Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ki mit tenne olyan helyzetben,...

Ki mit tenne olyan helyzetben, amikor az embert alaptalanul vádolják egy közösségben és számkivetetté válik, de elköltözni nem tud?

Figyelt kérdés

Megnéztem a "Vadászat" című 2012-es dán filmet, és egyből eszembe jutott az a személyes élményem, ami még általános iskolában történt meg velem:


Volt egy legjobb barátom, akivel már elsős korom óta olyanok voltunk, mint a zsák meg a foltja.

Egész normálisan telt az életünk 13 éves korunkig, amikor ő lázadni kezdett, és valamiért festéket szerzett tőlünk. Egyik nap együtt bandáztunk szokás szerint, bicikliztünk a faluban, amikor összefestette az egyik buszmegállót, az önkormányzat falát, és az orvosi rendelő lépcsőjét.

Én nem láttam amikor csinálta, csak azt, hogy előjött az épület mögül és volt ott a festék a kezében. Aztán hirtelen lelépett, engem ott hagyott a festékekkel együtt, amikor a falubeli többi gyerek pont arra jött.

Ők elmondták a szüleiknek, hogy engem ott találtak az összefestett önkormányzat előtt, a festékek is ott voltak nem messze.

A szülők szóltak a polgármesternek, a polgármester a rendőrségre és így tovább és így tovább.

Senki nem hitte el, hogy nem én voltam. Még a saját szüleim is elhitték azokat, amiket a faluban mondtak rólam.

Saját zsebpénzemből kellett kifizetni a kártalanítást (legalábbis egy részét), és amikor a falugondnok felügyelete alatt lefestettem a buszmegállót az eredeti színére, akkor a falubeli gyerekek odajöttek biciklivel, kinevettek, csúfoltak és megdobáltak engem.


Iskolában akkor kezdtem a 7. osztályt. Egészen ballagásig bántott a többi gyerek, szekáltak, gúnyolódtak, kiközösítettek.


A legjobb barátom, akivel már 7 éve minden nap találkoztunk, eltűnt az életemből egyik napról a másikra. Amikor a szüleihez elmentem, hogy itthon van-e, akkor az apja páros lábbal rúgott ki az udvarukról, miszerint ne merészeljek mégegyszer átmenni hozzájuk, mert rossz hatással vagyok a gyerekükre.


Középiskolában tiszta lappal indítottam, olyan suliba mentem, ahová egy falubeli gyerek sem jelentkezett. Senkit sem ismertem és ez volt benne a jó. Sok barátom lett ott.


Most lesz 15 éves általános iskolás ballasági találkozó. A többiek csináltak egy közös csoportot, ahol most azon megy a diskurzus, hogy kinek melyik nap lenne a megfelelő.

Engem valahogy nem tudnak érdekelni. 2 éven keresztül megszégyenítettek, pokollá tették az életem, amíg a faluban laktam (az eset után még 5 évig), konkrétan nem mertem kimenni az utcára suli után, mert mindenki úgy nézett rám, mint a véres rongyra. Amikor 18 évesen belköltöztem a megyeszékhelyre onnantól úgy éreztem szabad vagyok.


Ti el tudnátok viselni az ilyet?


2022. nov. 21. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
25%

Nem! Mindig halas vagyok,h budapesti vagyok!! Itt ilyen nincs.


A falvak elhetetlenek.

2022. nov. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
100%

Én csendben meghúzódva vártam, hogy elhúzhassak.

Általános iskolában a padtársam lopós volt. Kezdte apróságokkal, majd kisebb-nagyobb pénzösszegekkel, lopott tőlem is és más gyerekektől is. Mivel ő jó családból származott, én meg csóró voltam, gondolt egyet és elkezdte rám terelni a gyanút, pl. a saját pénzét vagy egyéb drágább holmit, ami nekem nem volt, berakta a táskámba, majd jajongani kezdett hogy neki eltűnt a cucca. Átkutattak mindenkit és persze nálam találták meg. Hamarosan már a budira is vittem a táskámat és a kabátomat, hogy ne fordulhasson elő ilyen de már mindegy volt, mindenki azt hitte, hogy én lopok. Vagy 2 évig lapult a padtársam csendben, mivel nem fért hozzá a cuccaimhoz, nem tudott lopást kenni rám, de nyolcadikban nem bírta ki, ellopta az osztálytársunk akkor menőnek számító telefonját. Persze azonnal terjeszteni kezdte, hogy biztos én voltam de bemérték a telefont az egyik rokonánál és lebukott. Elvileg vallott akkor a többi lopásáról is de nekem már visszamenőleg senki sem mondta, hogy bocs amiért tolvajnak hittünk.

2022. nov. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 attól mert budapesti vagy, még van egy osztály ahová jársz és h-p 07-15 óráig bántanak, vagy kirekesztenek...



#2 Metionin, ezt nem is tudtam rólad.sajnalom. veled úgy tudom sok rossz dolog történt már életedben. mostanra viszont sikeres ember lettél, míg az akkori környezeted a felét sem tudná elérni annak amit te elértél. Ez jusson eszedbe.

Köszönöm válaszod :)

2022. nov. 21. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!