Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Bekerültem egy új közösségbe...

Bekerültem egy új közösségbe és komplexusaim vannak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bekerültem egy új közösségbe, ahol én vagyok az egyik legfiatalabb, ezért a többiek jóval nagyobb egzisztenciával és élettapasztalattal rendelkeznek, mint én. Pályakezdő lévén komplexusaim vannak, hogy biztosan gyereknek néznek meg nem vesznek komolyan. Szeretnék már ott tartani, ahol ők. Azt vettem észre, hogy nem vagyok olyan határozott, mint ők, sokkal félénkebb vagyok. Semmi beszólás vagy atrocitás nem történt, ezek az én feltételezéseim csak. Hogy kezeljem a helyzetet, hogy ne legyen komplexusom? Valamint azt is megírhatod, hogy te idősebbként (35-45 éves) hogy kezelsz egy fiatalt (húszas évei elején járó)?

2023. márc. 11. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ehez idő kell, aztán majd csak jön magától, ne stresszelj ilyenen.

Fogadd el hogy nekik a koruk miatt több a tapasztalatuk, idővel neked is több lesz,figyelj rájuk és tanulj tőlük, aztán majd te is olyan lehetsz mint ők.

2023. márc. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

De hát ez természetes... Ők is voltak annyi idősek mint te és először ők sem voltak annyira határozottak mint most :D minden embernek kell tapasztalat, nyilván nulla tapasztalattal nem lesz egyből önbizalmad.


De ha becsülettel csinálod a munkát úgyhogy te Meg vagy elégedve magaddal akkor majd telnek az évek és egy idő után azt veszed észre hogy te is határozottabb vagy.


Nekem akkor volt ilyen anno, amikor tanári gyakorlatomat végeztem. Ereztem hogy mennyire sok munka az hogy ebben a szakmában fejlődni tudj, főleg hogy ott a kollégák is azért már 20 30 40 éve voltak a szakmában, tehát azt lehet mondani hogy nagggyon zöldfülű voltam hozzájuk képest.

Végül nem A tanári pályát választottam de az 1 év gyakorlat során azért elég sokat fejlődtem. :)

Szóval ne aggódj, ez egy természetes érzés

2023. márc. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!🙂
2023. márc. 13. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!