát, elkezdett kúszni, azzal is jól elvan, illetve mindig teszek elé / mellé rágókát, csörgőt stb, valamint a tesója is el szokta szórakoztatni, ha olyan kedve van.

Néha csak nézelődik es gügyög vagy épp sikongat.

Van egy hintáztató széke, mostanában abban is egész jól el van, elütögeti a rajta lévő játékokat.

Ha a konyhában van dolgom, akkor pedig etetőszékbe teszem (dönthető) ott elnézelődik egy ideig.

2022. júl. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most töltötte a kislányom az 5 hónapot. :)

Ő nagyon sokat gagyog,próbálgatja a hangokat.. magasabbtól a morgásig.

Állandóan forog jobbra-balra..hasra. Hasról vissza nem tud még.. pedig jó lenne már. :)

Kúszik,a lábaival nyomja előre magát,mint egy kukac,bár előre nem sokat halad még,de simán forgolódik.

Én már ezeknek is örülök,mert nem kis súlya van,de ahhoz képest nem lusti. (8700gramm 65cm)

Viszont egyedül nem sokáig van el.. állandóan beszélgetni kell hozzá,kézbe már annyira nem szeret lenni.

A keze állandóan a szájában.. jön a foga és így jelenleg nem nagyon érdekli semmi játék kb.. :/

2022. júl. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!