Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azoknak,akik nem használjátok...

Azoknak,akik nem használjátok a közösségi médiát,mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

A közvetlen üzenetváltó felületek használata nem érdekel,(pl Messenger)csak az ilyenek,mint Facebook,Instagram..stb.


Mik a reakciók az emberektől,ha kiderül,nincsen profilod?


Sok a konfliktusotok?


Észrevettétek-e,hogy máshogy gondolodtok,mint azok,akik használják a közösségi médiát?


Tulajdonképp minden gondolat érdekel ezzel kapcsolatban,bármit leírhattok,csak legyen minél részletesebb.Privátban is leírhatjátok,ha nem akarjátok,hogy más is olvassa.



2022. szept. 30. 10:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%

Hát nekem van profilom, de mindigis csak a Messengert használtam, sosem görgettem a feedet, 5 éve nem posztoltam.. szóval vehető úgy, hogy nem vagyok része ennek a dolognak, viszont ugye emiatt nem is konfrontálódok olyasmivel, hogy ne lenne profilom.


Deee soha semmilyen probléma vagy fennakadás nem volt, kb semmiről nem maradtam le sztem.

2022. szept. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Töröltem magam facebookról, instagramom meg sosem volt.

Igazából csak el akartam tűnni a föld színéről, teljesen eltűnni a volt osztály/évfolyamtársaim, rokonaim, egyéb selejt emberi kapcsolataim elől, és megérte.

Bár addig is rühelltem használni a facebookot, mert ha 1 percnél tovább görgetten rajta, mindig megfájdult a fejem a sok fszságtól, amiket az ismerőseim posztoltak. Tele volt az egész összeesküvés elmélettel, politikai uszításokkal, és szörnyű véleményekkel.


És nem; sosem volt konfliktusom abból, hogy nem vagyok fenn sehol. Az emberek általában néznek egyet ezen, de nem firtatják, sőt, sokan kifejezetten megértőek is, és ők is panaszkodnak egy sort azon, hogy mekkora hülyeség a közösségi média.

2022. szept. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat,és figyelemreméltó,hogy van bátorságotok valamire nemet mondani,amit ennyire hype-olnak.

Máris szimpatikusak vagytok! Szép napot kívánok nektek!

2022. szept. 30. 13:39
 4/23 anonim ***** válasza:
78%

Jaa, ez nem ilyen nagy nemetmondás... egyszerűen csak nem érdekel:D

Ha híreket akarok olvasni, a mobilom feldob egy csomót ami engem érdekelhet.

Ha az érdekel hogy mi van valakivel, ráírok Messengeren és megkérdezem

Tulajdonképpen nincs mit adnia az ilyen facebook feedeknek. Najó... néha megnézem pár ember új profilképét, mer szépek:D De kb félévente 1x:D

2022. szept. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

Van ugyan egy Face profilom de 4-5 éve nem használom vagy nézegetem, szóval gondoltam válaszolok én is. Feleslegesnek tartottam a közösségi médiát az életemben, ezért hagytam abba a használatát. Valahogy sose volt késztetésem arra hogy mutogassam magam az interneten, nem hiszem hogy bárkit is érdekelne milyen érdeklődési köreim vannak vagy miket szeretek. Számomra haszontalan, mert vannak rá egyéb alternatívák. Ha érdekelnek az aktuális hírek akkor keresek valami hírportált, ha receptet keresek akkor csak beütöm Google-ba, zenét tudok hallgatni máshol is. Az meg nem igazán érdekel hogy ki mivel tölti az idejét, vagy miket posztol. Barátaim vagy emberi kapcsolataim nincsenek olyan 6 éve, csak a családommal tartom a kapcsolatomat, velük meg beszélek személyesen. Mondjuk a biztonság kedvéért megtartottam a Messengert így is, mert van olyan családtag aki nem tudna máshogy elérni.

Szóval igen...Nem igazán tudom mire használni a profilomat. De nem is igazán sajnálom a dolgot. Más emberektől nem kaptam eddig furcsa reakciót, az egyetlen egy enyhe rácsodálkozás volt de ennyi.

2022. szept. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%
Facebookon van egy profilom (fénykép nélkül), csak és kizárólag egy szakmai csoport miatt vagyok fent. Ismerősöm egy sincs, ha jelöl is valaki, nem jelölöm vissza. Ha szóban szól, akkor megmondom, hogy bocs, ez csak a szakmai csoport miatt van, hogy ott tudjak konzultálni kollégákkal. Mindenki tudomásul veszi.
2022. szept. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
5 éve nincs fb-om,nem hiányzik ,nem is lesz. viszont tiktok,messenger,viber mind van.
2022. szept. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

És mennyire értetek egyet azzal,hogy akik aktív közösségi média használók,felvettek egy rendellenes viselkedést,ami többnyire abban mutatkozik meg,hogy folyton dicsekednek mindennel,amivel lehet,és mindenre irigykednek,arra is,amire nem feltétlenül kellene?

Régóta figyelem az embereket,és más magyarázatot erre a jelenségre nem találok,mint azt,hogy ez a furcsa kérkedés-irigykedés párosítás abból eredhet,hogy a közösségi térben is tulajdonképpen ezt csináljál folyton,azaz: ha valaki pl leérettségizik,bumm,megy a fotó a bizonyítványról.Ha főz egy jó ebédet,megy arról is,és úgy derül ki számukra,hogy mennyit is ér az a teljesítmény,hogy mennyi like érkezik rá.

Valakik (sőt sokan) meg ezt az egészet már kiemelik az online térből,és élőben is ezt csinálják.Előfordult,hogy egy ilyen dicsekvési "roham" után megkérdeztem az illetőt,hogy "most mit vársz,hogy like-oljalak?". :-)

Nekem már kényelmetlenek és kínosak ezek az emberek,és főleg,nagyon felületesek is.

Mi a véleményetek erről?

2022. szept. 30. 15:53
 9/23 A kérdező kommentje:
(Elnézést kérek,van egy elírásom: csináljál= csinálják)
2022. szept. 30. 15:54
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
Ez a véleményem: felszínes beteg emberek
2022. szept. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!