Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az egykék tényleg nehezebben...

Az egykék tényleg nehezebben tudnak párkapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés
2023. márc. 28. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Nem látok ilyen tendenciát, hacsak nem a szülői túlféltés (vagy korrekt megnevezéssel: túlzott kontroll) az oka.
2023. márc. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs testvérem, de sosem volt problémám sem a párkapcsolatok, sem egyéb kapcsolatok kialakításával. Szerintem ennek nincs köze ahhoz hogy valaki egyke vagy sem.
2023. márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Nem, ez nem így van.
2023. márc. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyke vagyok, nem tapasztaltam ilyet.
2023. márc. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyke vagyok, csak féltestvérem van és nem velük nőttem fel. Fiatalabbak is tőlem. Én nehezen tudok kialakítani, de nem gondolnám, hogy ez lenne az oka.
2023. márc. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Anyám nem egyke, de 20 év különbség van a nővére között, gyakorlatilag testvér nélkül nőtt fel.


Ő sosem volt üresjáraton, minden ujjára 10 pasit talált és élvezte is hogy mindig van valakije.


Én valódi egyke vagyok, és nehezen találtam magamnak párt.



Nem befolyásolja a párkapcsolatot, hogy van-e tesód, vagy nincs

2023. márc. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem az egykeséghez van köze, hanem inkább ahhoz, hogy első gyerek vagy-e. mert ha igen, akkor hajlamosabbak a szülők a túlféltésre, ami révén a gyerek kevésbé lesz önálló és életrevaló
2023. márc. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tapasztaltam ilyet ismerősi körben. Aki ilyet mond, az egy hülye kifogqsnak tűnik inkább. De megpróbálok találni... ez olyan témának hangzik, amiról biztosan készült már kutatás.
2023. márc. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem közvetlenül, de talált idevágót:


Tehát lényegében azt írják le, hogy kisebb eltérések vannak, és valóban úgymond hátrányosabb helyzetben vannak az egykék, de idővel ezek is elhalványulnak az egykék és testvéresek összehasonlításában, szociális kapcsolatok terén. Tehát gyerekkorban, esertleg tiniként... de felnőttként már nem befolyásoló.


Leginkább a családi kapcsolatokban mértek különbségeket. Akik testvéresek, azok többet foglalkoznak a rokonaikkal, mint az egykék. Tehát úgymond, ha nincs testvéred, az valahogyan az egész család dologtól távolabb helyez kicsit, mintha lenne testvéred.

2023. márc. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!