Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Krav maga mennyire használható...

Krav maga mennyire használható a való életben? Aki tanulja, használja leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

2020. jún. 13. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Én 3 évig krav magáztam, én megmondom őszintén, hogy állóképesség és technika terén nem fejlődtem olyan sokat, inkább jó volt a csapat illetve mivel előtte nem sportoltam így azért pont elég kemény volt.


De mondta az edző hogy volt hogy egy srác edzés után megtámadtak és meg tudta védeni magát. Szerintem azért még mindig ez a leg életszerűbb.


Nekem eddig csak olyan volt hogy a buszmegbe egy alkesz rámnyomult de kikerültem a konfliktust,elmentem onnan.


Szooval összefoglalva amúgy érdemes kipróbalni, ha komolyan csinálod és jól megtanulod, használható :)

2020. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Tisztelt kérdező! Ez a kérdés csak az elmúlt hónapokban már többször fel lett téve, az elmúlt években pedig minimum ezerszer. A "krav maga" hashtaggel keress rájuk az oldalon és olvasgasd el az alattuk lévő válaszokat. Kielégítő lesz, ugyanis ebben a témában már mindent leírtak/leírtunk.


Vitatkoznom kell az előző kommentelővel, szinte mindenben: nem érdemes kipróbálni a krav magát. Az ilyen kamu edzéseken pont a magadfajta laikusokra vadásznak, kedves kérdező. Átvernek és beetetnek a hazug marketingjükkel és a valótlan történeteikkel, aztán "hatékony önvédelem" címszó alatt csak használhatatlan koreográfiát tanítanak be, ami miatt hamis önbizalmad lesz, aztán az első komolyabb, éles utcai szituációban nagyon pórul jársz. Ne tedd ki magad ilyeneknek és pláne ne támogasd az ilyen ócska klubokat anyagilag azzal, hogy tagdíjat fizetsz.


A krav maga egyáltalán nem életszerű. Pont hogy tipikusan azok közé a stílusok közé tartozik, amik a legkevésbé készítenek fel önvédelmi helyzetre. Valódi önvédelmi helyzetre sajnos semmilyen stílus nem készít fel, pláne nem a krav maga. Szerencsére hazánk továbbra sem Mexikó, így jó eséllyel soha nem keveredsz majd tényleges, veszélyes utcai konfliktusba életed során, de ha mégis, akkor a krav magához hasonló pénzlehúzásoknak fogod a legkevésbé hasznát venni. Önvédelemre a taktikai eszközöket ajánlom, amennyiben tudod őket használni és vállalod az esetleges jogi következményeket (paprika spray, vipera, sokkoló, és a többi) vagy a futást, netán a megnyerő kommunikációs képességet (ami egyébként sokszor bejön, sokszor viszont nem).


Ezeket az "edzőm mondta, hogy volt egy srác, aki elvileg megvédte már magát tréning után az utcán krav magával, mert tréning után pont belekötöttek, és ő leverte őket" színtű bullshit meséket mellőzzük. A kókler edzők pont az ilyen típusú kitalált sztorikkal szokták magukhoz csalogatni a laikusokat. Az ilyen sztorik valóság tartalmát osszuk el kettővel, de inkább hárommal vagy néggyel. Én az ökölvívói pályafutásom előtt másfél évig jártam wing tsunozni. Ott a parasztvakító "mesterem" gyakorlatilag minden tréningen elmondta ugyanazokat a legendákat: amikor kezdő wing tsunos volt, akkor leszerelt egy késes tolvajt a vonaton, az egyik régi tanítványa egyszerre három részeg állatot is földre vitt a kocsmában, az egyik lány tanítványa kiütött egy kigyúrt kopasz támadót, és még reggelig tudnám sorolni ezeket a meg nem történt mítoszokat. Ezek a baromságok akkor kezdtek el gyanússá válni, amikor három hétig egy másik si-hingnek kellett megtartania a tréningeket, ugyanis az én edzőmet és annak unokatestvérét úgy megverték az egyik helyi szórakozóhelyen, hogy a sérüléseik miatt nem voltak képesek munkába állni. EZ NEM VICC!


2020 van! Az embernek már rengeteg lehetősége van, ha a küzdősportok felé orientálódik. Felejtsd el a krav magához hasonló becsapásokat és válassz a következő rendszerek közül: ökölvívás, thai box, savate, birkózás, judo, BJJ. 100%-os utcai önvédelmet ezen rendszerek edzésein sem fogsz tanulni, hiszen önvédelmi tapasztalatot sehol nem lehet szerezni. Azonban meg fogsz tanulni egy adott szabályrendszerben, egy adott stílus mentén bunyózni (hála a rendszeres sparringnek), fejlődni fog az állóképességed és a koordinációd, meg fog erősödni az izomzatod, jól fogod magad érezni, egészségesnek fogod magad érezni, sportos leszel. Kell ennél több?


#CHRILLEX

2020. jún. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


A küzdősportok távolabb állnak tőlem, gyerekkoromban kick-boxoltam 1 évig, elég is volt, és nem azért mert mindig elvertek, saját súlycsoportomban megnyertem egy területi versenyt vagy minek hívják mikor több megyéből de nem országos szintű bajnokságon vesznek részt a versenyzők. A wing-tsun-got magam is kipróbáltam számomra sem volt életszerű bár lehet sok év gyakorlással, normális edzővel és edzésekkel talán el lehet jutni egy bizonyos szintre. De amiatt sem hiszek már a wing-tsun-ban mert vagy 5 féle fajtája van, egyiket a másikról koppintják le. Lehet az eredeti vagyis az autentikus wing-chun hatásos volt, legalábbis a történet szerint de azóta eléggé felhígult az amit ilyen néven oktatnak. A kitartásommal, állóképességemmel nincs gond, több mint 13 évig szinte napi rendszerességgel jártam 6-7 km-eket futni, illetve 4 éve saját testsúlyos gyakorlatokat végzek szintén napi rendszerességgel. Viszont tudom hogy az erő, a kitartás magában még kevés hogy az ember meg tudja védeni magát. Azonban sosem voltam verekedős, agresszív típus, távol áll tőlem az erőszak ezért is gondoltam olyan önvédelmi rendszerre mint a krav-maga, ahol nem kell másokat szétütnöm vagy szétrugnom edzéseken de mégis használható technikákat tanulhatok.

2020. jún. 15. 15:51
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Néhány itteni felhasználónak van egy elmélete, miszerint a legócskább, leghitványabb stílust is lehet hatékonyan művelni. Eszerint az elmélet szerint egy wing tsunos is lehet olyan hatékony bunyós, mint egy ökölvívó, azonban ugyanazon hatékonysági fok eléréséhez egy ökölvívónak 3 évre van szüksége, egy wing tsunosnak pedig 20 évre. Nem tudom, én ebben az elméletben nem hiszek, mert nem gyakorlatias. Szerintem az ócska, hitvány stílusok 20 év gyakorlás után is azok maradnak, azalatt a 20 év alatt azonban nem okoznak annyi pozitív változást, mint amennyi negatívat. Inkább kerüld el őket!


Egyébként igen, az eredeti, Kínában is már csak nyomokban létező wing CHUNNAK sok-sok lebutított, színjátékká és átveréssé züllesztett verziója gyűrűzött be Európába és Amerikába. Csak Magyarországon meg lehet említeni többet. A leghíresebb, és legtöbbre vitt hamisítvány az ominózus wing TSUN, de létezik wing TZUN, ving csun, wihng cheun, pro one wing tchun, wyng tjun, és még rengeteget meg lehetne említeni. Nevetséges, harcművészetnek csúfolt reklámfogások ezek, semmi több. Félelmetes, hogy a mai világban, amikor már minden kisebb településen van box, thai box, birkózás vagy judo edzés, az emberek mégis a bóvli stílusok felé fordulnak. Ennyit számít a marketing! Hazánkban egyedül a Lo Man Kam féle wing chun az, amely a tréningjein lévő rendszeres sparringek miatt kecsegtet némi harci tudással, de ez sem állja meg a helyét a modern küzdősportokkal szemben, így nem ajánlom.


Nem létezik olyan, hogy önvédelmi rendszer, ugyanis reális önvédelmet nem lehet tanulni egy edzőteremben, kényelmes ruhában, védőfelszerelésekkel, steril körülmények között, még ökölvíváson vagy birkózáson sem. 1VS1 utcai bunyókban (amik ma már gyakorlatilag nem léteznek) TALÁN jól jöhetnek a küzdősportokon elsajátítható harci képességek, de a több támadó elleni, hátulról érkező, fegyveres konfliktusok esetén semmit sem érnek, már pedig ezek a gyakoribbak.


Maradj a hosszútáv futásnál és a saját testsúlyos edzésnél. Nincs is jobb, mint a kardio és az erősítés összhangja. Mellette táplálkozz egészségesen, kerüld a stresszt, ne dohányozz, és meg is van a healthy lifestyle. Ha pedig mégis a küzdősportok felé kacsintgatnál, akkor olyat válassz, amelynek tréningjein rendszeres a sparring. Az előző kommentemben már leírtam, melyeket javaslom.


#CHRILLEX

2020. jún. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2-es ha ez ennyire nem ér semmit akkor miért tanulják több országban is katonák, kommandósok és néhol még rendőrök is?
2022. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!