Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Állandóan "lekésem" a pozitív...

Állandóan "lekésem" a pozitív dolgokat másokkal, mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik a kérdés, de elmondom mire gondolok.

Főleg lányokkal fordul elő, de összességében bárkivel, akivel nem vagyok napi kapcsolatban, hogy ha találkozok és beszélek velük (ami alapból is elég ritka), akkor ott és akkor gyakorlatilag semmire nem vagyok használható beszélgetőpartner, tőmondatokban válaszolok, 3 szavas szókinccsel, alig kérdezek vissza, csak vigyorgok. A gond ezzel az hogy pár órával/nappal később, mikor a fejemben visszajátszom a beszélgetést, mindig felszínre tör hogy miket kellett volna mondanom kérdeznem, bevallanom, ilyesmi, amik pozitív hatást gyakorolhattak volna a kettőnk kapcsolatára.

Hogy konkrétumot is mondjak, legutóbb osztálytalálkozón beszélgettem egy korábbi lány osztálytársammal, akit nagyon bírok és többet érzek iránta mint barátság. És ő jött oda beszélgetni. Én meg nagy zavaromban csak igen-nem-köszi hasonló válaszokat reagáltam, meg sablon kérdéseket kérdeztem vissza, mint aki fogyatékos, és arra is lett volna egy nagy lehetőség hogy kettesben legyek vele de elszalasztottam, mert akkor és ott nem ismertem fel. El kellett volna hívnom valahová, el kellett volna neki mondani hogy szeretném jobban megismerni, ehelyett gépies válaszokat adtam, aztán elköszöntem és hazajöttem. Borzalmas érzés utólag.

Ez ellen mit lehet tenni, hogy élesebb legyek élőben, és ne 3 nap múlva jusson eszembe hogy mit kellett volna mondani, hanem akkor és ott amikor "helyzet van"?

Úgy utálom magam emiatt... :(

26/F



2022. okt. 16. 02:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne utáld magad!


Azért nem megy, mert nem csinálod elég sokat. Emiatt új és szokatlan neked, ezért jössz zavarba.


Gyakorolj, beszélgess minél többet emberekkel, szokd meg az ilyen helyzeteket, szerezz minél több tapasztalatot és menni fog!


Sok sikert!

2022. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hehehe, ismerős érzés.

Én is így vagyok ezzel.


Nem sokat tudsz ellene tenni.


Ilyen vagy és kész

2022. okt. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 ez a legkártékonyabb tanács, amit bárki adhat és a legnagyobb hiba így cselekedni.


Ha elfogadod és beletörődsz, hogy ilyen vagy, akkor ilyen is maradsz, meg sem próbálsz fejlődni. Ha dolgozol rajta, akkor fejlődni fogsz és nem maradsz ilyen. Biztosan nem egyik napról a másikra és lehet, hogy nem olyan mértékben fogsz megváltozni, mint szeretnél, de minél többet dolgozol rajta és minél jobb módszereket találsz hozzá, annál komolyabb változásokra vagy képes.

2022. okt. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!