Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Addig vagy fiatal, ameddig a...

Addig vagy fiatal, ameddig a saját korosztályoddal első látásra tegeződsz. Szerintetek ez igaz?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor miért nem? Ha igen, akkor kb hol van most ez a korhatár? (Tippre valahol 25 és 45 között lehet.) Tekintsük el most az olyan helyzetektől, ahol sokak szerint még most is "magázódni illik", pl hivatalában, és gondoljunk most olyan átlagos, hétköznapi helyzetekre, mint pl amikor egy ismeretlen városban megkérdezünk valakit az utcán, hogy merre van az XY utca.

2023. márc. 18. 09:47
A kérdező szavazást indított:
Igaz
Nem igaz
57 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%

Ez nevelés kérdése is.

Én például mindenkit magázok amíg nem mond mást - kivéve például csoporttársak képzéseken, egyetemen, mert ott "egy szinten vagyunk", nem úgy mint egy random idegen az utcán. Szívből gyűlölöm a magázódást, de ösztönösen ez jön.

2023. márc. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
24%
A magázódás csak olyan fejletlen, röghöz kötött országokban van jelen, mint például a mi kis szép hazánk.
2023. márc. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
Az én korosztályomba tartozók fele első látásra öregebbnek néz ki, mint a nagyanyám, a másik fele meg fiatalabbnak, mint a bárki más... Szóval abszolút nem igaz... 🤣
2023. márc. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem van benne igazság. 40 vagyok, és nem tegeződöm csak úgy. És igaza van 1-es válaszolónak, nevelés kérdése is, persze, csak valamilyen szinten összefügg az, hogy kit melyik korszakban neveltek. Viszont ha visszagondolok, kb. 10 éve még valószínűbb, hogy több esetben tegeződtem volna ismeretlenekkel.
2023. márc. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%

20 éves férfiként magázom az idegen huszonéveseket.

Problem kérdező?

2023. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%

Én a húszas éveim ~közepén járok de simán letegezek olyan 40eseket is akik fiatalosak. Illik, nem illik oké második mondata úgyis az lessz, hogy tegezz nyugodtan, ha magázódok. Akiken meg látom, hogy befásult öregesek azokat meg magázom de ők nem is mondják később se, hogy tegezzem.

Eddig senkit se zavart ez, szóvá soha nem tették.

2023. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%

Ez én korosztályomban az az "alap", hogy magázódnak, ezért eleve ez a deifníció kiesik.

Viszont a tölem fiatalabbakat normál esetben tegezem (természetesen viszont is ezt várom el, nem a "koromnak megfelelö" magázást), ilyenkor kérdés, hogy én fiatalnak/fiatalabbnak számítok a koromnál, vagy sem.

2023. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%
#2: ez nem igaz. Az angolban is van kvázi magázódás, amikor a megszólításnál használják a Mrs/Ms, illetve a Mr szavakat.
2023. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
9%

Az nem magázódás. A titulus, családi állapotnak a tisztelete.

Az ön hogy van angolul? You.

A te? You.

Maga? You.

2023. márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
85%
How are you, Sir? Hogy vagy, uram?
2023. márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!