Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vagyok megbízhatatlan?

Miért vagyok megbízhatatlan?

Figyelt kérdés
sok mindenkinek ígérek sok mindent. de amikor eljön az ideje az adott időnek ( pl találkozni valakivel) lemondom. 10 ígéretből 1 ha sikerül)

2022. szept. 29. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

De mi ennek az oka?

NEm is akarsz ezen változtatni? Csak engeded, hogy megtörténjen..?

2022. szept. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Nőjj fel.

Ez egyébként nem olyan egyszerű dolog. Ezt sokáig tanulni kell és odafigyelni rá. Persze van akinek könnyebben jön, van akinek nehezebben.

Nem tudom férfi vag ynő vagy-e, deee én nekem egy sarkalatos pont volt az életemben amikor megfogadtam, hogy "ha mondok valamit, az úgy is lesz" és annyi. Ez amolyan "férfivá válás lépcsőfoka".

Ez párban járt azzal, hogy megtanuljam, hogy nyugodtan mondhatok nemet. Ha nincs kedvem valamihez, sokkal jobb, ha megmondom, hogy bocs, de nem, mintha hitegetnék másokat.

2022. szept. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Az hogy lemondod a találkozókat, azaz nem tartod be az ígéretedet az a saját döntésed. Minden alkalommal amikor ilyen szituációba kerülsz eldöntöd hogy te most mégsem mész... A következő ilyen nél ugyanúgy ott a kezedben van a döntés, (bár alapból nem kellene találkozót ígérni ha utána úgysem mész el), de egyszerűnek tűnik a képlet: elmész a találkozóra és kész.


Ezek ugyan olyan apró döntések mint hogy ma mégsem edzek, ma inkább chipset eszek, ma inkább telózok olvasás helyett stb stb. Ilyen low effort dolgok...

Nekem is volt pár ilyen barátom aki állandóan lemondta a találkozókat aztán hoppel is távolodtunk meglepő...

Nem tudom milyen lehetett a gyerekkorod vagy mi okozhatja ezt De az is lehet hogy mindent megkaptál amit akartál aztán felnőttként muszáj ráébredni arra hogy ha el akarunk érni valamit akkor azért tenni kell és ha meg akarjuk tartani a baráti kapcsolatainkat akkor igenis el kell menni a találkozókra

2022. szept. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3: 10 pontos! :)


Csak sokszor pont ilyenektől látunk kiírva kérdéseket, hogy jajj miért nincs egyetlen barátja se, és miért kerülik őt az emberek...

2022. szept. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen haverom, abszolút megbízhatatlan. Csak annyit akarok mondani, hogy bekaphatjátok mind a ketten…:)
2022. szept. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"A könnyebb utat akarod választani, mert félsz. Félsz, mert ha elbuksz, akkor nem tudsz mást hibáztatni. De hadd mondjak valamit: az élet ijesztő, szokj hozzá! Nincsenek varázsos megoldások, minden tőlünk függ, úgyhogy állj talpra, menj és tegyél érte valamit! (...) Az értékes dolgokat sohasem könnyű megszerezni." (Dokik)
2022. szept. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyomláld ki az ismerőseidet. Én is ilyen voltam fiatalabb koromban és rajöttem, hogy azért van ez, mert nem tudok nemet mondani azokra a helyzetekre, amiket nem akarok. Pl nem akarom órákig hallgatni valakinek a panaszkodását, az unalmas egocentrikus beszédét önmagáról. Idővel tehát elkezdtem lemondani azokat a találkozókat, amikkel (akikkel) kapcsolatban szorongást éreztem. Ma már nem probléma az, hogy elmenjek azokra a találkozókra, amiket megígértem, mert én is szeretnék találkozni az illetőkkel :) Ezek az emberek ugyanis valódi barátok, akikkel megvan a közös téma, hang.
2022. szept. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7: de ha valaki ilyenekkel vagy körülvéve, akkor miért beszél meg velük eleve bármlyen talit?
2022. szept. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8.Amig nincs elég önismerete vagy olyan közegben nőtt fel, ahol ilyenek vették körül, de ő maga "kilóg", addig sajnos eléggé befolyásolható az ember. Az ilyen egocentrikusok ráadásul nem elegszenek meg egy "nem" válasszal, nyuzzak, nyaggatják az embert, amíg igent mond. Ezért kell megtanulni kezelni ezt az egészet, a helyzetet. Át kell gondolni, hogy kikkel van az ember szívesen és elengedni azokat, akikkel nem szívesen találkozik. Meg kell találni a miértetis. Miért találkozik adott emberrel? Mert jól érzi magát vele? Mert kell, mert pl régi osztalytars, régi legjobb barat, a szomszed gyereke? Azt gondolja, hogy jó, hogy mindenkivel is tartja a kapcsolatot. Holott annyira szorong, hogy még a saját ígéreteit is megszegi.
2022. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt kifelejtettem a miértek közül, hogy mert megsértődik? (ez pl gyakori, bár inkább rokonok között, hogy valaki csak azért találkozik a másik

kal, mert a másik sértődéssel zsarolja). Ez pl kigyomlálható, de csak óvatosan, megfontoltan. Nem veszekedni kell, hanem csak óvatosan tavolodni.

2022. szept. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!