Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért és hogyan híztál meg?...

Miért és hogyan híztál meg? Miket ettél mennyire mozogtál keveset stb.

Figyelt kérdés

2022. júl. 5. 19:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
???
2022. júl. 5. 19:17
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb 10 éve tudatosult, hogy néhány évig alig sportoltam, viszont sokat ettem. Néhány példa. Vacsorára 4-5 melegszendvics, 9-10 körül 2 hamburger, meg egy hot dog, vagy 4-5 zsemle valamivel. Rendszeresen ettem délután 4 körül 2-3 rétest, akkor hozták meg frissen a közeli pékségbe.

Tehát pár év alatt kb 90-ről 106 kg-ra híztam. Akkor elkezdtem odafigyelni és újra sportolni, két év alatt 90 alá fogytam, azóta 86-88 között vagyok.

2022. júl. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én emlékszem, olyan 3. osztályban kezdtem el hízni, valószínűleg a gyerekkori traumáknak köszönhetően az evésbe menekültem, meg persze nem is mozogtam annyit (illetve hát pontosan mozogtam, csak délutánonként nem jártam el semmilyen sportra, meg nem is futkároztam itthon annyit).

Aztán az hízás nem állt meg, folytatódott ez egészen 8.-ig, ballagáskor, 15 évesen már 96 kg nyomtam (mondjuk annyira dagadtnak nem látszottam, de volt hasam :D)

Egyébként valószínűleg a geneteika is közrejátszott a hízásban, szóval egy picit árnyaltabb a helyzet.


Nem tudom, hogy kíváncsi vagy-e erre, de aztán azon a nyáron megállt valahogy a hízás, jóformán egy dekát nem szedtem fel.

Aztán 9.-ben meg ledobtam egy jó 20 kg-t, igaz, sokkal többet mozogtam, és az evésre is jobban odafigyeltem.

2022. júl. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogytam le miután megszületett a 2. gyerekem, hanem tovább híztam még pár kilót, aztán megálltam 75nél

(71 voltam mikor szülni mentem)

Nem csináltam semmit másként

2022. júl. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kétoldali gerincsérv műtétem volt, 58 kilósan.

Leszázalékoltak. Viszont ehhez minden évben kórházi állapotfelmérésre kellett befeküdnöm 1 hétre-10 napra. Ezt a dokumentációt kérte a bizottság.

Számomra érthetetlen okból egy-egy ilyen kórházi befekvésem alkalmával nyomták belém minden nap a szteroidos infúziókat, mindezt 10 éven keresztül évente. Ennek következtében meghíztam mint egy disznó, vizesedtem és inzulinnal kezelt cukorbeteg lettem.

A műtött gerincemmel és a növekvő súlyommal már nem tudtam olyan mértékű testmozgást kifejteni, ami jelentős súlycsökkenéshez vezetett volna, így a 165 cm-hez 90 kg-val élek, ami rám van kövesedve.

A cukorbetegségem és az inzulin előír egy étrendet, kötelező CH-val, így esélyem sincs koplalni, vagy az előírt mennyiség alá menni.

Ez van!

2022. júl. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor összejöttem az exemmel, egész jó kondiban voltam, heti 3-4 alkalommal sportoltam és ez látszott is. Neki viszont nagyon gyatra az immunrendszere, folyton beteg, és engem is gyakran megfertőzött mindenfélével. Betegen ugye nem jár mozogni az ember - így kezdődött.

Aztán jöttek a bajok csőstül a családban, mindenkit orvosokhoz hurcoltunk, kórházban látogattunk, később egyiküket gyászoltuk. Nekem eközben elkezdett fájni a lábam, ami az egyik orvos szerint csonthártyagyulladás, a többi szerint az biztos nem, de hogy mi, arról fogalmuk sincs. Azóta sem tudjuk, mi baja, pedig sok helyen jártam vele, többféle kezelést, gyógyszert és kenőcsöket próbáltam. Mindenesetre fáj és alig terhelhető, a korábbi hosszú sétákat sem bírja már, így sportról sajnos szó sem lehet. Diétához pedig kevés az akaraterőm.

Így tartok +25 kilónál 4 év alatt. ☹

2022. júl. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy időre abbahagytam az edzést, és utána is csak rendszertelenül csináltam, a napi alap mozgásom lecsökkent (gyaloglás biciklizés) sok helyre kocsival, motorral mentem.

Az étkezésem is rendszertelen lett, kb ennyi.

2022. júl. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok kifejezetten kövér, de mindig is hájasabb voltam az átlagnál, már kisgyerekként is, ennek az egyik oka az, hogy anyukám nagyon zsírosan főz, meg sose csinált pl. salátákat meg ilyesmiket, hanem mindig zsíros pörkölt volt otthon szintén zsíros töltött káposztával kb. Meg sportolni se járattak gyerekként, pedig sokszor mondtam, hogy szeretnék sportolni valamit, mert minden barátnőm, osztálytársam járt valamilyen sportra, meg versenyekre, stb., de nekem nem engedték.

Egyszer, már felnőttként pár hónapig diétáztam és lefogytam, akkor már kifejezetten vékony voltam, lapos volt a hasam, stb., és kb. egy évig tartottam is a súlyom, de miután felhagytam a kalóriaszámolgatással meg a diétázással, elkezdtem megint hízni.

Közben megismerkedtem a párommal is, aki rendszeresen rendelgetett gyors kajákat, meg ilyesmi és akkor nagyon rohamosan elkezdtem hízni.

Azóta megint lement pár kiló, mert összeköltöztünk és nem anyukám főz rám, hanem ugye én és én valamivel egészségesebben főzök, meg a munkahelyemen 12 órás műszakban dolgozok és sokszor nincs időm szünetekben rendesen enni, amikor hazajövök meg túl fáradt vagyok ahhoz, hogy egyek, csak lezuhanyzok, utána ha még van erőm, fogat mosok és már fekszek is le aludni. Lehet, nem túl egészséges ez az életmód, de legalább le lehet vele fogyni :"D

2022. júl. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
40 körül kezdődött, pár év alatt apránként gyűltek a kilók, ülőmunka, nulla sport, jó étvágy. Előtte is hajlamos voltam rá, de aktívabb életmóddal és egy kis odafigyeléssel kordában tudtam tartani.
2022. júl. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Egyetem alatt, kolisként.


A baj meg nem a étellel volt baj, hanem az evés idejével. Ami simán volt este 10 os, mert a szobatársaim is akkor ettek.


(Itthon tábláslag ettem a csokit, s nem volt baj.)

2022. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!