Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Rettenetesen unalmas ember...

Rettenetesen unalmas ember vagyok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Introvertált személyiségű egyetemista lány vagyok. Alapból kedves, segítőkész igyekszek lenni a többi emberrel, de mivel borzalmasan unalmas vagyok, végül mindig mindenki eltávolodik tőlem és egyedül maradok. Eleinte tök jól elbeszélgetek bárkivel, aztán meg már csak olyan kényszeres az egész, jön a kínos csend, aztán meg senki nem keresi a társaságom. Lazán hülyéskedni/kötekedni senkivel sem tudok, sokszor megkaptam mar, hogy olyan komoly vagyok. Hiába van több dolog is ami érdekel az életben, például az egyetemen is nagyon szeretem a szakom,így is olyan üresnek, unalmasnak érzem magam. Megvagyok egyedül is éppen, csak olyan idegesítő, hogy ezért nincsenek barátaim, mert idővel senki nem érdeklődik irántam. Van barátom, de attól tartok ő is el fog hagyni emiatt, mert sokszor vele se tudok miről beszélgetni, csak úgy vagyunk. Valószínűleg az introvertáltságomól eredhet ez, de a személyiségemen meg nem tudok változtatni. Ha valaki csak együtt érezni tud velem, már az is nagyon jól esik. 😕

2022. nov. 14. 07:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Vannak hobbijaid? Mi érdekel?
2022. nov. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%

"jön a kínos csend"

. Nekem gyanús, hogy Te sem annyira veszed észre a másikban, mi az ami érdekes lehet, ami mentén tudnál tőle kérdezni.

Esetleg lehet, hogy eleve rosszul tálalod magadat, amik érdekelne, és egy idő után elmegy az emberek kedve attól, hogy érdeklődjenek.

2022. nov. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
19%
Altalaba az ilyen emberek merevebbek, onbizalomhianyosak, megfelelesi kenyszerrel kuzdenek stb. A legtobb ember kinovi
2022. nov. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
3# hát igen, korábban sokat szenvedtem az önbizalomhiany miatt. Már jobb a helyzet, de azért még vannak nyomai..
2022. nov. 14. 08:36
 5/19 A kérdező kommentje:
#1 úgy igazan hobbim nincs, mostanában nem is nagyon lenne rá időm a tanulás mellett. Érdekelnek az idegen nyelvek, már van 2 nyelvbol nyelvvizsgám, de még szeretnék tobbet, az öltözködés, szépségápolás, a lakberendezés érdekel. Jogi területen tanulok, és mint említettem, az is érdekel.
2022. nov. 14. 08:49
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

De tudsz változtatni a személyiségeden. A pszichoterápia képes erre. Agyi képalkotó berendezésekkel bizonyítva is van.

Önismeret, önbizalomhiány, traumafeldolgozás, honnan ered a szorongásod, mind mind fel lehet térképezni.

2022. nov. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
Ha bekövetkezik az a bizonyos kínos 2-3 perces néma csend, csak törd meg az örökzöld időjárás témával :D a comolu nimbusok engem még sosem hagytak cserben.
2022. nov. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
2# persze, valószínűleg velem is baj van,csak azért az kicsit zavaró, hogy egyik nap beszelgetek pár csoporttarssal a suliban, másnak a buszmegállóban meg már meg sem ismernek😅
2022. nov. 14. 09:00
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Ezek a tulajdonságok sok emberben megtalálhatóak, ettől még nem leszel unalmas, csak önbizalomhiányod van, ha ezt gondolod. Hozzád hasonló emberekre kellene rátalálnod, vagy ha még szerencsésebb vagy, megpróbálhatod extrovertáltakkal is az ismerkedést (már ha nem vagy túlzottan batortalan) és ha rátaláltál a megfelelő személyre idővel te is bátrabb leszel és fejlődnek a szociális képességeid, jobban el tudsz majd lazulni esetleg "hülyéskedni", de elsősorban az önbizalmadat kellene fejleszteni.
2022. nov. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%
Ha kínos csendek vannak, akkor nem te vagy unalmas, hanem mindketten azok vagytok. :D
2022. nov. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!