Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Házibulit szervezek, gáz...

Házibulit szervezek, gáz pénzt kérni? Kellemetlen lenne számodra?

Figyelt kérdés

10-15 fő jönne, elég húzós, ha az egészet én állom. Kalkuláltam, így sem fogok 0-ra kijönni, de ez nem is gond. Viszont ahelyett, hogy mindenki piát hozna, bedobnám az ötletet, hogy inkább pénzt és én intézek mindent.

Egyébként mindenki hozna italt vagy rágcsát, de sok pia megmaradna. Arra gondoltam, hogy egy tömény áránál kevesebbet kérnék el, cserébe gondoskodom italról és ételről. A meghívottak anyagilag jobban járnak, de nem akarom, hogy akárki is kellemetlenül érezze magát vagy emiatt ne jöjjön el.



2022. aug. 17. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
dehogy, jó ötlet.
2022. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én pl. nem is szeretek ingyen menni senkihez (bár néha "kénytelen" az ember, mert túl barátságosak a vendéglátók).
2022. aug. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Szerintem ez egy jó ötlet. Csinálnék egy minimum és maximum dolgot.

Pl.: mindenki hogy egy rekesz sört/ egy üveg paleszt/ egy üveg bort stb. De ne haladja meg a fejenkénti 2-3 üveget...

Én így csinálnám. És mindjárt neked olcsóbb lesz. Így csak a kaját kell állnod

2022. aug. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elképzelés jó, mert gazdaságosabb. De szerintem ne agyald túl, mindenki hoz magával ezt azt, te is veszel egy alap mennyiséget és kész.
2022. aug. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez is egy megoldás, de ha nem akarsz pénzt kérni, akkor azt is le lehet beszélni, hogy ki mit vigyen és akkor nem lesz az, hogy neked mindenre készülni kell, mert ki tudja mit visznek és így sokat költesz és nem is lesz semmiből túl sok felesleg. Bedobhatod akár mindkét lehetőséget, ha nem tudsz dönteni és akkor ők megszavazzák, hogy nekik melyik lenne a szimpatikusabb megoldás.

Amúgy ha leírod, hogy miért gondoltál arra, hogy inkább adjanak bele a közösbe és ne mindenki csak hozzon valamit, amit gondol, akkor úgy az se veszi ki hülyén magát, teljesen érthető.

2022. aug. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapjáraton is így megy, vagy pénzt dobtok össze és megveszitek, vagy mindenki visz vmit.
2022. aug. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már évek óta így csinálom, nem szokott vele gondja lenni senkinek, sőt általában nálunk úgy van, hogy akik kevesebbet isznak még többet is szoktak bedobni, hogy a 3 piás jól érezze magát. De ez egy 30éves barátságokból álló 40es baráti kör.
2022. aug. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Nem szervezek bulit, ha nincs rá pénzem.

Mondjuk én pénzes vagyok, ti meg prolik.

2022. aug. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Ha előre fel van dobva és senkit nem ér meglepetésként akkor korrekt. Meg amúgy is, nyilván jogos elvárás, hogy senki nem ingyen piálni jöjjön.


A hoznak valamit résszel az a baj, hogy elfelejtik, vagy kis értékben hoznak valamit de azért ők fogyasztanak két pofára.

2022. aug. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk alapvetően 2 verzió van általában. Vagy nincs közös vásárlás és akkor batyusbál jelleggel mindenki hoz amit akar/tud. Ez akkor szokott jobban működni, ha alapból van otthon pár dolog, meg pár ezret elköltesz rágcsára, üdítőre, az nem olyan sok. A másik verzió, amikor főzés is van pl., akkor a házigazda bevásárol mindenkinek és szétdobja a számlát egyenlően. Ez is fejenként 1-2 k körül szokott lenni.


Személy szerint én az elsőt jobban szeretem, ez a pénzezés egy picit mindig kínos, bár nálunk soha senki nem csinált belőle problémát. Főleg régen csináltuk a szétdobósat, amíg mindenki ösztöndíjból meg gyakornoki fizuból élt, amióta rendesen dolgozunk, senkinek nem okoz gondot pár ezer forint. Összességében egyikkel sincs probléma. Én előre nem kérnék el pénzt, az olyan mintha belépő lenne és furán veszi ki magát.

2022. aug. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!