Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi lehet annak az oka, hogy a...

Mi lehet annak az oka, hogy a tőlem kicsit idősebbeknek mindig szimpatikusabb vagyok, mint a saját korosztályomnak?

Figyelt kérdés

Visszaemlékszek gimire: A 30 fős osztályból kilencen voltunk lányok és folyamatosan ment a kibeszélés és az áskálódás néhány lány között, ugyanis még az alacsony létszám ellenére is klikkesedett ez a néhány lány. Én nem voltam ilyen, nem áskálódtam, nem sértegettem senkit, mégis kibeszéltek engem is és érzékeltették, hogy nem tartozok a klikkjükbe.

Visszaemlékszek egyetemre: Kb. ugyanez. Olyan kicsit, mintha néhány lány csak úgy érezné jól magát, ha az élő fába is bele tudna kötni és bomlasztani tudna egy társaságot ahelyett, hogy inkább összetartást támogatnák.

Amit viszont megfigyeltem: Tőlem néhány évvel idősebbekkel sokkal könnyebben szót értek, hamarabb megtalálom velük a közös hangot, ők nem furakodnak.

Miért nem találom meg a közös hangot a korosztályommal? Hozzáteszem, hogy vannak azért kivételek, az írásomban csak néhány példát emeltem ki.



2023. márc. 27. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ők nem vetélytársként tekintenek rád. A saját korosztályod meg igen.
2023. márc. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A néhány évvel idősebbekkel nem vagy egy közösségben. Biztosan náluk is megvannak/voltak a “menők” meg a “lúzerek”.

Egyébként én pl eszméletlen koravén vagyok, 18-20 évesen sokkal jobban beszélgettem a 40-es kollégáimmal, családanya csoporttársaimmal. Van ilyen, sajnos nem mindig előnyös, legalábbis nekem.

2023. márc. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Miben lettem volna vetélytárs?
2023. márc. 27. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A srácok levadászásában. :-)
2023. márc. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ha a korosztályodban levők érzik hogy több eszed van náluk, akkor rögtön utálkozni kezdenek, míg az idősebbek már kinőnek ebből a gyerekességből.
2023. márc. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!