Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Találkozok egy fiúval pénteken...

Találkozok egy fiúval pénteken suli után, mit mondjak otthon a szigorú szüleimnek, miért értem haza 1 vagy 2 órával később a suliból? 18/L

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, de nagyon szeretnek szemmel tartani a szüleim, nem engednének egyedül talizni vele. Előző első találkozásaimra is mindig kísért anyám, ez így már 18 évesen elég gáz lenne, de ha tudna a taliról, elkísérne megint.

A srác régebben a környéken lakott már egy messzebbi városban lakik, pénteken direkt ide utazik hogy tudjunk talizni.

20 éves a srác.



2022. nov. 9. 16:56
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
7%

Grt 10!


Nem hogy hazugságra buzdítod, de csalásra (lógásra) is... Micsoda jó példa! Nem tudom, hogy boldogulsz az életben, de az általad javasolt dolgok igencsak gerinctelenek, arról nem is beszélve, hogy később nagyon megütheti a bokáját velük...


Jobb hazudozni, mint korrekten odaállni az ügy mellé?!


Jellemző, ezért tart itt a világ... sok simliskedés!

2022. nov. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
0%
Találkozz csajjal inkább
2022. nov. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
85%

Nem kérsz előre engedélyt, mert akkor anyád elkísér, hanem ha nagyon jó "kislány" akarsz lenni, így 18 évesen, akkor írsz egy SMS-t, hogy

"Később megyek, mert összefutottam egy régi ismerőssel és kávézunk egyet. Ne aggódjatok!" és ennyi!

2022. nov. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
97%

#10 vagyok, nem buzdítom a kérdezőt semmilyen simliskedésre, én csak elmondom neki, hogy amikor én voltam 18 éves, mit tettem hasonló szituációban (amire a kérdése is irányult). Minthogy itt is sokan mondják, hogy már nagykorú, tehát felnőtt, el tudja dönteni, hogy megfogadja-e vagy sem.

Amúgy könnyű annak magas lóról beszélni, aki normális szülők mellett nőtt fel. Én akárhányszor őszinte voltam a szüleimmel, csak bajba kerültem érte és sosem az lett az eredménye, amire egy értelmes ember számítana. Így azért elég nehéz az egyenes utat követni, akárhogy is nézzük.

2022. nov. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
23%

A barátommal voltam. Elő fordul ez rendszeresen majd. 18 évesen jogom van a magánélethez, amit szeretném, ha tiszteletben tartanál. Ha nem akarsz hazugságba kényszeríteni, ill. nem akarod, megrontani a kapcsolatunkat, kezelj a koromhoz méltó módon. Ha problémád van azzal, hogy felnőttem, javaslom, hogy menj pszichológushoz. Előfordul, hogy tovább is távol maradok, netán nem is alszok itthon. Ha nem gátolsz, stb. akkor szólok előre, hogy mikorra várjatok, vagy ne várjatok, ha tudom előre, de ha nem akkor olyan helyzet alakulna ki, amiben mindannyian csak rosszul járnánk.


Persze nem ilyen töményen egyszerre, attól függ, hogy hogy reagál.

2022. nov. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
58%

Van a facebookon egy tök jó filmes csoport, ahol pszichológiailag érdekes témájú filmeket lehet kérni.


Tedd fel a kérdést, hogy milyen filmeket tudnának ajánlani ebben a témakörben (túlzott szülői szigor, korlátozás, önállósodás akadályozása, stb.) Ha úgy érzed, hogy félsz, hogy a neved miatt kellemetlen helyzetbe kerülsz, hátha ismerős is van a csoportban, mert többezres csoportról van szó, kérheted az admint, hogy anonim kérésként ő posztolja. (Jóváhagyása nélkül eleve nem is megy ki egy poszt sem.)


Aztán érdemes lenne egy-két ilyen filmet velük együtt megnézni. Rengeteg ötletre számíthatsz, tényleg sok javaslatot szoktak adni, fantasztikus csoport, az adminnak köszönhetően. Szóval tudsz miből válogatni, és lehet, hogy néhány film után nekik is leesik a tantusz, főleg ha beszélgettek a filmmel kapcsolatosan később.

Lehet, hogy egy kis puhítás előbb hasznosabb lenne a nyílt szembeszegüléssel. Talán maguktól is rájönnek, hogy nem olyan jó, amit csinálnak.


ill. ha kontrollmánia van, akkor arra is kérhetsz filmet, érdemes leírni a helyzetet pár szóban, vagy megírni az adminnak a pontos helyzetet, és megkérni őt, hogy fogalmazzon meg ő egy kérést. Nem mondom, hogy két percen belül kikerül a poszt, de egy napon belül azért várható.

2022. nov. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsodat! Kedves utolsó! Amugy mindenkinek köszönöm!(:
2022. nov. 9. 18:55
 18/65 anonim ***** válasza:
58%

Szívesen. Jaj, a csoport linkjét lehagytam! Tessék!

[link]


Amúgy Bihari Viki videóit is ajánlom görgess, találsz köztük neked valót [link]


Egyébként nem szimpla túlzott szülői szigor a gond, hanem az is, hogy nem ismerik el a felnőtté válásodat, gyerekként kezelnek, korlátoznak...


Meg kell tanulnod kialakítani a határaidat, és megvédeni azt.

2022. nov. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2022. nov. 10. 07:37
 20/65 A kérdező kommentje:
Végülis azt találtam ki, hogy azt mondom bent kellett maradnom tovább a suliban mert ott kellet maradni szemétszedésen és utána még beszélt velünk az osztályfőnök valami kirándulásról, mert hamarosan megyünk valahova kirándulni.
2022. nov. 10. 07:39
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!