Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehet túlélni egy...

Hogyan lehet túlélni egy esküvőt, lakodalommal együtt egy teljesen introvertált, és nagy mértékben zárkózott embernek?

Figyelt kérdés
A lánytestvérem megy férjhez, ráadásul ki nem állhatom a vőlegényét, és annak szüleit. Lesz vagy 60-70 ember, a rendezvény egészen délutántól akár hajnalig is tart. Szoba ugyan van foglalva, de oda se lenne illő több órára "elbújni" talán. Viszont a hátam közepére sem kívánom ezt az egészet, és beszélgetni sem szeretnék "ismeretlen ismerősökkel", akiket ezer éve nem láttam, vagy épp 3 mondatot ha váltottam velük egész életemben. Értelemszerűen nem szeretném kiteregetni a magánéletemet sem, annak semmilyen részletét.
2022. aug. 19. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Es kotelezo talan hajnalig maradni? Megnezed a szertartast, eszel a kajabol, aztan 8-kor mondjuk felmesz a szobadba, ennyi.

Ki lehet azert birni szerintem, egyszer megy ferjhez jo esetben a testvered, legyel tekintettel ra, neki ez fontos.

2022. aug. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Csatlakozom az 1-es válaszolóhoz. Én is introvertált vagyok, de a testvérem esküvőjén-lakodalmán azért megemberelném magamat és viselkednék. Ez nem rólad szól, ne okozz csalódást a testvérednek. Felnőtt ember vagy, szedd össze magad és igyekezz kibírni. Egyébként nem muszáj hajnalig maradnod, de ameddig ott vagy, addig ne savanyú képpel üldögélj.
2022. aug. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Bocs, de ez hiszti.

Miért kéne a magánéletedről beszélni?

Vagy olyan sikertelen vagy az élet minden területén, hogy az okoz minden féle komplexust nálad?

2022. aug. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Úgy nehezen megoldható mindez, ha a vacsora 8-kor van, 10 körül valami tortázás, éjfélkor meg megint közös kajálás még.


Miért, kinek mi köze az ember magánéletéhez, főleg akiket nem is ismer gyakorlatilag? Ne vicceljünk már!

2022. aug. 19. 18:20
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy bármennyire introvertált valaki azt az egy estét ki lehet húzni anélkül, hogy belehalna. A világon ezer dolog van minden nap amihez nincsen kedvünk, mégis meg kell csinálni.
2022. aug. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

En csak mondtam egy idopontot, honnan tudnam, hogy mi a menetrend? Akkor 8 helyett felmesz 10-kor es csokolom. Nem kell megvarnod a tortazast sem.

De nem hiszem el, hogy ezt ennyire nehez kibirni, komolyan :D

En se vagyok egy tarsasag kozeppontja, megvannak a barataim, de ennyi, en se szeretek jopofizni kvazi idegenekkel. De meg kell eroltetni magunkat neha, ilyen az elet.

Viszont azt a reszet nem ertem, hogy miert kene tetelesen kitargyalni a maganeletedet barkivel is. Ha valaki kerdez valamit ezzel kapcsolatban, mosolyogsz szepen, annyit mondasz, hogy koszi, jol vagyok, minden oke, ennyi. Nem kell belekezdeni az elettortenetedbe.

2022. aug. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Introvertált ember vagyok, egy barátnőm van, akinek voltam az esküvőjén, kibírható volt, ha elkerül sikeresen az ember pár necces helyzetet.


Például, ne hagyd, hogy elvigyenek táncolni. Főleg ne, ha ittas az adott ember. Sose szabadulsz akkor. Úgyis lesz egy ceremónia, utána nagy evés. Talán játékok, amikben neked úgysem kell részt venned, majd a menyecsketánc, amikor már beindul a buli.


Én úgy éltem túl, hogy ceremónia, evés, játékok (eddig végig kussban ültem viszonylag csendes emberek mellett, nem tudom ez nálatok mennyire kivitelezhető, hogy ki mellé ülj), majd menyecsketánc. A menyecskét én nem kértem fel, csak bedobtam a borítékomat, majd "felszívódtam". Tehát elbújtam enni inni, szintén 1-2 arccal, akinek nem jött be a buli része. Nyilván mivel ő a tesód ezt előtte is megtudjátok beszélni.

Ekkor szerintem te elmehetsz a szobátokba. Az se baj, ha vacsi után bedobsz 1-2 felest és rosszullétre panaszkodsz, így a rokonok sem fognak semmit szólni.

Ezután már vagy nem mész le majd, vagy pedig csak a tortavágásra, ahol esznek megint. Végül elmehetsz "aludni". Nyugi, nem te leszel az egyetlen. Éjfélig általában sose marad senki, néhány család már előbb elkezd elszállingózni.

2022. aug. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es, köszi a normális választ. :)
2022. aug. 19. 19:19
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Most úgy mondod mintha nem lenne minden második ember introvertált. Én nagyon introvertált vagyok, de nem vagyok bunkó, és egy ilyen eseményen képes vagyok részt venni hisztizés nélkül.
2022. aug. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha elmúltál 18, akkor szimplán ne menj el.
2022. aug. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!