Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek szeretik az esküvők...

Az emberek szeretik az esküvőket tartani vagy csak azért csinálák, mert társadalmi elvárás?

Figyelt kérdés

Én személy szerint semmi örömöt nem látok benne, hogy akkora felhajtást kell belőle csinálni és rengeteg pénzt erre elkölteni. Nem is a két félről szól az egész, hanem a rokonságért, barátokért szervezik, mert ezt várják el.

Lehet kicsit eltúlzom, de nekem semmi kedvem ehhez a templomi ceremóniához mulatós, gazdás idétlenkedéshez. Nagyon ciki visszafogottabb, szűk körben tartani esküvőt?



2022. júl. 24. 18:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
58%
Dehogy társadalmi elvárás! Én például azért vettem el a feleségemet, mert gondoskodni akartam róla - arra az esetre, ha előbb távoznék az árnyékvilágból. A "társadalomról" meg annyit, hogy a tanúkon kívül senkit nem hívtunk meg az esküvőnkre, - senkinek, semmi köze hozzá! A saját testvérem nem tudja, hogy házasok vagyunk, - mert semmi köze hozzá neki sem!
2022. júl. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én pont az ellenkezőjét tapasztalom, mármint hogy nem szól a vendegekrol egy lagzi.

Oszintén, a legtöbb vendég inkább elviseli a lagzit, semmint élvezi. Kifizetsz egy rakat pénzt pár rantotthusert vegyes körettel, közben a legnagyobb melegben vegigallhatsz egy sablonos szertartást (megrosszabb ha izgalmassá próbálják tenni) vagy bónusz, ha egy napra teszik az egyházi és állami esküvőt.

Egyszóval ha nem gyerekem/testvérem/sogorom/komám akkor úgyis csak a tomegalkotas kedvéért hívnak meg, és szenvedés az egész. Ezek szerint a parnak is :D

2022. júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 NTBS ***** válasza:
Egyénfüggő.
2022. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Igen,ez sajnos elvárás.

Sokan nem tartanának nagy lagzit,de a szülők,és a rokonok miatt nem lehet,mert követelik a lagzit,és az "ereszd el a hajam"-ot.

Nem az esküvő a drága,hanem a lagzi.

2022. júl. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!