Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hangom miatt kisebbségi...

Hangom miatt kisebbségi komplexusom van, hogyan lehetne kissé mélyíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

az a problémám, hogy 35 éves jó megjelenésű férfi vagyok, de az orrhangom, hogy kissé olyan furán beszélek és mellé raccsolok is eléggé feszélyez. És emiatt itallal se tudok társaságban feloldódni, mert ital által még jobban kijön az a fura orrhang.


Mit lehetne tenni, hogy mélyüljön a hangom, és olyan érdekes szóló orrhanggal beszéljek? Egyáltalán a férfi hang mélységét mi befolyásolja a legjobban?


Köszönöm a válaszokat!


35/F



2018. jún. 22. 04:53
 1/9 Miss Endzsi ***** válasza:
logopédus? esetleg még énektanár biztosan tudna javítani rajta.
2018. jún. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
35 évesen még logopédus tudna javítani?
2018. jún. 22. 22:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha mélyíteni akarod akkor ordibálj sokat. Attól másnap rekedt leszel,de ha rádolgozol akkor ez a mély rekedt hang állandósul.
2018. jún. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az király lenne, köszi szépen az utolsó válaszolónak! Gondolom mélyebb hanggal a raccsolás se lenne olyan feltűnő!
2018. jún. 30. 21:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Az hangképzési hiba,logopédus segíthet, de vannak ezek a répa retek mondókák az is segít.De hangmélyítésre jó a kiabálás. Én pl autóban egyedül szoktam,ott nem hallja senki, bár volt hogy megláttak és furán néztek hogy ez az idegbeteg mit ordibál a semmire :D

Mondják még a cigit- piálást is, csak hát egyik sem egészséges dolog,ezért nem érdemes elkezdeni.

2018. júl. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, piálni szoktam így is már évek óta egy héten többször is... :D

Egyébként azt veszem észre, mikor piásan beszélek ( eléggé becsípve, de még nem részegen ) akkor mintha magasabb lenne a hangom, és jobban kijön az orrhangom is, meg a raccsolásom is érzékelhetőbb.


Ez normális?

2018. júl. 1. 18:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolom romlik az önkontroll és még annyira sem figyelsz oda mint józanul.
2018. júl. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó ott a pont, én is pont erre gondoltam. Meg tiszta orrhangom van piásan, olyan durván kb 2-3 oktávval magasabb hangom lesz, de nem is magasabb - inkább ilyen nyers orrhang... :D

Lehet akkor számomra előnyösebb lenne meghúzni a határt egy bizonyos határnál piát illetően?

2018. júl. 4. 02:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát a piálásban egy határ meghúzása nem csak a hangod miatt fontos ,de ha ez ad motivációt, az sem rossz :)
2018. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!