Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miként váltsa meg magát a...

Sándorjános kérdése:

Miként váltsa meg magát a falu rossza?

Figyelt kérdés

Az általános iskola borzalmas volt. Még depresszióba is estem (öngyilkosság fontolgatása). Ez alatt a 6-7 év alatt végül arrogáns lettem, visszahúzódó, mondhatni művészlélek (mert akinek nincs kapcsolata az emberekkel, az valamilyen pótcselekvést végez - ez nállam a rajzolásban, versféleségek megírásában tetőzött be). Így lassan elválasztottam a lényem a világ által belémvésett szerencsétlentől, és még, ha el is menekültem a falu elől, nem tartottam senkivel sem kapcsolatot 4 éven át, amíg elvégeztem a középiskolát, akkor sem vagyok képes belenyugodni, hogy akik régen ellenségeim voltak, azok most is kiröhögnek, hülyére vesznek, izmoskodnak, mintha érdem lenne engem heccelni, próbálnak megfélemlíteni. A legborzasztóbb mégis az, hogy valami aura vesz körbe és azok is gúnyolódnak rajtam, kivetnek maguk közűl, akikkel korábban egy szót se váltottam, konfliktusom meg pláne nem volt. És minden sértésen, amit most kapok - már érettebb fejjel - elvárják, hogy nevessek rajta, hogy megalázzam magam, mintha elismerném, hogy tényleg én vagyok az utolsó senki a világon, és nekik volt igazuk. Próbálok mindenkivel jó viszonyba lenni, segíteni ahol tudok, de érdemes-e olyanokon, akik ezek után se fognak (valószínűleg) semmibe se venni, maximum jó vagyok, ha nincs más, esetleg úgy kezelnem, mint egy csicskást, akit bármien segítséggel le lehet húzni? El kéne költöznöm, hogy az legyek, aki igazán vagyok, vagy küszködjek olyan fejlődésképtelen emberekkel, akik 4 év alatt nem tudták felérni ésszel, hogy képes vagyok változni (Tehát én változtam ők pedig nem?). Ez esetben, ha nyitnom kéne a falu felé, hogy tegyem, hogy elismerjenek, hogy ne legyek megbéllyegezve?

- Egy idézettel zárnám:


"Talán én is Pest vagyok...

Pest a pestiségem.

Pest,hogy rég Pesten lakok,

s nem lettem pesti mégsem."



2013. aug. 20. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztosan azért van ez, mert nem hiszik el, hogy megváltoztál... vagy nem elég szembetűnő..


Ilyenkor azt kell tenni, hogy odamész a hangadóhoz, akit a vezérnek gondolsz a gúnyolódok között és kétszer pofánb@@szod, de úgy hogy s3ggre csücsüljön.. Persze elég egyszer is, ha jól eltalálod..


Garantálom, hogy utána senki sem fog többet gúnyolódni rajtad.

2013. aug. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na igen, ez az "édesapám mondta, hogy legyek tökös és..." kategória, de ahogy az ilyen pillanatoknak általánosban meg voltak a következményei: Igazgatói szobába vittek a másikkal és persze, hogy én voltam a kezdeményező. A barátai meg nem dobják fel, akik többen vannak és ugye a sok szemtanú, ha mind ellenem vall nem sok esélyem van.

Ugyan így, ha most ökölre megyek, abból csak rendőrségi ügy lesz. Az ellenségem barátai sem fognak jobban szeretni, még ha jogosan is töröm be cimborájuk arcát.

2013. aug. 20. 22:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mondjuk kezd azzal, hogy lejjebb veszel magadból. Például, hogy egy gyakoris kérdés leírásába nem másolsz bele idézeteket.

Másrészt, szerintem kicsit komolyan veszed magadat, és mindent, ami körülötted zajlik. Ez csak ártalmatlan viccelődés, és te úgy veszed, hogy megbélyegzett, és kitaszított vagy, ahelyett, hogy egy kicsit elengednéd magadat, és megpróbálnál tényleg kedves lenni velük. Igen, akit évekig csesztettek, azt nem fogják rögtön befogadni, de ha már viccelődnek vele, az jónak számít.

De ha olyan nagy művészlélek vagy, még lehet, hogy egy nagyvárosban jobban ki is tudnál teljesedni, szóval én a költözést javaslom.

Főiskolára nem mész?

2013. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Öreg ez nem úgy megy ám, hogy kedvességből viccelődnek, hanem szinte érzik rajta, hogy lenéznek és bármennyire is csak a barátaik előtt vágnak fel vele "poénból", hogy régi gúnynéven szólítanak, (mintha nem tudnák mi a nevem) akkor is tudják, hogy ez nekem nem tetszik. Ha tetsződne, hogy gúnynéven hívnak, hogy olyan megjegyzéseket tesznek rám a multam alapján, amik vagy nem voltak igazak már régen sem, vagy már nem jellemzőek rám (mert kinőttem belőlük), akkor megint csak belebújnék ebbe a szerencsétlen szerepbe. Tudnék én nevetni rajta, ha tudnám, hogy ismernek és, hogy nem gondolnak rosszat rólam, de aki felől csak rosszat hallanak azokra nem tudnak felületes ismeretek után barátian tekinteni. Így csak egy ismeretlennel viccelődnek, akiről annyit tudnak, hogy így, meg úgy balfék, meg idióta, hiszen csak ezt hallották felőlem másoktól. Persze elismerem, nem vagyok tökéletes és, hogy volt pillanat, amiért megérdemeltem a rossz bánásmódot, de ahogy túlléptem ezeken a hibáimon úgy ők is túlléphetnének rajta, hogy egyszer elkövettem, hiszen ez megesik, hogy valaki megsért valakit akarva, vagy akaratlanul. Csak ilyen számú sértés mellett nem feltételezhetem, hogy engem is csak úgy véletlen bántanak meg, hanem szándékos.

Igen, a művészeti pályát választottam (tanáraim javaslatára, és máshoz soha nem értettem, csak ahoz, amit szerettem csinálni) és gondolkodok főiskolában valahol messze. Viszont ha megkérdezik, hogy hol lakom egyszerűen nem tudok mást mondani, csak, hogy a falumban. - Még ha az időm nagyobb részét városban töltöm tanulással, vagy melóval. -

A középiskolában jó viszonyban voltam az osztálytársaimmal, mert amikor csak volt rá pillanat próbáltam "rendes" lenni, de ők se ismernek el, csak én voltam, aki mindíg kéznél van, ha jön a baj, vagy valakinek szüksége van valamire (ennek ellenére ők se feltétlen fordulnak hozzám, mert attól, hogy támogatom őket még nem lettem jobb barátuk, csak hasznosabb). Segíteni szeretnék, de akihez nem szívesen fordulnak, az nem is tehet sokat. Ha meg elkezdem magam reklámozni, hogy segítőkész vagyok, akkor bezzeg elkezdenek hívogatni, de szivességből jövő munkától nem lakok jól, és nem terem pénz se tandíjra, elismerést se feltétlen hoz (hanem olyan emberré tesz, akit bármikor le lehet húzni bármilyen szivességgel. Konkrétan csicskává)


Az az idézet (AkkezdetPhiai zeneszámból) meg annyira rápasszol arra az állapotra, amiben vagyok, hogy szinte aki el sem olvassa a szöveget is tudja, miről van szó, így gondoltam érdemesnek a kiírásra.


KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!

2013. aug. 21. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!