Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kisebbségi komplexusom van?

Kisebbségi komplexusom van?

Figyelt kérdés

Mindig azt veszem észre magamon,hogy mikor tömegbe vagyok,általában nézegetem,hogy ki néz ki jobban nálam,mind öltözetben ,mind génekben.Persze tisztában vagyok a külsőmmel (nem vagyok valami jóképű),ezért általában fusztrált és ideges vagyok,hogy mások jobban néznek ki mint én és ők látnak is engem..Mikor emberek közt vagyok ,mindig próbálok jobbra húzódni,hogy a bal arcomat lássák,mert bal felől kevésbé nézek ki csúnyán mint jobb felől.


Mikor látok egy tükröt itthon és elmegyek mellette próbálok kevésbé bele nézni ,mert nem bírom magamat látni,hogy én miértnem nézek ki jól..maximum akkor tudom magamat nézni olyan 2 percig,ha a tükör csak a váll feletti részemet mutatja és kevésbé van fény a tükör területén ,mivel olyankor kevésbé látom magam csúnyának :/ .


Azt is észrevettem,hogy nagyon sok pénzem drága ruhákra ,a jelenlegi korban "menőnek" számító cuccokra költöm a pénzem.Régebben sokszor nagyon zavart,hogy ha közösségben előveszem a telefonom akkor látják,hogy nem iphone van nálam ,ezárt most akarok majd beruházni egy iphone 7-re,hogy közösségben is bátran elővehessem.


Mikor egy nagyobb csoportban vagy tömegben vagyok,mindig azt érzem,hogy rólam beszélnek,hogy engem röhögnek ezért ilyenkor mindig próbálok menekülni..ebből kifolyólag nehezen szerzek barátokat is ,mivel nagyon elutasító és szkeptikus vagyok..jelenleg egy igaz barátom sincs.


Ami még nagyon zavar,hogy ha egy ember "menőnek" számít a saját korosztályában és mondjuk valahogy beszélgetésbe keveredek vele,akkor engem nem tekint riválisának (tehát,hogy legalább azonos szinten lennék vele mind külsőleg,mind szociálsan) . Most pl rámírt egy ilyen típusú ember ,vissza írtam,most meg nem ír vissza.. Elkezdtem szabályosan remegni,hogy miért történik ez velem.. meg egyáltalán miért ír rám.Ha mondjuk egy kevésbé menőnek számító alak lenne,akkor önmagamat is tudnám adni és lesz*rnám,hogy nem ír vissza..


Olyan is szokott lenni,hogy mikor be kell mennem valahova,pl egy zárt buszállomásra leülni,akkor mindig egy nyomasztó érzés fog el,hogy vajon " sokan fognak engem nézni" ,"látni fogják,hogy nem jól nézek ki" .. persze a válasz általában igen,ezért is mindig feszült vagyok ..


Összességében nem tudom magamat adni.. mindig nyomások vannak rajtam,megfelelési kényszerek.



Ha tényleg kisebbségi komplexusom lenne ,akkor milyen tanácsokat tudnátok adni,hogyan küzdjem le ? :/



2017. okt. 8. 03:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

,,Régebben sokszor nagyon zavart,hogy ha közösségben előveszem a telefonom akkor látják,hogy nem iphone van nálam ,ezárt most akarok majd beruházni egy iphone 7-re,hogy közösségben is bátran elővehessem. "


Ne haragudj, de ezen jót nevettem. Nagyon elcseszett ez a ,,civilizácó".

2017. okt. 8. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele,hogy némelyik mondatom nevetséges...de ezen valamiért nem tudok változtatni..Hiába tudom,hogy ez nem érték,de mégis belül ez az érzés nyomaszt..


Viszont fókuszáljunk a kérdésre :)

2017. okt. 8. 03:48
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez is jó, ám:


"mindig próbálok jobbra húzódni,hogy a bal arcomat lássák,mert bal felől kevésbé nézek ki csúnyán mint jobb felől."


😅

2017. okt. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Bihar Valatonon ***** válasza:
64%

" Ha beleilleszkedsz a környezetedbe, akkor elveszel " ....Aki "menő" az a mai világban a külsőségek, és a sablonok miatt "menő". Mert az egyéniség nem menő, az egyéniségtől félne, mert az nem keresi a sablon emberek társaságát... Azzal nincs gond, ha az embert megnézik, sőt sokszor az egy olyan dolog, amire más büszke is. Aki egy Iphone-al akar feltűnő lenni, vagy bármi drága holmival ne haragudj, de általában c.gányok...azoknak szokása, hogy "nézzed tesó én ilyen raj vagyok", vagy a feltűnési viszketegséges gyerekek. Sokak vannak úgy vele, hogy ha megnézik őket belegondolnak miért nézik meg őket. Ha nem adod magadat, annak egyetlen oka van: ÖNMAGAD!

Avagy nem fogadtad el, hogy kivagy, hanem mindig más akarsz lenni....erre nincs orvosság, csak ha rájössz kiakarsz lenni, és évezed is a "szereped", mint önmagad...

2017. okt. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Ehhez pszichológus kell, ez egy többhónapos folyamat szakértő támogatással, nem két gyakorikérdéses tanács. A gyerekkorodban gyökerezik, először azzal kell szembenézni.
2017. okt. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mi a kutya fatának akarsz te megfelelni trendi páváknak-közéjük tartozni?Érzed, hogy nem illesz oda...fogadd el magad.

Ismered a lesz@rom mit gondolnak felfogást és "bogyót"? Vedd be mondhatni és vállald magadat meg orcácskádat.Mindenkinek nem lehet megfelelni és kevésnek se mindig..és? Majd jönnek-közelítenek olyanok életedbe, akiknek a látott képed viselkedéssel bejön..., így megy ez.

Amúgy, meg külön tudatosságot-egyéniséget mutat és lány esetében még aranyos is szerintem, ha valaki nem trendi "sorkatona".S ha ez gombos telefonban mutatkozik meg még szimpi is, mert legalább nem egy telefont simogató "narkós".


Döntsd el, hogy kellemesen akarod végigszenvedni az élet nevű játékot vagy minden utadba kerülő embernek megfelelve élni...

Szóval, buta vagy, mint beteg...fogadd el magad és vállald...ennyi.

2017. okt. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

".. és õk látnak is engem."


Õk keresztül látnak rajtad, ne hogy azt hidd már, hogy annyira érdekel bárkit is az idegen tömegbõl, hogy lát téged....

Az emberek nagyrészének eszébe sem jut, hogy foglalkozzon azokkal a "problémákkal", amikre neked van idõd foglalkozni....

2017. okt. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Viszont fókuszáljunk a kérdésre."


Igen, kisebbségi komplexusod van, nem kell ezen semmit ragozni.

2017. okt. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


4:"Ha beilleszkedsz a környezetbe akkor elveszel.." Szerintem az pont fordítva van..


5:Nemhiszem,hogy ilyen komoly lenne a dolog :)


6:Sokszor próbáltam már lesz*rni a dolgokat,de valahogy sose ment.Tudom ,hogy önmagamat kéne adnom,de pont szenvedném át a szociális életem..


7:Lehet igazad van,viszont ennek tudatában is ugyanazt a szorongást érzem egyfolytában.

2017. okt. 8. 15:38
 10/17 Bihar Valatonon ***** válasza:
Az hogy szerinted mi hogy van, az pont nem mérvadó, mert a leírásod alapján nincs személyiséged, avagy olyan vagy amilyennek épp más akar.....:D
2017. okt. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!