Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kellene elkezdeni élni?

Hogyan kellene elkezdeni élni?

Figyelt kérdés

Egy kész katasztrófa az eddigi életem, de szerencsére még van időm változtatni. Nem szeretem a mostani életemet, sajnos én tehetek róla, hogy olyan amilyen. 20 éves egyetemista vagyok, nem tanulok, nem érdekel semmi. Telefon és játékok függője vagyok hosszú évek óta, már inkább kényszer az egész, mert abszolút nem élvezem annyit játszottam már. Szociális életem szinte teljesen 0, van pár barátom, de velük is csak pár hetente sikerül találkozni. Az egyetemen szinte senkivel nem állok szóba, nem nagyon tudom hogy kell barátkozni.

Szeretnék változtatni, sok dolog lenne amit szívesen csinálnék, szeretném jobban érezni magamat. Barátokat is szeretnék. Állítólag elég komor fejem van, azt mondják látszik rajtam, hogy mennyire depressziós vagyok és ezért nem közelednek felém az emberek.

Most elkezdtem sportolni, igaz nem annyira komolyan, de próbálok kisebb léptekkel haladni. Már annak is örülök hogy hajlandó vagyok megemelni a seggemet, sőt két hete már könyörögnöm sem kell magamnak, örömmel mentem el sétálni is. Hétvégén voltam a barátaimnál, jött pár ismerősük, velük beszélgettem. Egész jó visszajelzéseket kaptam, meg is hívtak egy házibuliba.

Nem tűnnek nagy dolgoknak ezek, de elég nagy lúzer vagyok lány létemre. Mindig irigyeltem akik mennek egy csomó helyre, járják a világot, meg úgy látszik rajtuk hogy örülnek hogy élnek. Van egy szaktársam, a csajszi mindent is csinál. Mindenféle programra jár, rengeteg barátja van, erasmus stb, mindenből átmegy állandóan. Nem tudom hogy csinálja, de szeretném én is hasonló élvezni az életet.

Esetleg tudnátok valamilyen tanácsot adni? Aki esetleg hasonló helyzetben volt. Hogyan lehet kibújni a burokból? Borzalmasan gátlásos, depressziós vagyok.


2023. jan. 11. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 43 évesen nem éltem... De már nem is fogok a maradék egy évemben.
2023. jan. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menjél veluk mindenhova
2023. jan. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem remek úton haladsz.

Nemcsak felismerted a problémát, hanem már változtatni is kezdtél rajta, ami hatalmas dolog, még ha nem is érződik ez ebben a pillanatban.

Írtad, hogy voltál a barátaidnál és ott is találkoztál új emberekkel. Ha szimpik voltak, szerintem érdemes lenne velük többet találkozni, vagy társasjátékos esteket tartani, vagy akár korizni menni.

A sport is egy remek lépés, az által is lehet bőven új élményeket szerezni, új embereket megismerni.

Egyetemen is érdemes elmenni különféle programokra. Nálatok nem tudom mennyire széles a repertoár, de hátha találsz valami érdekeset ott is.


Nagyon átérzem amúgy a helyzeted.. nekem az egyetem és régen a sportom segített ezen sokat. Az utóbbi sajnos már nem játszik, sérülés miatt, de nagyon sokat köszönhettem így is neki.

Amint egy kicsit jobban nyitsz mások felé, a világ felé, meg fogják ezt érezni mások is és egyre inkább keresni kezdik majd a te társaságod is. Anya szokta nekem ezt mondani, de addig nem hittem el, míg a saját bőrömön nem tapasztaltam😅

2023. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!