Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Addig vagy fiatal, ameddig a...

Addig vagy fiatal, ameddig a saját korosztályoddal első látásra tegeződsz. Szerintetek ez igaz?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor miért nem? Ha igen, akkor kb hol van most ez a korhatár? (Tippre valahol 25 és 45 között lehet.) Tekintsük el most az olyan helyzetektől, ahol sokak szerint még most is "magázódni illik", pl hivatalában, és gondoljunk most olyan átlagos, hétköznapi helyzetekre, mint pl amikor egy ismeretlen városban megkérdezünk valakit az utcán, hogy merre van az XY utca.

2023. márc. 18. 09:47
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

2-es: 9-es: az angolban CSAK magázás van, a tegezödés az, ami kihalt.

Másrészt a 8-asnak igaza van, a megszólítások mutatják a különbözö fokú közelséget a kapcsolatokban, ahoyg magyarban a magázás-tegezés. Ha egy angol valaki közli veled, hogy szólítsd keresznéven, az ugyanaz, mintha MO-on valaki szó, hogy tegezd! Teljesen más, ha valakit Mr/Ms-nek szólítasz, csak vezetéknevén Mzr/Ms nélkül, illetve a keresztnevén!

Ha nem tudsz angolul, akkor ne akarj okoskodni, mert csak az derül ki, hogy fogalmad sincs a témáról!


Mellesleg a nyelvi kifogásod sem igaz, németben a sie gyesszám 3. személyben ö, és ugyanez a szóalak a magázás is - sie - ön, az oroszban a ti (többes szám 2. személy) alakilag megegyezik a magázás formájával.

Attól, hoyg nem teljesen más szót használnak, még van különbség a két megszólítás között.

2023. márc. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm! Egyébként a spanyolban is van: usted/ustedes. A #8 vagyok.
2023. márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem akkor, ha a tinédzserek letegeznek.


A házban engem a kiskamaszok simán letegeznek, de múltkor plázában mentem volna fel lifttel, egy csapat 13 éves meg lefele, és odaszóltak, hogy "nem jössz?".


Arra gondoltam, hogy 33 vagyok, konkrétan az anyád lehetnék. 😄

2023. márc. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
89%
Addig vagy fiatal, amíg egy gyerek jónapotot, vagy csókolomot nem köszön neked...
2023. márc. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
90%
Én 38 éves vagyok. De nagyon fiatalos az arcom, stílusom. A 20 évesek simán letegeznek, de múltkor egy 13 év körüli kis srác magázott. Meglepődtem, hogy most már itt tartok.. Én fejben nagyon nem érzem magam középkorúnak. Nem esett jól.
2023. márc. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
87%

#15

Attól még lehetsz fiatalos hogy egy kisgyerek magázott.

Engem 20 évesen magázott egy 10 éves régebben.

2023. márc. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Olyasmire gondolok, hogy ha két ember véletlenül találkozik az utcán, és az egyik megkérdezi a másikat, hogy merre van az XY utca, akkor a 20 évesek még biztosan tegeződnek, valószínűleg a 30 évesek is, 40 évesen már nem ilyen egyértelmű a helyzet, az 50 évesek meg már valószínűleg magázódnak.
2023. márc. 19. 13:08
 18/27 anonim ***** válasza:
76%
Én csak hivatalos helyeken magázódok, egy cég vezérigazgatóját nyilván nem fogom letegezni, még akkor sem, ha fiatalabb nálam. Az utcán viszont egyenértékű vagyok bármilyen random emberrel, úgyhogy ott tegeződök. 37 vagyok amúgy, anyám 65, de ő is tegeződik mindenkivel simán, szerintem én sem fogok ezen változtatni később sem. Aki megsértődik ezen, azzal meg nem beszélek tovább, ennyi.
2023. márc. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 NTBS ***** válasza:
76%
Nem igaz. Helyzetfüggő a tegezés, magázás.
2023. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ. Én akkor tegeződöm, ha nagyon közelről ismerjük egymást vagy egyenrangú félként kezdjük a kommunikációt.

Ha a másik fél képvisel valamit és őt abban a minőségében szólítom meg, tehát az általa képviselt entitással van épp "dolgom" akkor magázom. Emiatt a postást, pénztárost, rendőrt, buszvezetőt, pincért, vagy a portást a diszkó bejáratánál, stbstb magázom. Ha viszont csak elsétálnék egy kerthelyiség mellett, és hirtelen a pincértől kéne útbaigazítást kérnem, akkor tegezném, amennyiben nálam nem sokkal idősebb. Mert ott "rendszeren kívül" kérdezném őt. Ha bent lennék mint vendég, akkor már magáznám.

2023. márc. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!