Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi értelme az életnek? (Kifejtős)

Mi értelme az életnek? (Kifejtős)

Figyelt kérdés

Megszületünk felnövünk, meghalunk. Alap dolgok ezek.

A felelőtlenünk 97%-át szaros munkával töltjük, hogy a multik piramiscsúcsán ülő pszichopata cégvezér, egyre többet keressen, egyre több mindene legyen, míg minket kizsigerel az állam, meg a kamu inflációk. Ilyen nincs, ami most van, ezeket gerjesztik.

De még ha nem is így lenne, akkor sem tudnám magam túltenni azon, hogy minden a növekedésről szól. Még többet és még többet, szalag mellett a gyárban, komputer mellett az irodában, tőzsdén és a supermarketekben is. Minden növekszik, egy zárt rendszerben. Akinek pénze van miért nem egy élhetőbb rendszer kialakításán dolgozik?

Miért nem tudunk normálisan É L N I !? - miért kell állandóan robotolni?

Más nem unka már ezt? Egyfolytában felkelni utazni dolgozni utazni aludni és elölről! Más nem látja ezt hogy ez nem vezet sehova?

Szerintem már nagyon unalmas. Jártamban keltemben ezeken agyalok. Mennyivel boldogabb lenne az élet munka nélkül!

Mellesleg hiába alszok el korán 10-12 órát lemondva szabadidőmről, napról napra fáradtam vagyok.

Unom az egészet, ezt a fszságot amit életnek hívnak...

Mi értelme?



2022. dec. 20. 18:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
15%
Pontosan, ezért pusztuljon is ki az emberi faj, mert ide juttattuk, ide születsz, és nincs egy talpalatnyi földed, bármit megeszel, lopsz,a fűtésről nem beszélek...
2022. dec. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
66%
Erre a kérdésre a választ a spiritualitás nélkül soha nem fogod megtalálni.
2022. dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
45%

Kedves kérdező... neked lényegében minden körítéstől lepucolva az a bajod hogy gyűlölsz, rühellsz dolgozni. Semmi más.


Amúgy megértelek mert én is xd

2022. dec. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
50%

Én kb. 25 éve dolgozom, jó pár cégnél megfordultam és több nagyon eltérő szakmában is dolgoztam. Volt időszak, hogy akár 2-3 helyen is dolgoztam párhuzamosan. Voltam vállalkozó, bolti eladó, beosztott, fizikai munkás, irodai alkalmazott, szellemi foglalkozású és középvezető is.

Sok féle emberrel dolgoztam együtt, de a munkáim többségét szerettem, kimondottan élvezettel csináltam. Nem mondom, hogy évekig ugyanott ugyanazt csinálni nem volt egy idő után unalmas, ezért is váltottam többször.

Volt persze, hogy nap végére, egy hajtósabb időszakban, vagy egy idióta beszólása miatt átmenetileg épp utáltam, de mindig minden munkámat szerettem. Mindössze 1-2 igazán problémásabb helyzet volt, amikor szívóztak, vagy komolyabb konfliktus volt, azokat meg hamar otthagytam és nem is bántam meg a váltást.

Nem mindig voltam teljesen a magam ura abban, hogy mikor és mennyit akarok dolgozni, de azért mindig volt valamennyi beleszólásom, hogy mikor és milyen rendben akarok dolgozni. Amire nagyon akartam, arra mindig sikerült időt találnom. Volt, hogy a főállásomban kértem úgy a műszakok beosztását, hogy el tudjak menni mellette maszekolni máshova, vagy épp szórakozni, nyaralni. Volt hogy a munkahelyi szabadságokkal, meg a hosszú hétvégékkel sakkoztam addig, míg kijöttek a nyaralások, de olyan is volt, hogy túlórákkal, plussz feladatokkal gyűjtöttem extra szabad napokat, hogy ne a szabadság keret terhére kelljen utaznom. Ma meg már szinte teljesen én osztom be a munkámat, akkor dolgozok, amikor akarok és még jól meg is élek olyan munkából, amit szívesen csinálok. Mostanában egyre inkább az szokott nyomasztani, hogy túl sok a szabadidőm és már a GYK-t is kezdem unni, így lehet, hogy több munka után kéne néznem, hogy jobban lekösse a figyelem és az időmet.


Ha te ennyire utálod a munkát, akkor érdemes lenne tovább képezned magad, hogy jobb, könnyebben kedvelhető munkád legyen, amiből jobban meg tudsz élni és akkor szabadabban élhetnél. Alkalmazottként nehezebb igazán jól keresni és még sok szabadidővel is rendelkezni. Vállalkozóként nagyobb a szabadság, de a munka teher még nagyobb vele, hogy olyan szintre fel tudd építeni az üzletet, hogy neked már ne kelljen benne dolgozni. De nem lehetetlen. Ha elég okos és ügyes vagy, illetve a szükséges képességeket sikerül elsajátítanod, akkor akár sokszorosát is megkeresheted, mint bármilyen cégnél alkalmazottként.


Ha csak szenvedsz és panaszkodsz miatta, attól biztosan nem fog változni a helyzeted. Ha a problémák helyett a lehetőségeket és a megoldásokat keresed, akkor sikerülhet fordítanod a helyzeteden. Így talán jobban élvezheted az életed és a munkádat is.

2022. dec. 23. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!