Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért lehet az, hogy a zenésze...

Miért lehet az, hogy a zenészek között látható mértékben több az olyanok száma, akik a pályájuk során lecsúsznak emberileg, sőt, esetenként bele is halnak így vagy úgy a pályájukba?

Figyelt kérdés

Többször gondolkoztam már ezen, de konkrétumokra nem jutottam.


Mondhatni sok olyan zenészről tudunk, aki inni, drogozni kezdett, majd ezekkel lecsúszott és csorbult a neve.

Valamint nem egy olyan van/volt, aki nem bírt a nyomást, a tömeget, az elvárásokat, a társas magányt, és ez(ek)ért roppant össze.


Miért van, hogy az ilyesmi a zenészek körében sokkal láthatóbb?

Rengeteg fiatal színész van, köztük ez mégsem olyan jellemző, sőt, ők nem halnak bele a pályájukba, vagy nem észrevehető mértékben.

Isznak, drogoznak is adott esetben, de nagyon ritka az, hogy valakit azért kezdenek nem foglalkoztatni, mert ilyen balhéi vannak.

Pedig náluk is minden adott ahhoz, hogy olyan sorsuk legyen, mint sok zenésznek.

Az elvárások is hasonlóak tudnak lenni.


Mi lehet az a különbség, vagy különbséghalmaz, ami előidézi, hogy a zeneipar magával tolja/húzza ezt a problémát?



2023. febr. 7. 23:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül több, csak nyilván a hír abból van, ha valaki lecsúszik és meghal, nem abból, hogy valaki visszavonul és otthon neveli a gyerekét meg issza a kakaót a kandalló mellett.


Másrészt ott a válasz a kérdésedben. Társas magány, nyomás, tömeg, elvárások. Ezen nincs mit magyarázni.


Másrészt a zenészek nagy része összeköthető a szórakozással, bulizással, ami sokaknak együtt jár a drogokkal, itallal.

2023. febr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért több mert az éjszakában élnek, ahol sajnos az éjszakai életnek ez vele járója.
2023. febr. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1. a zenészek művészek, igénylik az emberek figyelmét de egyben nehezen is kezelik mind a figyelmet mind azt ha nem kapják meg a figyelmet.

2. a zenések művészek, így másképpen élik át az élet viszontagságait, másképpen reagálják le.

3. A zenészeknek ha sikerük van akkor körül dongják őket, elhitetik velük, hogy bármit megtehetnek, megkaphatnak és a bulizás az amit csinálniuk kell, az meg piával, drogokkal, kevés alvással, egészségtelen életmóddal jár.

4. egy zenész napirendje teljesen hullámzó, van hogy naponta utazik valahová és a 24 órából 20-t dolgozik, van hogy hetekig semmi. A rendszertelen élet nem tesz jót a léleknek. Fárasztó és a fáradtságot sokan drogokkal, itallal próbálják orvosolni.

5. a zenészeknek általában van pénze olyan dolgokra amik tönkreteszik.

2023. febr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Zenész és színész más eset szerintem. A színész vagy filmet forgat, vagy színházban játszik, egyiket se lehet úgy csinálni, hogy jól be van tépve. Ellenben ha egy zenész iszik, füvet szív a koncert közben még jó fejnek is gondolják, teljesen elfogadott dolog.
2023. febr. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A színészek alkalmazottak, a zenészek nem. Balhés színészként egy idő után nem kapsz munkát, mert hátráltatod a forgatást, és megnehezíted konkrétan többszáz ember munkáját, míg a zenészek ilyen szempontból a maguk urai; amíg nem tesznek semmi törvénytelent, és képesek fizetni azokat, akik nekik dolgoznak, addig nem koppint senki az orrukra, nem lesz következménye a tetteiknek.
2023. febr. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

"Miért van, hogy az ilyesmi a zenészek körében sokkal láthatóbb?"

Ezt teljesen másképpen látom. Rengeteg fiatal színész/színésznő csúszott le és halt meg a drog miatt (Corey Haim, Dana Plato, Judy Garland, John Belushi, Philip Seymour Hoffman, és még egy sor korábbi gyerekszínész). Vannak, akik leküzdötték (Drew Barrymore) és olyanok is akadnak, akik így öregedtek meg (Woody Harrelson, Nick Nolte). Ráadásul a színészeknél a drog többnyire együtt jár a lezülléssel, viszont a zenészek egy részénél inkább csak ihletet merítenek belőle. A legjobb példa erre a Beatles: mind a négyen nyomatták az LSD-t, melynek következtében elkészítették minden idők legjobb pszichedelikus albumait, majd visszatértek a korábbi stílusukhoz. Egyiküket sem züllesztette le a drog, csak zenei doppingnak használták.

2023. febr. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Életmód + sterssz, és azt se feledjük hogy ők azok akik anyagilag megengedhetik maguknak hogy folyamatosan drogozzanak.
2023. febr. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#6 Azért George Harrisont elvitte a cigi 58 évesen.
2023. febr. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudják kezelni, ill. feldolgozni a sikert, ill. kudarcot és a nyilvánosság által hamarabb, látványosabban kerülnek felszínre olyan problémák, amelyek felszínre kerülése egy hétköznapi ember esetében esélytelenek.

Az egyik fő probléma pontosan az, hogy megváltoznak ezek az emberek, nem tudnak megmaradni hétköznapi embernek, más életmódot, ritmust, szokásokat vesznek fel és amikor elérnek valamit, akkor abból már nem képesek lejjebb adni, nem képesek belátni a tévedéseiket és adott esetben visszalépni, visszább venni egy kicsit.

Amatőr zenész voltam, - láttam "direktben" egyet, s mást!

Volt olyan zenésztársam, aki próbán vonult félre döfni magát és utána ott áradozott, hogy milyen jó az anyag.

Soha nem jutottam el erre a szintre és megérlelődött bennem, hogy nem ez az, amire én vágyom! Kiléptem az együttesből.

2023. febr. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szex, drogok, esetleg fegyverek, éjszakai élet, a hírnév elhomályosítja, nem gondolnak a jövőre: kb. ezek miatt.
2023. febr. 8. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!