Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Frissen Budapestre költözött...

Frissen Budapestre költözött fiatalként ki merre indulna szocializálódni?

Figyelt kérdés

Nincsen semmilyen ismerősöm Budapesten, de szeretnék ezen változtatni.


Napirendem:

7:00-tól 16:00-ig munka hétfőtől péntekig.


Szeretek:

-Túrázni

-edzeni

-természettudományok, pszichológia, társadalomtudományok témáiban beszélgetni.


Nem szeretek:

-táncolni

-koncertre menni

-gamelni


Az a probléma, hogy túrázni a 20-25 évesek nem szeretnek. Ma is, túráztam 18 km-t és talán csak egyetlen párban járó korombeli páros jött velem szembe.

Mindenki más idős vagy kiscsaládos.

Fb túracsoportokban sincsenek korombeliek. Próbáltam egyszer kifejezettem korombeliekkel túrát összehozni, a legfiatalabb jelentkező is 5 évvel idősebb volt nálam.


Edzőteremben meg annyira semmi közös pontom nincs az edzésen kívül másokkal. Meg amúgy, oda nem beszélgetni jár senki se. Leedzi mindenki a kitűzött szériaszámot és megy haza.

Az edzőterem 70%-a amúgy is külföldi akikkel nem tudnék trécselni.


A beszélgetős érdeklődéseim meg olyanok, hogy ahhoz kéne elsőnek társaság 😅


Ötletek?

Hasonló sztorik?


Légyszi, amiket írtam hogy nem szeretem, azokat ne ajánljátok. Próbáltam mindet, nem fognak meg.



2023. jan. 7. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2023. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nézegettem már. Most amúgy nagyon nyugger leszek, de nem látom miért jó a reddit 😅

De ez offtopic, csak eszembe jutott. De köszi

2023. jan. 7. 22:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Én itt a gyakorin kezdtem társaságot verbuválni magamnak, és nekem teljesen jól bevált 🙂 3 év fővárosi élet után, az itteni baráti köröm 80-90 százaléka gyakoris ember, a maradékot pedig vagy a munkahelyeimen, vagy pedig koncerteken ismertem meg.
2023. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 5 év korkülönbségen ne akadj fenn (de igazából azt mondanám, hogy 10 évig simán oké, ha a élethelyzetetek közös. azaz pl mindketten dolgoztok, vagy tanultok stb). amúgy szerintem facebookon nézelődj felfoghatatlanul sok program van budapesten és facebook erre jó, hogy értesülni eseményekről. iratkozz be adott témájú csoportokba, like-olj intézményeket, szervezőket. menj el egyedül is a programokra amik tényleg érdekelnek.
2023. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Na ezaz hogy feltúrtam már a facebook összes magyar nyelvű szabadidős csoportját de olyan unalmas programok vannak csak.


A budapesti események 90%-a annyi hogy valami random belvárosi szórakozóhelyen valami életemben először hallott DJ lép fel... vagy random garászbanda.


Az ilyesmik engem nem érdekelnek.


Néha megyek társasjáték estekre de annyira nem korosztályom a domináns ezeken. Kicsit unalmas már azon viccelődni hogy "haha, pofátlanul fiatal vagyok".

Jókat lehet társasozni persze 35-40 éves emberekkel is, de nem leszünk barátok, meg ilyesmi.

2023. jan. 7. 22:20
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#5 rengeteg előadás is van minden témában. ha tudomány érdekel ilyen intézményeket kövess be, meg egyetemi csoportokba lépj be a témában pl. de túrás csoportokba ki is írhatod, hogy 25-ig keresel társakat.


jah még egy tipp: valami önkénteskedés.

2023. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

"Most amúgy nagyon nyugger leszek, de nem látom miért jó a reddit"

Meg is válaszoltad a saját kérdésedet, azért jó, mert azt idősek (itthon legalábbis) nem nagyon használják. Magyarán korodbeliekkel tudsz eljárkálni. Nekem az egyik szaktársam pl ott jött össze a párjával, szóval remek lehetőség nem csak barátkozni.


Facebookon nem nagyon vannak már a fiatalok jelen, mármint nem olyan aktívak vagy csak zárt messenger csoportokat használnak, ahova pl egyetemen vették be őket valami xy ember által. Ha korodbeliekkel szeretnél bármilyen programot, ami nem ivászat, akkor regisztrálj redditre és nézelődj, mert facebook már borzasztó egy fertő és az idősek használják, instán nincsenek ilyen csoportok, snapchat/tiktok meg megint nem erre való. Tehát hozzád hasonlóan gondolkodó korodbelieket redditen találsz legnagyobb eséllyel, hiába hangzik ez furán.

Amúgy nem csak infósok használják, pl akit említettem haverom, neki onnan redditről megismert párja fotós.

2023. jan. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát megmondom az őszintét: nekem a magyar reddit abból a 4 napnyi regisztrációmból egy ilyen "fujjogunk a magyar belpolitikán, kicsit nemzetközi hírekről is dumálunk és hisztizünk az aktuális társadslmi hisztin" feelingű volt.

Semmi közösségalkotót nem éreztem benne.


Az ilyen oldalak pedig nem érdekelnek, akár 25 évesekkel akár 60 évesekkel van tele.


Amúgy elég gáznak tartom ezt a birkaszellem vezérelte gondolkodást hogy "azért tartom gáznak a facebookot mert mások gáznak tartják".

Most érted, a facebookon ezer opció van arra hogy kikerüld az időseket ha ez az egyetlen bajod a platformmal...


Ehelyett átmenekülni redditre meg discordra meg snapchatre...

Ehhh... ti dolgotok.

2023. jan. 7. 23:00
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem csak infósok használják"


Csak 90%.

2023. jan. 7. 23:01
 10/13 A kérdező kommentje:

Amúgy eszembe is jutott hol telt be a pohár a reddittel.

Amikor egy ugyanilyen témájú kérdést kiírtam oda kb 2 óra alatt annyi online bullyingot kaptam mint facen soha.

Úgyhogy nem tudom miről beszélsz hogy a "facebook egy fertő". Ha a facebook egy fertő akkor a reddit egy nukleáris és vegyi ipari hulladéklerakó.

2023. jan. 7. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!