Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire gáz, ha otthon...

Mennyire gáz, ha otthon maradok most egyedül szilveszterkor és nem csinálok semmit? (külföldön vagyok) (bővebben lent) Pár órán belül döntenem kéne.

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom, a legtöbb barátom otthon van magyarországon. Olyan igazán tartós bizalmi kapcsolatom itt még 6 hónap alatt sem alakult még ki. Magyarokkal meg eleve nem nagyon keresem a kapcsolatot, mert sok rosszat hallottam, meg nagy a képmutatás.


Van egy két buli, meg biztos a városban simán ha az utcára kimegyek jó a hangulat, de egyedül ezt nem élem. Hívtak egy két eseményre meg mutattak néhányat de nem ismerek senkit, senki sem "vár rám" ott konkrétan, teljesen ismeretlen emberek, teljesen random hangulat.


A legutóbbi szilveszterem magyarországon volt egy vidéki városban a legjobb barátaimmal az felejthetetlen volt. Most itt úgy állok hozzá, hogy ezt nem élem. Nem akarok random bulikra elmenni, nem akarok random emberekkel főleg külföldiekkel arcoskodni az utcán meg ki tudja mi vár rám, a kosz, a sok részeg társaság akik jönnek mennek ordibálnak, dobálják a nyakamba a petárdákat gondolom az épületekből, nem akarom ezt.


Van fent a hegyekben egy kis hegymászós sportcsapat buli amit egy mászós ismerősöm javasolt, nincs messze, 1-2 óra busszal, oda még el tudnék menni, de az ismerősömet is csak egyszer láttam (nem ismerem) és ott sem ismerek senkit és megint az, hogy idegen emberekkel kell ott arcoskodni.


Én ezt most nem élem, nem akarom, erőltetni sem akarom, inkább otthon maradok, pár óra és vége lesz az őrületnek. Ki mit javasol?


Egyébként valenciában vagyok. Lesz tüzijáték a tengerparton stb. De mondom, egyedül, tömeges egyedüllétben ezt nem élem, az teljesen orosz rulett, hogy találok-e random egy jó társaságot. Az is, hogy nem csak azért nem küldenek el a francba, hogy ne rontsák el az ünnepet, a hegyekben meg ott nyomorogni ismeretlen emberekkel egy kis menedékházban megint nem tetsző program.


2022. dec. 31. 14:31
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Tudod, ez a "hívtak egy két bulira" ez kb annyit jelent, hogy ilyen utcán 2 mondat beszélgetés után külföldi megadja a facebookját, rákérdeztem tud-e valamit és belinkeltek néhány random eventet. Ez se nem azt jelenti, hogy egy ilyen kapcsolat megbízható, azt sem, hogy egyenértékű az 5-10 éve ismert barátaimmal. Nem hiszem, hogy most szilveszterkor kell kapcsolatot építenem amikor nincs is ehhez kedvem és mondom, egy nagyon rossz élménnyel is távozhatok és kezdhetem a munkát jövő héten és szeretném inkább nyugodtan letudni itthon.
2022. dec. 31. 14:34
 2/26 A kérdező kommentje:

De ugye ha meg nem megyek sehova akkor meg azon fogok őrlődni, hogy ugyan miért nem mentem el, lehet hogy a valenciai tengerpartról egy yachton kötöttem volna ki és onnan néztük volna a tüzijátékot stb. Amúgy meg akitől bérelem az ingatlant az ismer is yachtos embereket, de az a gennyláda nem hív soha sehova, benézi, hogy magyar vagyok. Nagyon rosszul esik.


Szóval tényleg, irtó gáz az egész. Hiányoznak a barátaim és nem akarom erőltetni, de ugyanakkor meg ott van az az érzés, hogy kimaradok valamiből.

2022. dec. 31. 14:36
 3/26 A kérdező kommentje:

Az is rosszul esett, hogy ráírtam 1-2 emberre akiket valamilyen szinten a barátaimnak tudtam (külföldiek persze, nem magyarok) és vagy nem válaszol, vagy valami kamu indokkal ráz le, hogy dolgozik az újévkor. (ami hihető, de nem hiszem el)

Nem ez a lényeg. Hanem az alap kérdés, hogy ki mit gondol. Maradjak otthon inkább? Ne erőltessem? Nehogy valami negatív élménnyel távozzak? Az otthoni magyarországi barátaimmal mindig garantált volt, hogy jó élménnyel távozok.

2022. dec. 31. 14:38
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted mi a negatívabb? Ha otthon egyedül "bulizol", vagy kimozdulsz valamerre?
2022. dec. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%
Ha nyugodtan szeretnéd tölteni a szilvesztert akkor jó otthon, de ha bulizni szeretnél akkor menj el!
2022. dec. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Szerintem negatívabb az, hogy ha elvárásokkal megyek ki és a nagy számok törvénye alapján sorra nem fog teljesülni. Aztán azon veszem magam, hogy a petárda bombázások közepette próbálok a magas épületek között hazajutni. Nem lesz jó.

Ilyenkor lenne jó felkerülni egy yachtra egy társasággal, vagy valami, de valencia annyira turistás terület, hogy semmi true-ba nem lehet belefutni, itt minden a pénz és minden a turizmusra épül, ha tele lennék. Akkor más lenne. Bérelnék egy ferrarit, felvennék 5 jó csajt, kibérelnék egy yachtot és az enyém lenne az éjszaka. De az a helyzet, hogy én csak egy vendégmunkás vagyok itt, így meg mondjuk 50 euroval a zsebemben (amit erre szánnék reálisan) nem fogom magam jól érezni. Mert azt fogom észrevenni, hogy ugyanazon a kutyasz@ros utcán kavargok ahol minden nap és zavarodottan keresek egy társaságot akikhez csapódhatok mint egy kéregető a blaha lujza téren. Nem lesz jó.


A hegyi cucc meg megint az, hogy bezárva lenni idegenekkel, kérdezgetnek, beszélgetnek amiből egy szót nem értek spanyolul, aztán megiszunk egy pohár pezsgőt és tömegnyomor alvás hálózsákban. Nem. Nem jó egyik sem.

2022. dec. 31. 14:53
 7/26 anonim ***** válasza:
Ha hívtak, akkor miért nem velük próbálkozol?
2022. dec. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Tegnap még mentőövnek gondoltam, hogy kiveszek egy szállodai szobát. De a mai napra már tegnap is 500 euro körül voltak a szoba árak a legolcsóbb helyeken is. Nem viccelek. Tele van az összes szálloda.
2022. dec. 31. 14:54
 9/26 A kérdező kommentje:

Ha hívtak, akkor miért nem velük próbálkozol?


Mert nem hívtak csak én kérdeztem, hogy tudnak-e valamit. A kutya nem hív sehova. Ez meg hogy megkérdezem tudnak-e valamit már eleve erőltetetten kezdődik.

2022. dec. 31. 14:55
 10/26 A kérdező kommentje:
Most nézem a yacht clubba magam is elmehetnék. 100 euro a jegy. 40 ezer forint. ennyit meg nekem nem ér meg az a baj. Meg ezt már napokkal előtte meg kellett volna venni stb.
2022. dec. 31. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!