Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azoknak,akik nem használjátok...

Azoknak,akik nem használjátok a közösségi médiát,mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

A közvetlen üzenetváltó felületek használata nem érdekel,(pl Messenger)csak az ilyenek,mint Facebook,Instagram..stb.


Mik a reakciók az emberektől,ha kiderül,nincsen profilod?


Sok a konfliktusotok?


Észrevettétek-e,hogy máshogy gondolodtok,mint azok,akik használják a közösségi médiát?


Tulajdonképp minden gondolat érdekel ezzel kapcsolatban,bármit leírhattok,csak legyen minél részletesebb.Privátban is leírhatjátok,ha nem akarjátok,hogy más is olvassa.



2022. szept. 30. 10:58
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Utolsónak:


Így is lehet mondani.


Véleményed szerint ki lehet "gyógyítani" belőle az embereket?

2022. okt. 1. 07:14
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
Ki a f*t érdekel ez? Én még sosem kérdeztem meg senkitől, van-e facebookja. Noha használom, és jónak is tartom.
2022. okt. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Engem érdekel,ezért tettem fel a ķérdést. :-)
2022. okt. 2. 07:08
 14/23 anonim ***** válasza:
49%
Azt látom, hogy feltetted. :D Azonban a kérdés, hogy kit érdekel ez, nem rád vonatkozik, hanem ezekre a szörmedvényekre, hogy mik a reakciók meg sok a konfliktusotok.
2022. okt. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Miért döbbenetes,ha nem egyformán reagálnak az emberek erre?


Szerintem érdemes és fontos erről beszélni,véleményeket ütköztetni,nem látok benne semmi ördögtől valót.

2022. okt. 2. 10:27
 16/23 anonim ***** válasza:
50%
Döbbenetes? Hát, én meg azt hittem, azt érzékeltetem, hogy totálisan közömbös. :D Van olyan lányismerősöm ,aki kijelentette, hogy nákozós sráccal ő bizony nem járna. Olyan nincs, aki a facebook meglétéhez vagy nem-meglétéhez kötné a kapcsolatot.
2022. okt. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Te valamelyik közösségi média munkatársa vagy? :-)
2022. okt. 3. 11:04
 18/23 anonim ***** válasza:
53%

Egy csomó ember a közösségi média előtt is ugyanúgy dicsekedett a saját és gyerekei eredményeivel, mutogatta a gyerekei, unokái fényképeit, rajzait, stb. Sőt az is ugyanúgy téma szokott lenni a legtöbb emberek közti beszélgetésben, hogy milyen jó kaját főztünk tegnap, milyen szép helyen nyaraltunk, stb.


Szerintem pont ugyanannyira káros, hogy te kigyógyítani akarsz másokat, mint amennyire káros az, hogy mások meg téged rá akarnak beszélni.


Ugyanolyan felesleges rossz indulatú polgárpukkasztási szándéknak tartom, hogy te visszakérdezel az élőben büszkélkedő barátnak, hogy "most lájkoljalak?" mint amennyire te rosszallásnak tartod, hogy fennakadnak rajta, hogy nincs Facebookod.


Nekem van Facebookom, de nem pörgetem folyton. Naponta max 10 percben megnézem, hogy valami érdekes szembejön-e rajta és örülni szoktam, ha valamelyik ismerősöm valami érdekeset, jót oszt meg, hasznosnak tartom, ha valaki valami érdekes fontos hírt oszt meg. Akiknek a posztjait feleslegesnek, kérkedőnek, pláne politikai baromságnak tartom, azt meg mérlegelem, hogy az ember amúgy érdekel/fontos számomra, vagy még az sem. Ha az ember érdekel, csak a baromságai nem, akkor csak unfollow, hogy ne lássam, miket posztol. Ha az ember se érdekel, mert azon kívül, hogy baromságokat posztol nincs köztünk kapcsolat, akkor meg egyszerűen törlöm az ismerőseim közül. Ennek köszönhetően nálam kb. 80-90%-ban csak hasznos/érdekes dolgok jönnek velem szembe Facebookon. A maradék 10-20%-ot meg elviselem abban a napi 10 percben és nem zavarnak.


Magamról nem osztok meg túl sűrűn dolgokat. Viszont már egy csomó problémát megoldott nekem is és ismerősöknek is, hogy valaki kiposztolta, hogy erre vagy arra volna szüksége, vagy elhagyott valamit, találkozott-e vele valaki és valaki jelentkezett, hogy megoldja a problémát, egy csomó mindenben segített a FB, amiket nélküle sokkal nehezebb, legalábbis lassabb lett volna megoldani.

2022. nov. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
39%
Na, ezt itt a #18-at mondanám egy Földlakó intelligens hozzáállásának. Kár, hogy ebből meglehetősen kevés van a bolygón.
2022. nov. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan ismerősöm, aki céget vezet, a munkájához kell a FB, ezért munkaidőben a munkához használja, de minden nap a munka végén törli a telefonról, hogy esélye se legyen otthon használni, azt nyomkodni. Aztán másnap, amikor újra kell, akkor letölti és bejelentkezik, hogy a munkához rendelkezésére álljon.


Nagyjából hasonló dolgot valósítanak meg az újabb Fókusz módok, amikhez beállíthatod, hogy melyik időszakban melyik appokat akarod hagyni, hogy kommunikáljanak veled és melyeket nem és a beállításaid alapján mutatja vagy nem mutatja az appok üzeneteit, sőt talán maguk az appok sem látszanak olyankor.

2022. nov. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!